Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Kiedy zdecydować się na operację nosa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-06-01 15:00
Kobieta u lekarza podczas konsultacji przed operacją nosa.

Plastyka nosa to zabieg wykonywany ze wskazań medycznych i/lub przyczyn estetycznych. Sprawdź, w jakich przypadkach warto rozważyć operację nosa.

Operacja plastyczna nosa - kiedy się zdecydować?

Korekta nosa to niejednokrotnie zabieg wynikający z zaleceń lekarskich. Przyczyną może być uraz odniesiony w wyniku wypadku. Chirurg odtwarza wówczas układ kostny tej części twarzy, a niejednokrotnie uzupełnia ubytki specjalnymi implantami. Bardzo popularną przyczyną korekcji nosa jest krzywa przegroda nosowa, która utrudnia oddychanie, sprawia, że jest on niedrożny.

Jeśli chodzi o względy estetyczne, nos jest najczęściej wybieraną częścią ciała, którą poddaje się korekcji chirurgicznej. Wynika to z faktu, że nie da się go ukryć, nie można go optycznie pomniejszyć prostym trikiem stylizacyjnym. Jego umiejscowienie sprawia, że często przykuwa uwagę, a jeśli jest przy tym krzywy, nieproporcjonalny, może psuć cały efekt wizualny twarzy. Osoby, które oceniają swój nos negatywnie, nie mogą o nim zapomnieć, widzą go każdego dnia w lustrze i na zdjęciach. Często przesłania im wszystko inne, zdając się mocno dominować. Wiele takich jednostek ma obniżone poczucie własnej wartości, nie akceptuje siebie, źle się czuje w towarzystwie, a nawet zaczyna unikać ludzi. Takie zachowania są bardzo niebezpieczne, mogą zwiastować początek depresji. W takiej sytuacji najlepszym krokiem, który można podjąć w kierunku poprawy samopoczucia, osiągnięcia samoakceptacji i podniesienia jakości swojego życia, jest operacja nosa. Warszawa należy do miast, w których można znaleźć świetnych specjalistów w tej dziedzinie.

 Najlepsi pracują w MEA Clinic https://www.meaclinic.pl/zabiegi/operacja-plastyczna-korekcja-plastyka-nosa/. Podczas zabiegu podejmują się m.in.: zmniejszenia nosa, zwężenia go, dostosowania jego proporcji do twarzy, likwidacji garba, wyprostowania.

Jak dbać o siebie po operacji nosa?

Operacja plastyczna nosa wymaga przestrzegania pewnych zaleceń po zabiegu. Przez minimum 7 dni należy utrzymywać głowę powyżej tułowia, w nocy spać na wysoko ułożonych poduszkach. Aby nie nasilać opuchlizny, nie wolno stosować w pierwszych dniach gorącej kąpieli, korzystać z sauny, solarium czy przebywać w pełnym słońcu przy wysokiej temperaturze powietrza. W ciągu pierwszych dwóch tygodni należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Trzeba pamiętać, że nos jest aktywizowany przez wiele mięśni twarzy. Dobrze jest przez pierwsze dni je oszczędzać. Problemem może się okazać śmiech, długotrwałe mówienie, a tym bardziej kichanie. Lekarze zalecają najczęściej 1-2 tygodni wypoczynku.

W celu zmniejszenia opuchlizny pozabiegowej po korekcie nosa warto jest robić sobie zimne okłady. Gdyby pojawiło się krwawienie z nosa, jamy ustnej lub podwyższona temperatura ciała, koniecznie trzeba skontaktować się z lekarzem.

Po operacji nosa, gdy znieczulenie przestanie działać, może się pojawić ból tej części twarzy, a także ból głowy. Należy wówczas zażyć zalecony przez chirurga środek przeciwbólowy.

Jednym ze sposobów na zadbanie o swoją skórę po operacji nosa jest również wykonanie zabiegu ICOONE, mającego na celu poprawę wyglądu skóry, zmniejszenie wystąpienia blizn a także pozwala przyspieszać regenerację tkanek po zabiegach chirurgicznych, eliminuje obrzęki i siniaki, zapobiega powstawaniu zrostów , które mogą wystąpić po operacji.

Przeciwwskazania a operacja nosa

Choć ofert typu "korekta nosa Warszawa" jest wiele, choć to najczęściej wykonywany zabieg w zakresie chirurgii plastycznej, nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Operacja nosa zawsze poprzedzona jest szczegółowym wywiadem lekarskim oraz koniecznością zrobienia przez pacjenta szeregu badań. Tylko w ten sposób lekarz może ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych i zadbać o bezpieczeństwo zabiegu.

Wśród przeciwwskazań do korekcji nosa są:

  • cukrzyca,
  • nieuregulowane nadciśnienie,
  • skazy naczyniowe,
  • ropne zapalenie zatok i twarzy,
  • niedokrwistość.

Przed zabiegiem konieczne jest odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi, w tym leków przeciwalergicznych oraz preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy (np. aspiryna).

Operacja plastyczna nosa to zabieg, który pozwala poprawić jakość życia, ułatwić oddychanie, podnieść walory estetyczne i poczucie własnej wartości. Jeżeli więc myślisz o tym, by skorygować swój nos, skonsultuj się z MEA Clinic, by poznać wszelkie szczegóły i rozwiać ewentualne wątpliwości.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów