Dostęp do opieki medycznej i zdrowy tryb życia

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-06-27 13:58
Kobieta trzyma w ręce miseczkę owsianki udekorowaną bakaliami i świeżymi owocami.

Możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej jest dzisiaj na wagę złota. Ekspresowy i bezgotówkowy dostęp do lekarzy, specjalistów, badań, zabiegów… W dzisiejszych czasach, w których państwowa służba zdrowia nie zapewnia nam szybkich terminów jest to dużym udogodnieniem.

Co może dać nam ubezpieczenie zdrowotne? Prywatna opieka medyczna to m.in. możliwość:

  • odbycia wizyty w różnych formach (wizyta w placówce, telekonsultacja czy rozmowa telefoniczna).
  • zapisania się na konsultację w ciągu kilku dni, a może nawet tego samego dnia
  • dostępu bez limitu do sieci placówek współpracujących z danym towarzystwem ubezpieczeniowym

rozszerzenia zakresu ochrony o różne świadczenia: rehabilitacja, zasiłek szpitalny, pomoc psychologiczna (warto sprawdzić ofertę ubezpieczyciela i ogólne warunki ubezpieczenia zdrowotnego).

Ważną zaletą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest możliwość objęcia ochroną rodziny, Małżonka czy partnera oraz dzieci. W ten sposób cała najbliższa rodzina może korzystać z oferty i szybko reagować na każde dolegliwości zdrowotne, zasięgając bezcennej porady lekarskiej. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zdrowie/.

Masz ubezpieczenie zdrowotne? Zadbaj o zdrowie

Właściwa dieta, bogata w niezbędne dla naszego organizmu witaminy i składniki mineralne, balans między produktami bogatymi w białko, węglowodany  czy „zdrowe” tłuszcze nienasycone. To kolejny aspekt, który ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, odporności i codziennego samopoczucia. Świadomość na temat żywienia w ostatnich latach jest coraz większa, a dietetycy w różnych częściach  świata uwijają się jak w ukropie w konstruowanie diet przystosowanych do indywidualnych potrzeb danej osoby. Czy są jednak uniwersalne wskazówki związane z odżywianiem, które może zastosować każdy z nas? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kaloryczność posiłków i zestawić ją za podejmowaną przez nas aktywność fizyczną.

Dieta bogata w warzywa to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce być zdrowy. Kolejnym ważnym punktem jest regularność spożywanych posiłków, o stałych porach dnia i odpowiednim odstępie przed snem. Trawienie pokarmu to obciążenie naszego organizmu, więc warto dokładnie rozplanować nasz codzienny cykl spożywania posiłków. Nawadnianie organizmu (2 l wody dzienne), dieta bogata w błonnik pokarmowy (dla odpowiedniej pracy jelit i trawienia), rozpoczynanie dnia od pożywnego śniadania. Warto te wszystkie elementy zastosować do naszego codziennego życia.

Bądź aktywny

Pozytywnych aspektów związanych z aktywnością fizyczną jest wiele. Wydzielanie tzw. hormonów szczęścia czyli endorfin, których poziom wzrasta już po 30 minutach wysiłku fizycznego, zwiększenie wytrzymałości i dostarczenie porcji energii.  A właśnie tyle aktywności każdego dnia średnio potrzebuje nasz organizm.

Aktywność fizyczna pozwala bowiem zadbać nie tylko o ciało, ale również o sferę psychiczną. Jak? Poprzez rozładowanie negatywnych emocji, redukcję stresu, dając możliwość odciążenia umysłu od myśli związanych z konkretnym problemem. Wszystko dzięki chwili, w którym nasz organizm zajęty jest przez wysiłek fizyczny. A po chwilowym zmęczeniu pojawia się przyjemne uczucie i satysfakcja. Na zdrowie. 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów