Grypostop
tabletki powlekane
12 tabl. | 325mg+30mg+15mg
Sprawdzamy dostępność
leków w 10 802 aptekach
Dostępny w mniej niż połowie aptek
Rodzaj:
lek dostępny bez recepty
Substancja czynna:
Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochlori
Podmiot odpowiedzialny:
VITAMA S.A.
Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).
Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu: przeciwbólowym,przeciwgorączkowym,przeciwkaszlowym,udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.
1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu (Paracetamolum), 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum) i 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku (Dextromethorphani hydrobromidum).
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Produkt leczniczy jest przeciwwskazany w następujących przypadkach:
???????????? ciąża i okres karmienia piersią
Częstość występowania działań niepożądanych określa się następująco:
Bardzo często (≥1/10)
Często (≥1/100 do < 1/10)
Niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100)
Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000) Bardzo rzadko (< 1/10 000)
Podczas leczenia preparatem GRYPOSTOP tabletki powlekane mogą wystąpić:
Zaburzenia serca:
- zaburzenia rytmu serca.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
Bardzo rzadko: agranulocytoza, thrombocytopenia, neutropenia.
Zaburzenia układu nerwowego:
Rzadko: senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju, pobudzenie psychomotoryczne.
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: - spłycenie oddechu.
Zaburzenia żołądka i jelit:
Rzadko: nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: - wysypka, świąd.
Zaburzenia naczyniowe:
- zmiany ciśnienia tętniczego.
Zaburzenia układu immunologicznego: Rzadko: reakcje alergiczne.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
- objawy o różnym nasileniu od nieistotnego klinicznie podwyższenia enzymów wątrobowych aż do uszkodzenia wątroby. Działanie hepatotoksyczne jest nasilone szczególnie w przypadkach niedożywienia, alkoholizmu oraz współistniejących chorób, a także podczas jednoczesnego przyjmowania niektórych leków.
Niektóre objawy (np. nudności, wymioty, senność, zawroty głowy, spłycenie oddechu) mogą występować częściej i w większym nasileniu u pacjentów unieruchomionych.
Podanie doustne.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 tabletki 3 do 4 razy na dobę. Nie zażywać więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.
GRYPOSTOP tabletki powlekane nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa.
????????? W przypadku, gdy wystąpi nerwowość, zawroty głowy, bezsenność, należy poinstruować pacjenta, aby odstawił preparat i skonsultował się z lekarzem.
Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży i (lub) rozwój zarodka (płodu) i (lub) przebieg porodu i (lub) rozwój pourodzeniowy (patrz punkt 5.3) są niewystarczające. Zagrożenie dla człowieka nie jest znane.
Produktu GRYPOSTOP tabletki powlekane nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Produktu GRYPOSTOP tabletki powlekane nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.
Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.
Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Grypostop
tabletki powlekane
12 tabl. | 325mg+30mg+15mg
W tej kategorii znajdziesz produkty na przeziębienie i grypę, gardło, kaszel, katar, produkty przeciwalergiczne oraz produkty wspomagające odporność.
Jak prawidłowo dbać o oczy?
Biegunka to powszechna przypadłość, która zdarza się niezależnie od płci i wieku. Najczęściej ustępuje samoistnie, lecz zlekceważona grozi poważnymi p...
Polacy korzystają z leków przeciwbólowych coraz częściej. Co na to ich wątroba? Sprawdź!
Na podstawie badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Leków zdecydowano o wycofaniu ze sprzedaży serii Leku Febrisan. Sprawdź, którą serię wycof...
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.