Doradztwo zawodowe

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-03-07 10:00
Mężczyzna podczas konsultacji w poradni doradztwa zawodowego.

Kto może skorzystać z doradztwa zawodowego? Pomoc w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego kierowana jest do uczniów, studentów, osób poszukujących pracy, a także dla tych, którzy pragną lepiej poznać siebie, a przede wszystkim swoje mocne strony. Bez względu na wiek, powinniśmy poszerzać swoją wiedzę oraz doskonalić się pod względem zawodowym. Osoby młode dzięki takiej pomocy, będą podejmować pewniejsze decyzje dotyczące dalszej edukacji oraz wyboru ścieżki zawodowej. Kto jeszcze może skorzystać z takiej pomocy?

Doradztwo zawodowe stanowi dużą pomoc dla osób, które mają niepewną pracę. Warto wybiegać w przyszłość i pomyśleć o przekwalifikowaniu się. Podobnie jest w wypadku osób, których wykonywana praca nie satysfakcjonuje i myślą nad dokonaniem zmiany zawodu. W głowach takich osób może kłębić się szereg różnych pytań. W czym się sprawdzę? Co jest moją mocną stroną? W jakim zawodzie odnajdę się najlepiej? Jaka praca sprawi mi przyjemność? Na te i inne pytania możemy znaleźć odpowiedź w gabinecie doradcy zawodowego. 

Jak wygląda pomoc w zakresie doradztwa zawodowego? Spotkanie z doradcą zawodowym może odbyć się indywidualnie, grupowo, stacjonarnie lub online. Sesja trwa 50 minut. W zależności od indywidualnych potrzeb, z doradcą zawodowym można odbyć jedno lub kilka spotkań. Dzięki pomocy specjalisty możemy przyjrzeć się swoim mocnym i słabym stronom. Podczas samodzielnej analizy swoich kompetencji, nie jesteśmy w stanie spojrzeć na siebie obiektywnie. Tu z pomocą przychodzi doradca zawodowy, który poza stworzeniem takiego bilansu własnych kompetencji, zwróci również uwagę na uściślenie swoich wartości, celów zawodowych, oraz dopasowanie ścieżki zawodowej do swojej osobowości. Spotkanie z doradcą zawodowym pomoże poznać nam samego siebie oraz stworzyć plan, którego systematyczna realizacja przyczyni się do rozwoju osobistego. Doradca zawodowy podczas sesji skupia się na rozmowie. Bardzo często w swojej pracy wykorzystuje różnego rodzaju testy, które pozwalają lepiej poznać klienta oraz jego osobowość i zainteresowania. 

Praca z doradcą zawodowym polega nie tylko na wybraniu ścieżki zawodowej. Ten specjalista udzieli nam również wielu rad i wskazówek dotyczących zasad pisania dokumentów. Dzięki jego pomocy bez trudu napiszemy CV oraz list motywacyjny. W zespole PsychoCare znajdziemy profesjonalnych doradców zawodowych, którzy udzielą nam profesjonalnego wsparcia i pomocy. Spotkanie z doradcą zawodowym można odbyć stacjonarnie oraz w formie online. Przed spotkaniem warto zastanowić się nad tym, jakiej pomocy oczekujemy. 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów