Paracetamol Forte Apteo Med interakcje ulotka zawiesina doustna 40 mg/ml 85 ml

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Paracetamol Forte Apteo Med zawiesina doustna | 40 mg/ml | 85 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Paracetamol
Podmiot odpowiedzialny: SYNOPTIS PHARMA SP. Z O.O.


  • Czy Paracetamol Forte Apteo Med wchodzi w interakcje z innymi lekami?
  • Czy Paracetamol Forte Apteo Med wchodzi w interakcje z alkoholem?
  •  - gdzie kupić Paracetamol Forte Apteo Med?

Opis produktu Paracetamol Forte Apteo Med

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Paracetamol FORTE APTEO MED, 40 mg/ml, zawiesina doustna

Paracetamolum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

– Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.

– Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.

– Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Patrz punkt 4.

– Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Spis treści ulotki

1. Co to jest lek Paracetamol FORTE APTEO MED i w jakim celu się go stosuje

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Paracetamol FORTE APTEO MED

3. Jak stosować lek Paracetamol FORTE APTEO MED

4. Możliwe działania niepożądane

5. Jak przechowywać lek Paracetamol FORTE APTEO MED

6. Zawartość opakowania i inne informacje

1. Co to jest lek Paracetamol FORTE APTEO MED i w jakim celu się go stosuje

Paracetamol FORTE APTEO MED zawiera paracetamol. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki.

Paracetamol FORTE APTEO MED to lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki (wysokiej temperatury) i (lub) bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy, ból i (lub) gorączka w przebiegu grypy lub przeziębienia, ból związany z zapaleniem ucha środkowego, ból zęba, bolesne ząbkowanie, ból menstruacyjny, ból mięśni i kości, ból i (lub) gorączka związane z odczynem poszczepiennym, jako środek przeciwbólowy przed i po zabiegach chirurgicznych (np. ból po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych).

Paracetamol FORTE APTEO MED to lek stosowany do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki u niemowląt (starszych niż 3 miesiące), dzieci, młodzieży oraz u dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku).

U dzieci w wieku poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu lekarza.

Jeśli po 2 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Paracetamol FORTE APTEO MED

Kiedy nie stosować leku Paracetamol FORTE APTEO MED – jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),

– jeśli pacjent cierpi na ciężką chorobę wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol FORTE APTEO MED należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku Paracetamol FORTE

APTEO MED:

– jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, – jeśli u pacjenta występują choroby wątroby (w tym zespół Gilberta, w którym dochodzi do zażółcenia skóry i /lub oczu), – jeśli pacjent stosuje inne leki wpływające na czynność wątroby, – jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, – jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych), – jeśli pacjent choruje na alkoholizm, – jeśli pacjent jest odwodniony lub przewlekle niedożywiony.

Niewłaściwe stosowanie dużych ilości leków przeciwbólowych przez dłuższy czas może wywoływać bóle głowy. Nie należy leczyć tych bólów głowy większymi dawkami leku Paracetamol FORTE APTEO

MED.

Długotrwałe stosowanie może spowodować uszkodzenie nerek, w tym zniszczenie tkanek (martwica brodawek nerkowych).

Nie należy przyjmować ani podawać dziecku leku Paracetamol FORTE APTEO MED bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach:

- wysoka gorączka (powyżej 39°C), - gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni, - gorączka znika, a następnie pojawia się ponownie (gorączka nawracająca).

Powyżej wymienione sytuacje mogą wymagać oceny i leczenia ustalonego przez lekarza lub farmaceutę.

Ze względu na ryzyko przedawkowania nie przyjmować leku Paracetamol FORTE APTEO MED jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol oraz nie stosować dawek większych niż zalecane. W razie przedawkowania natychmiast skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Przyjęcie jednorazowo wielokrotnej dawki dobowej paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby; w takich przypadkach nie występuje utrata przytomności. Należy jednak natychmiast zasięgnąć porady medycznej. Patrz także punkt 3 „Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Paracetamol FORTE APTEO MED”.

Lek Paracetamol FORTE APTEO MED a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku stosowania:

– warfaryny (antykoagulant), – probenecydu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej), – glikopironium i propanteliny (leki przeciwcholinergiczne mogące zmniejszyć wchłanianie paracetamolu), – leków przeciwpadaczkowych, takich jak karbamazepina, fenobarbital i fenytoina, – środków uspakajających, – ryfampicyny (lek stosowane w leczeniu gruźlicy), – chloramfenikolu (antybiotyk),

– zydowudyny (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu AIDS), – flukloksacylinę (antybiotyk), ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie leczyć i które może wystąpić szczególnie u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, posocznicą (stan, gdy bakterie i ich toksyny krążą we krwi, prowadząc do uszkodzenia narządów), niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u pacjentów stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu.

Paracetamol jest częstym składnikiem wielu leków w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi.

Fakt ten należy uwzględnić, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej.

Nie należy przyjmować ani podawać leku Paracetamol FORTE APTEO MED jednocześnie z lekami, które opóźniają opróżnianie żołądka (np. propantelina) lub je przyspieszają (np. metoklopramid i domperidon).

W przypadku przyjmowania cholestyraminy (lek obniżający poziom cholesterolu we krwi), zalecane jest przyjmowanie Paracetamol FORTE APTEO MED godzinę przed lub 4 godziny po zażyciu cholestyraminy.

Stosowanie leku Paracetamol FORTE APTEO MED z jedzeniem, piciem i alkoholem

Paracetamol FORTE APTEO MED jest lekiem gotowym i może być przyjmowany wraz z jedzeniem i piciem. Nie wolno pić alkoholu podczas leczenia lekiem Paracetamol FORTE APTEO MED. Alkohol może zwiększać toksyczność paracetamolu w wątrobie.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W czasie ciąży przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ciąża

Lek Paracetamol FORTE APTEO MED można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek. W czasie ciąży paracetamol nie powinien być przyjmowany w połączeniu z innymi lekami.

Karmienie piersią

Po podaniu doustnym paracetamol przenika do mleka matki. Jednak co do zasady nie ma konieczności przerywania karmienia piersią podczas leczenia Paracetamolem FORTE APTEO MED, ponieważ do tej pory nie stwierdzono żadnego niekorzystnego wpływu u niemowląt karmionych piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek Paracetamol FORTE APTEO MED nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługiwania maszyn. Jednak jeśli pacjent odczuwa niewielką senność i zawroty głowy jako działania niepożądane, nie powinien prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Lek Paracetamol FORTE APTEO MED zawiera sacharozę, metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), etanol i sód

Ten lek zawiera sacharozę (500 mg/ml). Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Dawka powyżej 10 ml zawiesiny doustnej zawiera więcej niż 5 g sacharozy w dawce, co powinno być rozważone u pacjentów chorujących na cukrzycę. Sacharoza może być szkodliwa dla zębów.

Ten lek zawiera 0,68 mg/ml metylu parahydroksybenzoesanu (E218) oraz 0,12 mg/ml propylu parahydroksybenzoesanu (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ten lek zawiera 2,25 mg alkoholu (etanol) w każdym 1 ml zawiesiny co jest równoważne 191,25 mg/85 ml (0,225% w/v). Ilość alkoholu w 85 ml tego leku jest równoważna mniej niż 4,78 ml piwa lub 1,91 ml wina. Mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków.

Ten lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na ml, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

3. Jak stosować lek Paracetamol FORTE APTEO MED

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podawana dawka zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Zwykle pojedyncza dawka wynosi 10-20 mg/kg masy ciała, do maksymalnie 60 mg/kg masy ciała na dobę.

Paracetamol FORTE APTEO MED można podawać w odstępach od 6 do 8 godzin, maksymalnie

3 – 4 razy na dobę, pod warunkiem, że nie zostanie przekroczona maksymalna dawka dobowa.

Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol z powodu ryzyka przedawkowania.

Instrukcja dla przykładowego dawkowania:

Masa ciała

Objętość jednorazowej dawki leku (jednorazowa dawka paracetamolu)

Maksymalna dawka dobowa to 60 mg/kg masy ciała

Objętość leku (dawka paracetamolu w mg) 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin (maksymalnie 4 razy na dobę)

20 mg/kg masy ciała co 8 godzin (maksymalnie 3 razy na dobę)

3 kg

1,0 ml (40 mg)

1,5 ml (60 mg)

4,5 ml (180 mg)

4 kg

1,5 ml (60 mg)

2,0 ml (80 mg)

6,0 ml (240 mg)

5 kg

1,75 ml (70 mg)

2,5 ml (100 mg)

7,5 ml (300 mg)

6 kg

2,25 ml (90 mg)

3,0 ml (120 mg)

9,0 ml (360 mg)

7 kg 2,5 ml (100 mg)

3,5 ml (140 mg)

10,5 ml (420 mg)

8 kg

3,0 ml (120 mg)

4,0 ml (160 mg)

12,0 ml (480 mg)

9 kg

3,25 ml (130 mg)

4,5 ml (180 mg)

13,5 ml (540 mg)

10 kg

3,75 ml (150 mg)

5,0 ml (200 mg)

15,0 ml (600 mg)

11-12 kg

4,0 do 4,5 ml (160 do 180 mg)

5,5 do 6,0 ml (220 do 240 mg)

16,5 do 18 ml (660 do 720 mg)

13-15 kg

4,75 do 5,5 ml (190 do 220 mg)

6,5 do 7,5 ml (260 do 300 mg)

19,5 do 22,5 ml (780 do 900 mg)

16-18 kg

6,0 do 6,75 ml (240 do 270 mg)

8,0 do 9,0 ml (320 do 360 mg)

24,0 do 27,0 ml (960 do 1080 mg)

19-21 kg

7,0 do 7,75 ml (280 do 310 mg)

9,5 do 10,5 ml (380 do 420 mg)

28,5 do 31,5 ml (1140 do 1260 mg)

22-25 kg

8,25 do 9,25 ml (330 do 370 mg)

11,0 do 12,5 ml (440 do 500 mg)

33,0 do 37,5 ml (1320 do 1500 mg)

26-29 kg

9.75 do 10,75 ml (390 do 430 mg)

13,0 do 14,5 ml (520 do 580 mg)

39,0 do 43,5 ml (1560 do 1740 mg)

30-32 kg

11,25 do 12,0 ml (450 do 480 mg)

15,0 do 16,0 ml (600 do 640 mg)

45,0 do 48,0 ml (1800 do 1920 mg)

5 ml (pełna doustna strzykawka) zawiesiny doustnej = 200 mg paracetamolu

6 ml (pełna doustna strzykawka) zawiesiny doustnej = 240 mg paracetamolu

Podczas przyjmowania innych leków zawierających paracetamol należy uważać, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej.

Wyżej opisane dawkowanie ma charakter orientacyjny i konieczne jest uwzględnienie zaleceń lekarza lub farmaceuty. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu lekarza. Jeśli po 2 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Czas trwania leczenia

Jeśli po 2 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Sposób i droga podania

Podanie doustne.

Wstrząsnąć butelką przed użyciem. Wewnątrz opakowania znajduje się strzykawka dozująca z podziałką do dokładnego dozowania.

Strzykawkę dozującą należy stosować w następujący sposób:

Butelka z adapterem do strzykawki

1. Odkręcić zakrętkę zabezpieczającą przed dziećmi, naciskając w dół (a) i obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (b).

2 – Wprowadzić czystą, suchą strzykawkę do butelki, aż zostanie zamocowana na dolnej części adaptera.

3 – Aby napełnić strzykawkę bez pęcherzyków, należy ostrożnie odwrócić butelkę. Przytrzymać strzykawkę dozującą i powoli odciągnąć tłok strzykawki w dół aż do uzyskania żądanej dawki w mililitrach (ml). Jeżeli pojawią się pęcherzyki powietrza lub zostanie przekroczona żądana dawka, można całkowicie lub częściowo ponownie umieścić syrop w butelce, odciągając tłok strzykawki do góry i ponownie dozując. W razie konieczności podania więcej niż 5 ml należy kilkakrotnie napełnić strzykawkę, stosownie do potrzeb.

4 – Ponownie wyprostować butelkę z włożoną strzykawką i wyjąć ją, jednocześnie przekręcając i wyciągając strzykawkę z butelki.

Butelka bez adaptera do strzykawki

1 – Odkręcić zakrętkę zabezpieczającą przed dziećmi, naciskając w dół (a) i obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (b).

2 – Wprowadzić czystą, suchą strzykawkę do butelki. Zanurzyć w zawiesinie.

3 – Przytrzymać strzykawkę dozującą i powoli odciągnąć tłok strzykawki w górę aż do uzyskania żądanej dawki w mililitrach (ml). Jeżeli pojawią się pęcherzyki powietrza lub zostanie przekroczona żądana dawka, można całkowicie lub częściowo ponownie umieścić syrop w butelce. W razie konieczności podania więcej niż 5 ml należy kilkakrotnie napełnić strzykawkę, stosownie do potrzeb.

4 – Wyciągnąć strzykawkę z butelki.

Można podawać syrop bezpośrednio za pomocą strzykawki do ust dziecka, lub korzystając z łyżeczki.

Przy podawaniu bezpośrednio do ust dziecko musi być prawidłowo usadowione. Najlepiej powoli opróżniać strzykawkę do wewnętrznej strony policzka. Aby nie dopuścić do zakrztuszenia się dziecka, należy dostosować szybkość opróżniania strzykawki do szybkości połykania przez dziecko.

Po podaniu strzykawkę należy wyczyścić. W tym celu całkowicie zdemontować strzykawkę. Obie części należy dokładnie wypłukać w gorącej wodzie, a następnie wysuszyć.

Szczególne grupy pacjentów

Pacjenci u których stwierdzono problemy z wątrobą, z nerkami i z zespołem Gilberta powinni skonsultować się z lekarzem, aby zalecił im właściwą dawkę i odstępy między dawkami.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Paracetamol FORTE APTEO MED

Należy natychmiast poradzić się lekarza w przypadku przedawkowania leku, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ponieważ występuje ryzyko opóźnionego ciężkiego uszkodzenia wątroby. Pierwsze objawy przedawkowania mogą obejmować bladość, nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i złe samopoczucie.

Pominięcie dawki leku Paracetamol FORTE APTEO MED

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki, lecz przyjąć dawkę leku

Paracetamol FORTE APTEO MED o zwykłej porze.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

4. Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, Paracetamol FORTE APTEO MED może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeżeli wystąpi obrzęk twarzy, szczególnie wokół ust (języka i (lub) gardła), trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności lub nagły spadek ciśnienia krwi. Objawy te mogą oznaczać ciężką, zagrażającą życiu reakcję alergiczną, która jednak występuje bardzo rzadko (dotyczy mniej niż 1 osoby na każdych 10 000).

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

Często (może wystąpić u 1 na 10 pacjentów):

– lekka senność, – nudności, – wymioty.

Niezbyt często (może wystąpić u 1 na 100 pacjentów):

– zawroty głowy, – senność, – nerwowość, – uczucie pieczenia w gardle, – biegunka, – ból brzucha (w tym skurcze i zgaga), – zaparcia, – ból głowy, – zwiększona potliwość, – nadmierny spadek temperatury ciała.

Rzadko (może wystąpić u 1 na 1000 pacjentów):

– zaczerwienienie skóry.

Bardzo rzadko (może wystąpić u 1 na 10 000 pacjentów):

– choroby układu krwiotwórczego (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, czasami intensywne; ogólny spadek wszystkich składników krwi), – trudności w oddychaniu (astma przeciwbólowa) u bardziej wrażliwych osób, – reakcje alergiczne.

Zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych.

Częstość nieznana (nie można obliczyć na podstawie dostępnych danych): – Podwyższenie wartości wskaźników funkcji wątroby, w szczególności transaminaz.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów

Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów

Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel. +48 22 49 21 301, faks +48 22 49 21

309, strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl.

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

5. Jak przechowywać lek Paracetamol FORTE APTEO MED

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku oraz na etykiecie butelki po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Termin ważności po pierwszym otwarciu: 6 miesięcy.

Nie stosować tego leku, jeśli zauważy się oznaki zepsucia.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

6. Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Paracetamol FORTE APTEO MED – Substancją czynną leku jest paracetamol.

– Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy (aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E320)).

Jak wygląda lek Paracetamol FORTE APTEO MED i co zawiera opakowanie

Paracetamol FORTE APTEO MED jest lepkim płynem o barwie białej do prawie białej o jednorodnym wyglądzie, charakterystycznym zapachu i pomarańczowym smaku.

Paracetamol FORTE APTEO MED jest dostarczany w butelce ze szkła oranżowego (typu III) zawierającej 85 ml zawiesiny doustnej z zakrętką z HDPE/PP/LDPE zabezpieczającą przed dostępem dzieci, strzykawką doustną o pojemności 5 ml z podziałką co 0,25 ml i instrukcją otwierania w tekturowym pudełku.

Paracetamol FORTE APTEO MED jest dostarczany w butelce ze szkła oranżowego (typu III) zawierającej 85 ml zawiesiny doustnej z zakrętką z PP zabezpieczającą przed dostępem dzieci, strzykawką doustną o pojemności 6 ml z podziałką co 0,25 ml, łącznikiem do strzykawki doustnej i instrukcją otwierania w tekturowym pudełku.

Podmiot odpowiedzialny

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

ul. Krakowiaków 65

02-255 Warszawa tel. +48 607 696 231

Wytwórca

Laboratórios Basi – Indústria Farmacêutica, S.A.

Parque Industrial Manuel Lourenço Ferreira

Lotes 8, 15 e 16

3450-232 Mortágua

Portugalia

Data ostatniej aktualizacji ulotki:


Charakterystyka produktu leczniczego Paracetamol Forte Apteo Med

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Interakcje Paracetamol Forte Apteo Med z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje Paracetamol Forte Apteo Med z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty przeciwbólowe ogólne

Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.