Ból odcinka szyjnego, a praca przed komputerem - skuteczne rozwiązania

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-03-29 13:22
Kobieta podczas pracy przy komputerze. Boli ją szyja od nieprawidłowej pozycji podczas pracy.

Obecnie spędzamy przy komputerze naprawdę sporo czasu. Laptop służy nam już nie tylko do gier czy nauki, ale także do płacenia za rachunki, zakupów przez Internet, a przede wszystkim do pracy. Ciężko wyobrazić sobie dom lub biuro bez tego niezbędnego przedmiotu.

Jak praca przy komputerze wpływa na kręgosłup?

Niestety - długie godziny, które spędzamy na fotelu w tej samej pozycji oraz nieprawidłowa postawa ciała podczas pracy z komputerem nie wpływają korzystnie na nasze ciało. Głównym problemem wynikającym z siedzącego trybu życia jest ból kręgosłupa (w szczególności ból odcinka szyjnego), a także pogorszenie postawy ciała (tzw. garbienie się).

Ważne jest odpowiednie zadbanie o kręgosłup. Należy pamiętać o prawidłowej postawie ciała podczas korzystania z komputera oraz częstych przerwach na rozprostowanie nóg czy rozciągnięcie się.

A co w przypadku, gdy już zmagamy się z bólem odcinka szyjnego i jest za późno na samą profilaktykę? Spokojnie, przychodzimy z pomocą! 

Ból odcinka szyjnego - skuteczne rozwiązania:

Niezbędnym produktem na wszelkiego rodzaju uczucia dyskomfortu jest z pewnością mata do akupresury. Produkt ten powinien znajdować się w każdym domu, ze względu na ogromne korzyści, które przynosi. Nie tylko relaksuje i odpręża, ale również minimalizuje napięcia mięśniowe, łagodzi stres i dyskomfort spowodowany np. pracą siedzącą. To wszystko oczywiście pod warunkiem, że mata jest używana regularnie. Dodatkowo możemy sami wybrać kolor maty, stopień ostrości kolców (w zależności od tego, czy jesteśmy początkujący czy zaawansowani) oraz długość. Istnieje naprawdę szeroki wybór mat do akupresury i każdy znajdzie coś dla siebie! 

Pajączek na plecy to uniwersalny korektor wad postawy i kręgosłupa, używany nie tylko przez dzieci. Zawiera wbudowany czujnik wykrywający nieprawidłową postawę ciała i przypominający nam o tym, aby ją skorygować.

Warto również wspomnieć o maściach rozgrzewających, które stanowią naprawdę skuteczną pomoc w walce z bólem pleców. Zwłaszcza maść końska jest polecana, z uwagi na to, że jest ona produktem o właściwościach łagodzących, rozgrzewających i odświeżających. Wystarczy tylko nanieść na bolące miejsce maść i dokładnie wmasować. Dzięki temu dolegliwości bólowe powinny stopniowo ustępować. 

Świetną opcją na złagodzenie bólu nadmiernie napiętych mięśni jest piłeczka do rolowania. Dzięki twardej powierzchni, umożliwia ona intensywny masaż małych fragmentów ciała. Piłeczki można stosować nie tylko na odcinek szyjny, ale również do stóp, nóg czy klatki piersiowej, więc kupując je z pewnością znajdą one szersze zastosowanie. 

Do zminimalizowania bólów kręgosłupa można używać naprawdę wielu różnych przyrządów i urządzeń do masażu, a każdy znajdzie produkt dopasowany idealnie do siebie i swoich potrzeb. 

Zadbaj odpowiednio o kręgosłup, bo przecież jest on podstawą Twojego ciała! Nie odkładaj tego, aż będzie za późno!       


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów