Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Gdzie można kupić produkty Nestlé Resource Junior?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-05-12 13:23
Nestlé Resource Junior

Kiedy dziecko wymaga dodatkowego wsparcia żywieniowego, pediatra może polecić rodzicom zastosowanie żywności specjalnego przeznaczenia żywieniowego, jak np. Resource Junior. Dowiedz się więcej o tym, kiedy konieczne może okazać się jego stosowanie i gdzie możesz go kupić!

U jakich dzieci rośnie ryzyko niedożywienia?

Ryzyko to jest największe, m.in. u dzieci z chorobą onkologiczną, schorzeniami neurologicznymi, mukowiscydozą, po przebytych operacjach chirurgicznych, z chorobami zapalnymi jelit, w zespole krótkiego jelita, czy z zaburzeniami odżywienia. Dotyka ono jednak także najmłodszych przy okazji nieco mniej poważnych problemów zdrowotnych. Można tu wymienić nawracające infekcje i długotrwałe powtarzające się antybiotykoterapie. W obu przypadkach obserwuje się często znacznie zmniejszony apetyt lub biegunki, które w dłuższym okresie mogą wpływać na stan odżywienia. 

Dlaczego żywność specjalnego przeznaczenia medycznego?

Dziecko, które jest chore lub z innych przyczyn nie chce jeść, trudno jest namówić szczególnie do spożywania produktów bogatych w składniki odżywcze. W takich sytuacjach lekarz pediatra może zalecić stosowanie żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Decyduje się na ten krok, ponieważ produkty tego typu mają łatwą do spożycia formę i powstają specjalnie dla najmłodszych, którzy przy pomocy tradycyjnej żywności nie są w stanie dostarczyć wszystkich składników odżywczych, których potrzebują. Ponadto żywność medyczna dla dzieci najczęściej ma smak, który najmłodsi lubią. Przykładem może być tytułowy Resource Junior.  

Resource Junior - gdzie go kupić?

Resource Junior opinie” - tak wyszukujemy o nim informacji w sieci. Warto wiedzieć, że pod tą nazwą kryją się dwa rodzaje produktów przeznaczone dla dzieci powyżej 1. roku życia. Pierwszy to Resource Junior w płynie o smaku waniliowym, czekoladowym lub truskawkowym, który można podać dziecku bezpośrednio do wypicia. Drugi to Resource Junior w proszku o smaku waniliowym, który należy przygotować rozpuszczając go w wodzie. Można wykorzystać go także jako dodatek do zimnych i letnich tradycyjnych posiłków. Jeden i drugi produkt jest kompletny pod względem odżywczym, co oznacza, że może być dla dziecka nawet wyłącznym źródłem pożywienia dostarczając mu wszystkiego, czego potrzebuje, w tym 28 witamin i składników mineralnych. Produkt w proszku dodatkowo zawiera dodatek dobroczynnych kultur bakterii i błonnika prebiotycznego, by jeszcze lepiej wspierać odporność najmłodszych. Zarówno Resource Junior w płynie jak i w proszku można kupić w dobrych aptekach stacjonarnych, a także internetowych. Do tych drugich dostęp można uzyskać bezpośrednio wchodząc na stronę internetową dystrybutora w Polsce. Resource Junior w proszku dostępny jest także w sklepach sieci Rossmann na półkach obok mlek modyfikowanych, co powinno znacznie ułatwić rodzicom zaopatrzenie się w produkt przy okazji innych niezbędnych zakupów.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Stosować pod kontrolą lekarza. Resource Junior: Do postępowania dietetycznego u dzieci powyżej 1. roku życia w stanach bądź w przypadku ryzyka niedożywienia.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów