Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu interakcje ulotka   2 szt.

Trudno dostępny w aptekach

 

Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu 2 szt.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: HERB-PHARMA SP. Z O.O.


Opis produktu Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu

Kiedy stosujemy Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu?

Preparat jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą dokonać wewnętrznego oczyszczenia ucha czy chcą usunąć z ucha wodę po kąpieli w morzu lub basenie. Preparat może być użyteczny również dla osób, które pracują w środowisku o dużym zapyleniu lub mają problemy z ciśnieniem w uszach po podróży samolotem lub pobycie w górach.

Zabieg przeprowadza się w obydwu uszach, stopniowo, ponieważ w trakcie stosowania dochodzi do wyrównania ciśnienia przez trąbkę Eustachiusza w okolicy całej głowy i szyi.

Zalecamy wykonywanie profilaktycznego czyszczenia 1 raz w miesiącu. Kuracja profilaktyczna powinna być wykonywana przez 3 następujące po sobie dni.

Świeczki do uszu AURECON plus nie mają takiego samego kształtu, ponieważ są produkowane ręcznie.

Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu - działanie

Ucho ludzkie (Auris) jest organem zmysłu słuchu i równowagi. Składa się z zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego ucha. Zewnętrzne przewody słuchowe regularnie wypełniają się woszczyną. W przypadku nadmiernego jej wytwarzania woszczyna tężeje, przez co gorzej słyszymy. W wyniku niedostatecznego czyszczenia czy zastosowania nieprawidłowej metody woszczyna jest coraz głębiej wpychana do ucha. Możemy ją jednak łatwo usunąć przy pomocy świeczki do uszu AURECON plus. Są to bawełniane rurki, nasączone mieszaniną wosku pszczelego i parafiny. Ciepło powstałe w wyniku palenia się świeczki zmiękcza nagromadzoną woszczynę a podciśnienie, jakie tworzy się wówczas w uchu, w wyniku działania efektu kominowego ją wysysa. Równocześnie dochodzi do wyrównania ciśnienia przez trąbkę Eustachiusza w okolicy całej głowy i szyi.

Świeczki AURECON plus zaleca także medycyna naturalna. Ciepło palącej się świeczki odblokowuje ewentualny przepływ energii w meridianach. Meridiany są według medycyny wschodniej takimi liniami energetycznymi, których zadaniem jest transport i rozdzielenie energii życiowej w organizmie człowieka. Po zapaleniu świeczki w jej wnętrzu powstaje mgła, która spływa w dół, do środka ucha. Przenosi ona substancje aktywne ze świeczki do całego narządu słuchu.

Ciepło ze świeczki ogrzewa również mikrosystem płatka ucha i stymuluje strefę odruchów, co korzystnie wpływa na przebieg przeziębienia. Reguluje również oczyszczające działanie systemu limfatycznego ucha.

Świeczki do uszu AURECON plus mogą działać pozytywnie np. przy bólach uszu i głowy, przy lekkich zapaleniach ucha środkowego, swędzeniu w uchu, szumie w uszach, odczuwaniu ciśnienia w uszach i głowie, migrenie, ostrym i przewlekłym katarze, zaburzeniach węchu, zapaleniu migdałków, podrażnieniu i symptomach stresowych będących konsekwencją zaburzeń wegetatywnych, słabym ukrwieniu ucha czy w przypadku niedosłyszenia. Zapewniają lokalne i odruchowe uaktywnienie układu metabolicznego i limfatycznego, stymulację strumienia energetycznego, ogólne wzmocnienie systemu immunologicznego organizmu.

Dla większego bezpieczeństwa i lepszej skuteczności świece douszne wyposażone są we wkład ochronny AURECON system. Wkład ochronny AURECON system zabezpiecza przed przypadkowym dostaniem się ciał obcych do wnętrza ucha.

Informacje o stosowaniu świeczek do uszu dotarły do Europy już w dawnych czasach z Azji i z Północnej Ameryki. Indianie Hopi, lud o wielkim doświadczeniu w dziedzinie medycyny naturalnej, od dawien dawna stosowali tę metodę. Susanna Von-Tobar, specjalistka medycyny naturalnej, w swoim rękopisie datowanym z 1656 roku opisywała lejek z woskowanej substancji, który zapalano, stosując w przypadku problemów z uszami.

Oznaczenie CE na opakowaniu AURECON plus to poświadczenie zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa określonym w wytycznych (UE) 2017/745. 

Firma Herb-Pharma AG Switzerland, gwarantuje Państwu wysoką jakość produktów, na których można polegać. Satysfakcja klienta jest naszym najważniejszym celem.

Zastosowanie świeczek do uszu (konchy) Aurecon plus w połączeniu z Aurecon krople i Aurecon spray istotnie zwiększa pozytywne oddziaływanie na uszy. 

W ofercie Herb-Pharma są również świece AURECON Natural, w których filtr został schowany wewnątrz i dzięki temu ucho ma styczność tylko z naturalną bawełna najwyższej jakości. Świeczki do uszu AURECON Natural mają również wydłużony czas spalania, dzięki czemu ich oddziaływanie jest dłuższe i intensywniejsze.

W celu pełnego oczyszczenia uszu Herb-Pharma zaleca użycie najpierw Aurecon krople (olejki eteryczne), następnie Aurecon świece (konchy) i na końcu Aurecon spray (oczyszczenie).  Świece Aurecon nie zawierają dodatkowych olejków eterycznych, aby zapobiec uwalnianiu się szkodliwych substancji podczas spalania. 


Jaki jest skład Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu?

bawełna, wosk pszczeli, parafina, wkładka ochronna z tworzywa sztucznego AURECON system.Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu - stosowanie

Zalecamy wykonywanie profilaktycznego czyszczenia 1 raz w miesiącu. 
Kuracja profilaktyczna powinna być wykonywana przez 3 następujące po sobie dni.

Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu – jakie środki ostrożności należy zachować?

Działania niepożądane nie są znane. Nie zalecamy stosowania preparatu w przypadku perforacji błony bębenkowej i alergii na zawarte substancje. W przypadku chorób uszu lub powracających problemów z woszczyną, przed zastosowaniem AURECON plus trzeba skonsultować się z lekarzem.

Bardzo rzadko zgłaszano reakcje alergiczne na zawarte substancje. Objawiają się one samoistnym swędzeniem i można je usunąć za pomocą kropli do uszu. Używanie świeczek do uszu odbywa się wyłącznie na własne ryzyko. Jeśli zastosujesz się do instrukcji użytkowania, użycie świec jest proste i bezpieczne.

Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.Interakcje Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Fytofontana Aurecon Plus Świeczki do uszu


Grupy

  • Produkty stosowane w zakażeniach i zapaleniach ucha

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.