Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Suplementy na piękną cerę

Suplementy poprawiające urodę służą uzupełnianiu diety w składniki o działaniu regenerującym i nawilżającym, przeciwdziałającym procesom starzenia się skóry, zapewniającym odpowiedni poziom jędrności i elastyczności. Witaminy i składniki mineralne wspomagające skórę, włosy i paznokcie stymulują odnowę tkankową i wspomagają naturalne procesy regeneracyjne. Niedobór witamin w organizmie zaburza ogólny metabolizm składników odżywczych, czego objawem jest sucha skóra z zaburzeniami pracy gruczołów łojowych, tzn. łuszczenie się skóry wraz z pojawiającymi się na niej ogniskami zapalnymi gruczołów łojowych w postaci trądziku. Preparaty wielowitaminowe na skórę, włosy i paznokcie zawierają zwykle inne składniki, takie jak: selen (przeciwdziała procesom starzenia), jod (przeciwdziała szorstkości cery i skłonności do przetłuszczania się), żelazo (prawidłowo dotlenia skórę) oraz wyciągi roślinne, np. wyciąg z alg, wyciąg z liści pokrzywy, wyciąg z ziela skrzypu. W zależności od upodobań można wybrać dogodną formę preparatu: tabletki, kapsułki, saszetki, płyn, zioła do zaparzania (Skrzypovita, Vitapil, 4Akne).


BeautyMe interakcje ulotka proszek do rozpuszczenia 114 g

BeautyMe

114 g

suplement diety


Ulotka
BrownMe interakcje ulotka kapsułki 30 kaps.

BrownMe

30 kaps.

suplement diety


Ulotka
Newme interakcje ulotka kapsułki 60 kaps. | (30 kaps. + 30 kaps.)

Newme

60 kaps. | (30 kaps. + 30 kaps.)

suplement diety


Ulotka

Newme (NewMe Day + NewMe Night) interakcje ulotka kapsułki 60 kaps. | (30 kaps. + 30 kaps.)

Newme (NewMe Day + NewMe Night)

60 kaps. | (30 kaps. + 30 kaps.)

suplement diety


Ulotka
Biotyna Activlab Pharma interakcje ulotka kapsułki 30 kaps.

Biotyna Activlab Pharma

30 kaps.

suplement diety


Ulotka
Biotyna Forte 10 mg Activlab Pharma interakcje ulotka tabletki 30 tabl.

Ulotka
Hair Special Plus Activlab Pharma interakcje ulotka tabletki 60 tabl.

Hair Special Plus Activlab Pharma

60 tabl.

suplement diety


Ulotka
Hair Support Activlab Pharma interakcje ulotka tabletki musujące 20 tabl.

Hair Support Activlab Pharma

20 tabl.

suplement diety


Ulotka

Suplementy na cerę

Co robić, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie? 

Zdrowa, promienna i młodo wyglądająca skóra to marzenie wielu osób. Wygląd i kondycja naszej skóry zależą od wielu czynników. Ogromne znaczenie ma oczywiście odpowiednia pielęgnacja, nasz tryb życia czy sposób odżywiania. Szybkie tempo życia, stres, zanieczyszczone powietrze, przetworzone jedzenie i używki odbijają się na zdrowiu naszej skóry. Jeśli zauważymy, że nasza cera traci blask, staje się szorstka i ziemista, może to oznaczać, że brakuje jej witamin i mikroelementów. W takiej sytuacji można sięgnąć po specjalnie skomponowany zestaw witamin i aktywnych składników wspomagający zdrowy wygląd naszej skóry. 

Czy suplementy diety mogą poprawić wygląd skóry? 

Witaminy odpowiedzialne za kondycję i wygląd skóry najlepiej dostarczać do organizmu wraz z pożywieniem. Jeśli jednak nie jest to możliwe lub z jakichś powodów utrudnione bądź w przypadku niedoborów poszczególnych substancji, warto sięgnąć po dostępne w aptekach suplementy diety. Suplementy diety wpływające na cerę nazywane są nutrikosmetykami, a w swoim składzie zawierają witaminy, minerały i wyciągi roślinne wpływające na prawidłową syntezę kolagenu, elastyny i melaniny oraz chronią skórę przed niekorzystnymi zmianami w wyniku narażenia na czynniki zewnętrzne. Ponadto uzupełniają niedobory witamin w organizmie oraz dostarczają substancji o działaniu regenerującym i nawilżającym, przeciwdziałającym procesom starzenia się skóry, zapewniającym odpowiedni poziom jędrności i elastyczności. Witaminy i składniki mineralne wspomagające skórę, włosy i paznokcie stymulują odnowę tkankową i wspomagają naturalne procesy regeneracyjne.  

Niedobór witamin w organizmie zaburza ogólny metabolizm składników odżywczych, czego objawem jest sucha skóra z zaburzeniami pracy gruczołów łojowych, tzn. łuszczenie się skóry wraz z pojawiającymi się na niej ogniskami zapalnymi gruczołów łojowych w postaci trądziku. Preparaty wielowitaminowe na skórę, włosy i paznokcie zawierają zwykle inne składniki, takie jak: selen (przeciwdziała procesom starzenia), jod (przeciwdziała szorstkości cery i skłonności do przetłuszczania się), żelazo (prawidłowo dotlenia skórę) oraz wyciągi roślinne, np. wyciąg z alg, wyciąg z liści pokrzywy, wyciąg z ziela skrzypu.  W preparatach o działaniu ujędrniającym i przeciwzmarszczkowy znajdziemy także kwas hialuronowy i kolagen. W zależności od upodobań można wybrać dogodną formę preparatu: tabletki, kapsułki, saszetki, płyn, zioła do zaparzania. Suplementy diety na skórę można traktować jak dodatkowy element uzupełniający obok kremu nawilżającego czy odżywczego. 

Co szkodzi cerze? 

Stosowanie specjalistycznych preparatów na poprawę kondycji skóry ma duże znaczenie dla zdrowia i urody. Czy jednak mamy świadomość, jakie czynniki pogarszają naszą cerę? Zanieczyszczenia powietrza nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Są jednak istotne kwestie, które możemy zrobić we własnym zakresie, aby poprawić kondycję skóry. 

Najważniejsze czynniki, które szkodzą cerze to: 

 • palenie papierosów; 
 • niedokładny demakijaż; 
 • spanie w makijażu; 
 • niezdrowa dieta; 
 • niewłaściwe kosmetyki; 
 • niedobory snu  i stres.