Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Czy warto zdecydować się na detoks alkoholowy

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-01-10 10:38
Błękitne tło. Kieliszek z alkoholem przewraca się, zawarty w nim napój wylewa się.

Uzależnienie od alkoholu to bardzo poważny problem, który dotyka coraz więcej osób. Na czym to polega i co trzeba zrobić, żeby sobie z nim poradzić? Ciekawe informacje znajdziesz w tym artykule.

Czym jest alkoholowy zespół abstynencyjny

Alkoholowy zespół abstynencyjny to inaczej alkoholowy zespół odstawienny. To zespół objawów, który występuje w przypadku osób uzależnionych od alkoholu w momencie zaprzestania lub znacznego zmniejszenia picia alkoholu tak jak dotychczas. Taki zespół może pojawić się u każdego, kto nadużywa alkoholu. Do objawów zespołu abstynencyjnego należą: bóle głowy, kołatanie serca, drżenie mięśni, zaburzenia świadomości, zaburzenia snu, pobudzenie psychoruchowe, majaczenie alkoholowe. W przypadku wystąpienia takich objawów potrzebna będzie jak najszybsza pomoc medyczna. Warunkiem uniknięcia ponownego wystąpienia takich objawów jest zaprzestanie picia alkoholu.

Kto powinien skorzystać z detoksu alkoholowego

Detoks alkoholowy to inaczej odtrucie alkoholowe. Na czym polega odtrucie alkoholowe? Detoksykacja polega na zaprzestaniu spożywania alkoholu przez osoby uzależnione od alkoholu poprzez pozbycie toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Dlatego każda osoba uzależniona od alkoholu u której występuje zespół abstynencyjny powinna skorzystać z odtrucia alkoholowego.

Dlaczego warto skorzystać z odtrucia alkoholowego?

Odtrucie alkoholowe to bardzo dobra opcja dla osób które mają problem alkoholowy. Celem detoksu alkoholowego jest przerwanie ciągu alkoholowego oraz złagodzenie fizycznych i psychicznych skutków niepicia. Detoks zazwyczaj trwa od siedmiu do dziesięciu dni. Odtrucie alkoholowe pomaga na usunięciu z organizmu wszystkich negatywnych skutków picia alkoholu na przykład: niebezpiecznych toksyn. Podczas odtrucia podawane są leki przeciwbólowe i uspokajające, które mają za zadanie złagodzenie objawów odstawienia alkoholu. Detoks powinien być wstępem do terapii w leczeniu uzależnień.

Odtruwanie alkoholowe Gdańsk - gdzie szukać?

Odtruwanie to poważna sprawa dlatego musisz znaleźć dobrą i fachową pomoc. Szukając w mieście Gdańsk, Gdynia, Sopot wpisz w przeglądarce: Odtrucie alkoholowe Gdańsk i znajdziesz godne uwagi placówki i usługi specjalistów, którzy zapewnią Ci fachową opiekę i leczenie podczas wizyt domowych w domu pacjenta lub leczenie w placówce. Placówka zapewnia kompleksową opiekę na terenie Trójmiasta.

Jak długo trwa detoks alkoholowy?

Detoks to odtrucie organizmu przez osobę uzależnioną aby doprowadzić organizm do prawidłowego funkcjonowania, ponieważ nadużywanie alkoholu prowadzi do uszkodzenia wątroby, a w skrajnych przypadkach do śmierci. Cały proces detoksu każdego pacjenta zazwyczaj trwa od 7 do 10 dni. Terapia dożylna ma za zadanie oczyścić organizm z alkoholu oraz jego zgubnych skutków.

Detoks alkoholowy Gdańsk - gdzie znaleźć sprawdzoną firmę?

Detoks dla osób w ciągu alkoholowym to bardzo dobre rozwiązanie. Żeby przebiegł pomyślnie musisz wybrać dobrą i sprawdzoną firmę, która Ci w tym pomoże. Szukając zwróć uwagę na opinie osób uzależnionych, które skorzystały z takiego odtruwania i były zadowolone z uzyskanych efektów i oferowanych usług przez daną firmę. Na stronach internetowych znajdziesz wiele firm działających w Gdańsku i okolicach, które pomagają ludziom w odtruciu alkoholowym.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe

Odtruwanie alkoholowe polega na usunięciu z krwiobiegu szkodliwych substancji nagromadzonych po długotrwałym spożywaniu alkoholu. Podczas odtruwania pacjentowi podaje się wlewy dożylne składające się z leków i elektrolitów, które mają na celu uzupełnienie ich braków spowodowanych przez nadmierne picie alkoholu. Takie nawodnienie to zastrzyk energii dla organizmu dzięki któremu praca narządów wraca do normy.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe w większości wypadków przeprowadzane jest w szpitalu lub specjalistycznych ośrodkach terapii uzależnień i skierowany jest przede wszystkim dla osób uzależnionych od alkoholu kiedy nasilenie objawów jest duże. Z takiego odtrucia mogą skorzystać również osoby, które wyjątkowo przesadziły z alkoholem i potrzebują doraźnej pomocy. Czas odtruwania dla osób uzależnionych trwa od 7 do 10 dni.

Jaki jest skład kroplówki na kaca

Objawy kaca to ból głowy i ogólne złe samopoczucie. Jakie będzie dobre leczenie kaca? Jedną z metod jest kroplówka, która zawiera glukozę, elektrolity oraz witaminy C i B dzięki którym zneutralizujesz toksyny powstałe w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu.

Co zrobić po odtruciu alkoholowym?

Odtrucie alkoholowe nie wyleczy uzależnienia, jednak pozwoli wzmocnić organizm oraz stłumić skutki odstawienia alkoholu. Wpływ alkoholu na zdrowie człowieka ma długotrwałe skutki dlatego same odtrucie nic nie pomoże. Po odtruciu pacjent powinien podjąć dalsze kroki w postaci terapii uzależnień, która dostosowana jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Taka terapia ma za zadanie nauczyć życia bez alkoholu oraz radzenia sobie w przypadku gdy ciągnie Cię do niego. Najważniejsze jest aby zdać sobie sprawę z problemu i podjąć odpowiednie działania.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów