Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku odwykowym?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-09-28 15:58
Kobieca ręka z impetem stawia szklankę z alkoholem na stół, płyn się rozlewa.

Większość alkoholików ma problem ze zdecydowaniem się na leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku. Na początku ciężko jest przyznać się do swojego problemu i zaakceptować fakt, że on w ogóle istnieje. Powstrzymuje nas strach i niepewność. Wolimy okłamywać siebie i bliskich, gdyż nie wyobrażamy sobie życia bez alkoholu. Kiedy już pogodzimy się z sytuacją i przyznamy, że potrzebujemy pomocy, martwią nas koszty leczenia w prywatnym ośrodku. Ile kosztuje leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku odwykowym?

Ośrodek WANT - 28 dni 6500zł. Zadzwoń 785-966-565.

Jaka jest cena leczenia alkoholizmu na NFZ? Ile kosztuje leczenie w prywatnym ośrodku odwykowym?

Ile kosztuje odwyk? Ile kosztuje leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku? – To chyba najczęściej zadawane pytania, na które odpowiedzi poszukują zarówno bliscy alkoholika, jak i on sam. Odpowiedź nie jest jednak prosta, gdyż wszystko zależy od ośrodka. 

Teoretycznie leczenie alkoholizmu jest w Polsce bezpłatne… ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. To prawda, że koszty leczenia osób ubezpieczonych może pokryć NFZ, lecz w praktyce zaledwie część alkoholików z tego rozwiązania skorzysta. Chętnych nie brakuje, lecz oddziały odwykowe są przepełnione, a kolejki ciągną się w nieskończoność… Pierwszeństwo bezpłatnego leczenia mają alkoholicy z sądowym nakazem przymusowego leczenia, co sprawia, że chorzy, którzy decydują się na terapię z własnej woli, muszą poczekać… Często nawet kilka lat... Takie są realia, a w przypadku alkoholizmu nie warto, a nawet nie wolno czekać! Z pomocą przychodzą zatem prywatne ośrodki odwykowe, lecz tu koszty leczenia pokrywa niestety sam alkoholik.

odwyk

 

Jaka jest cena leczenia alkoholizmu w prywatnym ośrodku odwykowym?

Koszt leczenia alkoholizmu odgrywa często kluczową rolę, podczas podejmowania decyzji o szukaniu pomocy u specjalisty. Prywatne ośrodki mają jednak własne cenniki i w każdej placówce cena może być inna. Wszystko zależy od ośrodka, warunków zakwaterowania oraz wybranego zakresu świadczeń, aby każdy pacjent mógł korzystać z udogodnień, których potrzebuje. Znaczenie ma również to, jak długo będzie trwała terapia. 

Ponieważ nałóg alkoholowy jest problemem bardzo złożonym, zazwyczaj wymaga co najmniej 4-6 tygodniowej terapii stacjonarnej. Podstawowy cennik obejmuje m.in. wykłady terapeutyczne, psychoedukację, grupy zadaniowe, terapię indywidualną oraz konsultacje medyczne z lekarzem internistą, który może wystawiać zwolnienie lekarskie. Podczas pobytu w ośrodku chory ma zapewnioną całodobową opiekę specjalistów, lecz co najważniejsze uczy się zwalczać pokusy i poznaje skuteczne techniki, które pomogą mu stawić czoła codzienności i wytrwać w trzeźwości.

Terapia uzależnień wymaga również znalezienia nowych zainteresowań oraz wypracowania konstruktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. W związku z tym pacjenci mogą również liczyć na dodatkowe przyjemności i atrakcje, takie jak np. seanse filmowe w specjalnie przygotowanej sali telewizyjnej, wyjazdy na siłownię, jacuzzi i basen.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – cennik

Zdjęcie autorstwa Ponieważ ostateczny koszt zawsze zależy od placówki i długości pobytu, ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, ile wyniesie cały proces leczenia alkoholizmu. Można jednak znaleźć bardzo atrakcyjne oferty, gdzie cena terapii przy dłuższym pobycie wynosi ok. 250 zł za dobę, a w cenie zawarty jest pełen koszt zakwaterowania, wyżywienia i opieki zespołu najlepszych specjalistów. 

Pacjent ma do wyboru apartament lub komfortowe pokoje 1- i 2-osobowe. Każdy pokój wyposażony jest w prywatną łazienkę, telewizor i internet. Na terenie ośrodka można korzystać z pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowej i żelazka. Chorzy mają też zapewnione wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie i dodatkowo nielimitowany dostęp do kawy, herbaty, cukru. Więcej szczegółów zdradzi prywatny ośrodek leczenia uzależnień - cennik.

Warto zaznaczyć jednak, że pobyt w prywatnym ośrodku odwykowym daje nam to, czego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze… Terapia może pomóc nam pokonać nałóg, a na szali leży to, co w życiu najważniejsze – wolność, życie i zdrowie nasze lub naszych bliskich… W tej sytuacji cena nie gra roli.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów