Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Komu trzeszczą kości, czyli jak dbać o stawy zanim pojawią się pierwsze problemy

Artykuł sponsorowany

Redakcja L. 2019-09-11 12:00
ból stawów

Ból kości i stawów utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jeżeli pojawia się na skutek silnego przemęczenia, zbyt intensywnego treningu lub choroby i znika po kilku dniach, nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Jeżeli jednak dolegliwości często się powtarzają lub nie ustępują przez kilka tygodni, powinno się sięgnąć po suplementy, które wzmocnią kości i stawy. Preparaty tego typu polecają nawet lekarze rodzinni i ortopedzi. Sprawdź, jakie suplementy diety stosować, gdy kości i stawy zaczynają pracować nieprawidłowo.

Schorzenia kości i stawów mogą pojawić się w każdym wieku. Zwykle kojarzą się z jesienią życia, lecz coraz częściej diagnozuje się je u osób młodych. Dzięki odpowiedniej profilaktyce i przyjmowaniu suplementów diety, problemy zdrowotne są mniejsze, a kości i stawy pracują lepiej nawet u starszych osób. Jakie są przyczyny bólu stawów? Jak go leczyć?

Przyczyny bólu kości i stawów

Na kondycję stawów ogromny wpływ ma tryb życia. Jeżeli dużo się siedzi i rzadko jest się aktywnym fizycznie, ból może dokuczać nawet po dłuższym spacerze. W przypadku nadwagi i otyłości dochodzi do osłabienia torebki stawowej, przez co ta zużywa się szybciej. Jej szybkie zużywanie sprawia, że kości ocierają się o siebie w czasie ruchu, co powoduje silny ból. Nieleczone dolegliwości pogłębiają się aż do chwili, gdy ból uniemożliwi normalne chodzenie. U osób otyłych i z dużą nadwagą najbardziej podatny na uszkodzenia jest staw biodrowy, natomiast w przypadku kolan, największe ryzyko dotyczy zwichnięć i urazów mechanicznych.
 
Ból stawów pojawia się również, gdy przez większość dnia wykonuje się te same, powtarzalne ruchy. Ich skutkiem jest uszkodzenie nerwu, który odpowiada za powstawanie zespołu cieśni nadgarstka lub łokcia tenisisty. Są to dolegliwości, które skutecznie można leczyć i zapobiegać im za pomocą suplementów. Więcej na ten temat dowiesz się na https://www.sklepzycia.pl/suplementy-na-stawy-i-kosci.

 

Jak przeciwdziałać dolegliwościom bólowym kości i stawów?

Wraz z rozwojem schorzeń stawów pojawia się coraz silniejszy ból oraz ograniczenie ruchomości stawu. Z tego powodu traci się dotychczasową sprawność fizyczną, a schorzenie pogłębia się z powodu niemożności poruszania się i trenowania osłabionego organizmu. Aby skutecznie przeciwdziałać schorzeniom układu kostno-stawowego, ważne jest utrzymywanie prawidłowej masy ciała i dbanie o codzienną aktywność fizyczną. Jeżeli ma się nadwagę, powinno się ją jak najszybciej zrzucić bez względu na wiek.
 
Profilaktyka schorzeń kości i stawów polega również na stosowaniu zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety. Dzięki niej organizm otrzymuje niezbędne substancje do budowania komórek układu kostnego i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jeśli z różnych przyczyn niemożliwe jest stosowanie zrównoważonej diety, powinno się uzupełnić niedobory składników odżywczych za pomocą suplementów.

 

Suplementy diety w profilaktyce chorób kości i stawów

Po jakie suplementy na stawy warto sięgać? W celu zwalczania objawów chorób stawów warto przyjmować witaminę K2. Może to być między innymi Witamina K2 Mena Q7 z ciecierzycy. Jest to preparat, dzięki któremu buduje się mocne stawy i kości oraz poprawia się krzepliwość krwi. Dzięki niej przykre dolegliwości związane ze schorzeniami stawów stają się mniej dokuczliwe. Witamina K2 odgrywa ważną rolę w krzepnięciu, dlatego jest istotna w przypadku krwotoków i hemofilii. Równie istotne jest przyjmowanie preparatów z witaminą D3. Witamina D3 jest niezbędna do budowy mocnych kości, jednak ma również znaczenie dla osób cierpiących z powodu niedoboru słońca. Substancja umożliwia wchłanianie wapnia do kości, wzmacniając je i odciążając stawy.

Stawy można wzmocnić, sięgając po kolagen. Suplementy diety dostarczające kolagen wspierają budowę kości, ścięgien, zębów i stawów, a także skóry. Substancja jest podstawowym budulcem wielu narządów i układów, w których odpowiada za tworzenie komórek chrzestnych. Dzięki temu wspomaga walkę z chorobami stawów zwłaszcza u osób, u których z powodu wieku czas powstawania nowych komórek i tkanek znacząco się wydłużył. Kolagen przyśpiesza proces regeneracji stawów, dlatego można stosować go w czasie intensywnych treningów lub w okresie rekonwalescencji po kontuzji.  

Jak dbać o stawy, czyli porady dla każdego

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje stawy będą pracować dobrze przez całe życie, zastosuj się do poniższych zasad.

1. Pozbądź się nadwagi, a następnie zadbaj o utrzymanie nowej, prawidłowej masy ciała.

2. Wykonuj proste ćwiczenia. Możesz ćwiczyć nawet w domu, wzmacniając mięśnie szkieletowe, kości i stawy.

3. Jedz produkty bogate w kolagen, witaminy D3 i K2, a także wapń.

4. Niedobory ważnych składników odżywczych uzupełniaj suplementami.

5. Zwracaj uwagę na niepokojące sygnały płynące ze stawów. Im szybciej wykryje się chorobę układu kostno-stawowego, tym większe szanse na jej skuteczne wyleczenie.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów