Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Irygator Oral-B - idealne wsparcie higieny jamy ustnej

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-06-30 12:49
Irygator Oral-B

Czy wiesz, że nawet najbardziej zaawansowany model szczoteczki elektrycznej nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich rejonów jamy ustnej? Jak zatem kompleksowo zadbać o jej higienę? Doskonałym rozwiązaniem jest irygator stomatologiczny. Co to jest i do czego służy?

Higiena jamy ustnej

Prawidłowa higiena jamy ustnej to najprostsza metoda zapobiegania próchnicy i chorób dziąseł. Regularne usuwanie płytki nazębnej pomaga utrzymać zęby w dobrej kondycji i niesie wiele korzyści - od zdrowotnych po finansowe.

Nieodpowiednia higiena jamy ustnej lub jej brak może prowadzić do poważnych konsekwencji - próchnica, przebarwienia, kamień nazębny, ubytki szkliwa nieświeży oddech, nadwrażliwość, zapalenie dziąseł, a nawet utrata zębów to tylko niektóre problemy, jakie mogą nas dotknąć. Bakterie nagromadzone w jamie ustnej wraz z krwią roznoszą się po całym organizmie i przyczyniają się do rozwoju lub zaostrzenia wielu chorób, takich jak zapalenie nerek, cukrzyca, udar mózgu, zapalenie wsierdzia, choroby układu krążenia czy reumatoidalne zapalenie stawów.

I chociaż codzienne szczotkowanie zębów to klucz do sukcesu, to trzeba zadbać także o czystość trudno dostępnych miejsc. Jest wiele sposobów na utrzymanie czystości jamy ustnej, warto dlatego sięgnąć po nowoczesny i skuteczny irygator stomatologiczny.

Irygator do zębów - co to jest?

Jeszcze niedawno irygatory były dostępne tylko w gabinetach dentystycznych. Obecnie zyskują coraz większe grono zwolenników i każdy może z nich korzystać we własnej łazience. Ogólnie rzecz biorąc, irygator stomatologiczny to urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc. Każde urządzenie ma zbiornik na wodę i miniaturową pompkę. Wytworzony pod ciśnieniem strumień wody, poprzez plastikową dyszę, precyzyjnie czyści jamę ustną. Dzięki temu usuwane są resztki jedzenia i mikroorganizmy. Irygator stanowi idealne uzupełnienie codziennej higieny. Zwalcza bakterie i pozostawia uczucie świeżości i czystości w ustach.

Kobieta używa irygatora Oral-B

Irygator Oral-B

Irygatory marki Oral-B należą do najwyższej klasy tego typu urządzeń. Szeroka oferta i wszechstronna funkcjonalność sprawia, że każdy może wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb i wymagań. Warto zainwestować w dobrej jakości irygator, ponieważ niesie to szereg korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Piękny uśmiech, świeży oddech i zdrowe dziąsła to tylko niektóre zalety.

Irygator do zębów Oral-B posiada technologię Oxyjet, która zwiększa skuteczność czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i miejsc trudnodostępnych. Powietrze jest filtrowane, a następnie miesza się z wodą, dzięki czemu powstają mikropęcherzyki, które usuwają lub niszczą bakterie odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej lub chorób dziąseł i przyzębia. Zakres funkcji irygatora Oral-B zależy od wybranego modelu. Stacjonarny, czyli profesjonalny posiada duży zasobnik wody (600 ml). Dzięki funkcji regulacji ciśnienia wody (5 poziomów) możliwe jest dostosowanie mocy do potrzeb jamy ustnej (niskie - problemy z dziąsłami, wysokie - ciasne przestrzenie międzyzębowe).

Do wyboru są również dwa rodzaje strumienia wody (przełącznik dyszy Jet Switch) - skoncentrowany do precyzyjnego czyszczenia punktowego i rotacyjny do czyszczenia zębów i masażu dziąseł. Irygator stacjonarny to doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny, ponieważ jedno urządzenie idealnie poradzi sobie z różnymi problemami stomatologicznymi. Do tego, mimo licznych funkcji, jest łatwy w użyciu. Z kolei irygator bezprzewodowy ma zasilanie akumulatorowe i łatwo go ze sobą zabrać. Poza tym ma mniejszy zasobnik na wodę i może mieć różną liczbę poziomów intensywności ciśnienia - w zależności od modelu (2 lub 3). Posiada także możliwość pracy na żądanie, dzięki czemu możemy bardzo dokładnie kontrolować oczyszczane miejsce. Jest jednak równie skuteczny i posiada różne tryby działania. Dobrym rozwiązaniem jest zakup irygatora w zestawie z odpowiednią szczoteczką elektryczną.

Irygatory marki Oral-B od lat cieszą się uznaniem specjalistów i popularnością wśród konsumentów. Wybierz najlepszy dla siebie model według poradnika: Znajdź odpowiedni dla siebie irygator roku 2020.

Irygator dentystyczny - dla kogo?

Irygator dentystyczny to przede wszystkim doskonałe wsparcie higieny jamy ustnej. Nie tylko dokładnie czyści zęby i przestrzenie międzyzębowe, ale także masuje dziąsła i pozwala wyeliminować lub znacznie ograniczyć wiele chorób przyzębia. Każdy, komu zależy na skutecznym czyszczeniu zębów i dziąseł, powinien go używać raz dziennie. Po irygator powinny też sięgnąć osoby borykające się z różnymi problemami dotyczącymi zdrowia jamy ustnej. To urządzenie to skuteczne narzędzie w walce z nimi. Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc sprawia, że bakterie nie namnażają się, a co za tym idzie, nie pojawia się stan zapalny dziąseł. Dzięki temu wyraźnie poprawia się ich kondycja. Zatem irygatory są zalecane dla osób z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami oraz z odsłoniętymi szyjkami zębowymi (recesja dziąseł).

Irygator posiada specjalnie stworzony w tym celu tryb pracy. Czyszczenie jest delikatniejsze niż używanie nici dentystycznej. Odpowiednie ciśnienie i strumień wody dodatkowo masują dziąsła, przez co poprawia się ich ukrwienie. Z czasem stany zapalne czy krwawienie zmniejszają się lub znikają.

Rodzina razem myje zęby

Używanie irygatora to skuteczny sposób czyszczenia implantów, koron, mostów czy aparatów ortodontycznych. Osoby je noszące muszą zwracać szczególną uwagę na higienę jamy ustnej. Pozostawianie resztek pożywienia sprzyja gromadzeniu się bakterii, które mogą powodować odwapnienia, przebarwienia, próchnicę i choroby dziąseł. Może się okazać, że niewłaściwa higiena zniweczy efekt - zęby będą proste, ale pojawią się inne problemy stomatologiczne.

Aparaty ortodontyczne bardzo często noszą dzieci. Warto też wprowadzić to urządzenie jako środek wspierający i usprawniający codzienną higienę jamy ustnej dla każdego dziecka już od 8. roku życia. Jest łatwy w użyciu i bez problemu można go dostosować do potrzeb kilkulatka. To też dobra profilaktyka i kształtowanie odpowiednich nawyków higienicznych od najmłodszych lat, które w przyszłości zaprocentują zdrowym uśmiechem. 

Irygator do aparatu ortodontycznego

Dowiedz się więcej: Najlepsze irygatory do aparatów stałych

Irygator dentystyczny znacznie ułatwia higienę ludziom, których zęby są nierówne i krzywe lub ciasno osadzone. Regularne i poprawne stosowanie pomoże chronić przed próchnicą, która często rozwija się w miejscach stycznych zębów. Używanie irygatora jest też rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem suchości w ustach. Ślina w naturalny sposób zapobiega gromadzeniu się płytki bakteryjnej. Gdy jej produkcja jest ograniczona, irygator pomoże usunąć bakterie i nawilżyć jamę ustną. 

Codzienne używanie irygatora stomatologicznego przynosi wiele korzyści dla zdrowia całej jamy ustnej. Należy jednak pamiętać, że nie zastąpi on szczoteczki do zębów i innych sposobów czyszczenia, takich jak nić dentystyczna. Irygator to idealne wsparcie higieny jamy ustnej dla całej rodziny, które jest polecane przez stomatologów.

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów