Jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2019-08-05 09:53
okulary przeciwsłoneczne główne

Wybór okularów przeciwsłonecznych to nie tylko kwestia modnej oprawki, ale przede wszystkim wygody i przyjemności użytkowania. Z tego względu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów okularów jako takich, dzięki którym będziemy w stanie lepiej dobrać te dla siebie. Na czym skupić się, wybierając oprawki? Czy okulary przeciwsłoneczne mogą być jednocześnie korekcyjnymi? Czy rozmiar ma tu znaczenie?

Nie wybieraj zbyt ciężkich oprawek

Choć okularów przeciwsłonecznych nie nosimy non stop, to jednak ciężkie oprawki mogą męczyć nasz nos i uszy, szczególnie jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do okularów jako takich. Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór lekkich oprawek wyposażonych w dobrze wyprofilowane noski, aby zminimalizować ryzyko odczuwania dyskomfortu przy dłuższym użytkowaniu.

Ciężka oprawka to nie tylko problem bolącego nosa czy uszu. Jeżeli zdecydujemy się na takie okulary, musimy także liczyć się z tym, że mogą one zsuwać się nam z nosa za każdym razem, gdy przechylimy głowę lub pochylimy się w dół. Jest to proces dość irytujący, dlatego warto dobrze przemyśleć nasz wybór, jeżeli upatrzone oprawki nie są najlżejsze.

okulary przeciwsłoneczne

 

Dopasuj kształt oprawek do swojej twarzy

Okulary przeciwsłoneczne mogą nie tylko chronić nas przed nadmiernym działaniem słońca, ale także mogą stanowić integralny dodatek podkreślający nasz ubiór i twarz. Dlatego przy wybieraniu oprawek dobrze jest kierować się przede wszystkim tym, jak w okularach wyglądamy, a nie tylko faktem, że same w sobie, leżąc na wystawie są ładne. Możemy wręcz pokusić się o dobranie koloru oprawki dokładnie pod kolor naszej cery lub ten, który najczęściej lubimy nosić w ramach ubrań - wtedy uzyskamy naprawdę ciekawe efekty.

Rozmiar okularów też jest ważny

Przez rozmiar okularów rozumie się głównie rozmiar szkieł, a więc powierzchnię, jaka chroni nasze oczy przed słońcem. Jeżeli zdecydujemy się na zbyt duże okulary, mogą być one dla nas niewygodne i wręcz utrudniać funkcjonowanie. Z dużym rozmiarem idzie w parze także waga, więc czasem lepiej jest wybrać model delikatniejszy i z mniejszymi soczewkami, ale za to lżejszy, lepiej przylegający i po prostu bardziej odpowiedni dla naszego kształtu twarzy.

Okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku?

W przypadku, gdy nosimy okulary korekcyjne na co dzień, mamy do wyboru dwie opcje. Możemy albo zdecydować się na zakup oddzielnych okularów przeciwsłonecznych, które będą jednocześnie niwelowały naszą wadę lub wybrać specjalną powłokę na standardową parę, która ulegnie zaciemnieniu pod wpływem promieni słonecznych. Jeżeli mamy wrażliwe oczy, lepsza będzie pierwsza opcja, ponieważ okulary przyciemniające się zazwyczaj nie osiągają docelowo takiego koloru, jak klasyczne wersje przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do ubioru, ale przede wszystkim bardzo ważna ochrona dla naszych oczu przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Wybierając je powinniśmy wziąć pod uwagę takie parametry, jak waga i kształt oprawek, rozmiar soczewek, a także kolor, jeżeli planujemy dopasować okulary do tonu naszej cery. Osby z wadą wzroku również mają duży wybór, ponieważ - poza popularnymi fotochromami - obecnie wiele salonów optycznych oferuje okulary przeciwsłoneczne, które jednocześnie są także korekcyjnymi i przywracają nam pełną ostrość widzenia.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów