Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Jak zacząć przygodę z jogą?

Artykuł partnera

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-04-26 13:50
Kobieta w stroju sportowym ćwiczy jogę na różowej macie do ćwiczeń

Naukę jogi należy zacząć od najprostszych pozycji relaksacyjnych i rozciągających, które się są nadmiernie skomplikowane technicznie. Dzięki temu nie zrazisz się do zajęć, a wykonywane przez Ciebie ćwiczenia będą bezpieczne.

Czy joga to coś dla mnie?

Każdy, kto próbuje jogi dla początkujących, zadaje sobie identyczne pytanie. Trzeba spróbować, żeby się o tym przekonać. Najważniejsze, żeby się szybko nie rozczarować i dać sobie szansę. Należy zacząć od tego, że joga nie jest jednorodna, a w jej ramach istnieje wiele odmian i systemów. Dlatego właśnie każdy młody kursant ma szansę znaleźć coś pasującego do siebie. Jeśli coś Ci nie pasuje, nie warto się od razu poddawać tylko spróbować znaleźć nową technikę albo po prostu zdecydować się na nowego trenera. Niektóre z technik opierają się na wykonywaniu ćwiczeń w dużym skupieniu i spokoju, a z kolei inne charakteryzują się większą dynamiką i sprawnym poruszaniu się między kolejnymi pozycjami.

Po co uprawiać jogę?

Wszyscy mamy całkiem odmienne oczekiwania wobec jogi dla początkujących w domu. Tak jak już zaznaczyliśmy, różne są też motywacje dla ćwiczących. Niektórzy chcą wyciszenia, pozbycia się stresu, uspokojenia umysłu. Dla jednych liczy się ujędrnione i piękniejsze ciało, a drudzy stawiają na gibkość i zbudowanie wewnętrznej mocy. Tak czy inaczej, jeśli tylko będziemy ćwiczyć z regularnością, to sukcesywnie będziemy osiągać dobre rezultaty.

Jakie są główne zalety praktykowania jogi?

Głównymi pozytywami uprawiania tych zajęć fizycznych jest uwolnienie od napięcia oraz pozbycie się stresu. A oprócz tego stała i systematyczna praktyka przynosi ukojenie emocjom i rozjaśnia umysł. Poza tym joga ma zbawienny wpływ na naszą kondycję fizyczną, psychiczną i bardziej swobodny przepływ energii. Dzięki ćwiczeniom stajemy się szczęśliwsi i spokojniejsi. Co jeszcze? Joga pozytywnie działa na naszą odporność i układ nerwowy i przyczynia się do oczyszczenia organizmu z toksyn.

Rady dla początkujących

Wszyscy, którzy dopiero zaczynają przygodę z jogą nie powinni zrażać się wstępnymi trudnościami. Nauka to zawsze proces, a w tym przypadku jest on stopniowy i systematyczny. Wszystko powinno odbywać się w swoim tempie. Należy nauczyć się słuchać swojego ciała i śmiało korzystać z nowo nabytych umiejętności.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów