Dostępny w większości aptek

 

Mucovagin globulki dopochwowe 10 szt.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: VERCO


Opis produktu Mucovagin globulki dopochwowe

Kiedy stosujemy Mucovagin globulki dopochwowe?

Zalecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii. Ułatwia leczenie i gojenie się ran po porodzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii będącej następstwem chemioterapii lub radioterapii. Łagodzi stany zapalne i zmniejsza dyskomfort spowodowany suchością błony śluzowej pochwy związanej z wiekiem lub niedoborem estrogenów na skutek menopauzy. Zalecany także do stosowania wspomagająco w stanach dystrofii wywołanych długotrwałym podawaniem glikokortykoidów.

Mucovagin globulki dopochwowe - działanie

Wspomaga proces gojenia i regeneracji błony śluzowej pochwy. Zmniejsza dyskomfort spowodowany suchością pochwy. 

Aktywnym składnikiem jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym budulcem organizmu ludzkiego. Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworzy na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi ona barierę ochronną zabezpieczającą błonę śluzową i stwarzającą odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych.

W ten sposób utworzony film ochronny zapobiega rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, łagodzi obrzęk, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia ran.


Jaki jest skład Mucovagin globulki dopochwowe?

5 mg kwasu hialuronowego


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Mucovagin globulki dopochwowe?

- Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, przerwać stosowanie wyrobu.

- Nie stosować globulek w trakcie menstruacji

- Ciąża i karmienie – kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować globulki zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.

- Interakcje z innymi lekami lub wyrobami medycznymi dopochwowymi nie są znane. Każdorazowo należy zasięgnąć konsultacji lekarza lub farmaceuty.


Mucovagin globulki dopochwowe - stosowanie

Zaleca się stosowanie jednej globulki dziennie, wieczorem przed snem lub według wskazań lekarza.


Mucovagin globulki dopochwowe – jakie środki ostrożności należy zachować?

Wyrób przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego, miejscowo do pochwy. Nie połykać!

- Unikać kontaktu globulki z oczami.

- Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone!

- Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanym na opakowaniu!


Przyjmowanie Mucovagin globulki dopochwowe w czasie ciąży

Ciąża i karmienie – kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować globulki zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty ginekologiczne

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla kobiet stosowane w celach zabobiegania oraz łagodzenia objawów dyskomfortu w okolicach intymnych. Dostępne w postaci, tabletek i kapsułek doustynych; globulek, tabletek, żeli, kapsułek dopochwowych; roztworów do irygacji itp.

  • Pozostałe Produkty ginekologiczne

    W tej kategorii znajdziesz pozostałe produkty dla kobiet stosowane w celach zabobiegania oraz łagodzenia objawów dyskomfortu w okolicach intymnych.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.