3 proste produkty, które zadbają o zdrowie osób starszych

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2019-06-25 13:52
produkty dla seniora

Osoby starsze zmagają się z trudnościami, które stawia im „codzienne życie”. Walka o samodzielność, sprawność, chęć posiadania pełnej swobody i świadomości, pomimo wieku, to cel który obrał sobie niejeden senior. Jest to tym trudniejsze, gdy zdamy sobie sprawę, z jakimi ograniczeniami powiązany jest podeszły wiek.

Poczynając na ograniczonej swobodzie ruchu i zmniejszonej kondycji, przez demencję starczą, zaniki pamięci, kończąc na ograniczeniach poznawczych i trwałych uszkodzeniach neurologicznych. Schorzenia wśród seniorów bywają nie tylko utrudnieniem w prostych czynnościach, ale także mogą być źródłem sytuacji, które zagrażają naszemu zdrowiu. Mając na uwadze ten okres w życiu producenci proponują produkty poprawiające komfort życia emeryta i co ważniejsze – dbają o jego zdrowie.

Poniżej przedstawiamy trzy najprostsze i najbardziej funkcjonalne produkty, które pozwolą zachować zdrowie, bez względu na metryczkę.

Kasetka na leki

Pojemniki na tabletki pozwalają zaplanować i poporcjować codzienną dawkę leków i suplementów. W przypadku ogromu zażywanych medykamentów, które przyjmować musimy w określonej konfiguracji, we wskazanym czasie i z określoną częstotliwością, kasetki stają się podstawowym akcesorium. W szerokich ofertach znajdziemy zarówno te z przegródkami na każdy dzień tygodnia, jak i te, z podziałem na pory dnia. Te pierwsze doskonale sprawdzą się, gdy przyjmujemy leki uwzględniające jedną dawkę spożycia. Te drugie pozwalają starannie rozplanować wszystkie porcje pigułek, pomijając min. suplementy kolidujące ze sobą.

W przypadku samodzielnego porcjowania warto zaopatrzyć się również w przecinarkę do leków, która pozwoli dawkować kapsułki w dowolny dla siebie sposób.

Zakraplacze do oczu

Doskonałe dla osób o słabej sprawności ruchowej, a także dla chorych, którzy boją się ingerencji w siatkówkę oka. Zalecane w przypadku choroby Parkinsona, przy ograniczonym polu ruchu, dla osób po operacji wzorku lub dla miłośników wielogodzinnego czytania. Zakraplacze posiadają specjalną końcówkę, przypominającą plastikowy kubek, dzięki czemu senior może trafić preparatem na źrenicę, nie wychylając przy tym głowy do tyłu.

Warto również rozważyć zakup przyrządu do przemywania oka, który sprzyja codziennej pielęgnacji narządu wzroku, oczyszczając go z codziennych, szkodliwych zanieczyszczeń. Systematyczne użytkowanie i nawilżanie śluzówki łagodzi uczucie piasku pod powieką, przynosi ulgę, dba o ostrość obrazu i zapobiega postępującym, ewentualnym chorobom.

Produkty rozgrzewające

Doskonałe w przypadku problemów na tle układu krążenia, świetne po wysiłku fizycznym, zalecane palaczom, a także osobom cierpiącym na anemię.

Właściwości rozgrzewające butów, poduszek i tradycyjnych termoforów znane są dużo starszym pokoleniom, którzy w ten sposób walczyli z uciążliwymi, polskimi zimami. Ich stosowanie pozwala złagodzić ból, ułatwia zasypianie, pobudza mięśnie do ewentualnej pracy. Właściwości rozkurczające docenimy zarówno w przypadku bólu menstruacyjnego, jak i w przypadku zanikania tkanki mięśniowej i zbyt intensywnego obkurczania naczyń krwionośnych.

W ofertach producentów znajdujemy tradycyjne koce termiczne, stosowane w szpitalach i podczas rehabilitacji, buty które koncentrują swoje działanie na stopach, czy kamizelki, które doskonale łagodzą ból kręgosłupa i mięśni do niego przylegających.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów