Trudno dostępny w aptekach

 

Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte tabletki | 30 tabl.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte

Kiedy stosujemy Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte?

Zalecany w stanach stresu, w okresach intensywnej nauki lub osłabienia organizmu. Również w celu wspomagania pracy serca i dla wzmocnienia kości.

Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte - działanie

Magnez i wapń: zwalczają skutki stresu usprawniają procesy koncentracji, wspomagają pracę serca

Magnez odgrywa ważną rolę w przenoszeniu bodźców nerwowych i w procesie skurczu mięśnia sercowego. Działa przeciwstresowo oraz wpływa regulująco na rytm serca. Zwiększone zapotrzebowanie na magnez występuje w warunkach stresu, w okresie intensywnej pracy umysłowej i osłabienia organizmu, a także w przypadku używania alkoholu, kawy lub środków przeczyszczających.  Jednocześnie dostarczanie odpowiednich ilości magnezu z pokarmem jest utrudnione, ponieważ podczas przygotowywania potraw i żywności następują istotne jego straty. U około 60% Polaków stwierdza się niedobory magnezu.

Wapń korzystnie wpływa na procesy związane z  prawidłową budową układu kostnego oraz funkcjonowaniem mięśni. Działa obniżająco na ciśnienie krwi i jest niezbędny dla prawidłowej pracy mięśnia sercowego. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń wstępuje m.in. w okresie menopauzy oraz u osób starszych.

Preparat zalecany jako suplement diety dla młodzieży i osób dorosłych.


Jaki jest skład Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte?

1 tabletka zawiera:

węglan wapnia, tlenek magnezu, skrobia ryżową (wypełniacz), emulgatory: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych,  gumę akacjową; subst. przeciwzbrylające: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu;  celulozę (wypełniacz);  subst. do stosowania na owierzchnię: hydroksypropylometylocelulozę i szelak; barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza; talk (subst. przeciwzbrylająca), glicerol (śr. nawilżający), monooleinian polioksyetylenosorbitolu (emulgator).

Wart. energetyczna 1 tabletki: 1,1 kcal/ 4,6 kJ. Masa 1 tabletki: 1,56 g.Informacja dla chorych na cukrzycę: nie zawiera cukru.

1 dzienna porcja (1 tabletka) zawiera:

                       Ilość                            % ZDS*

Magnez           175 mg                            58%

Wapń              350 mg                            44%

* % realizacji zalecanego dziennego spożycia


Doppelherz aktiv Magnez+Wapń Forte zalecane spożycie

Zażywać 1 tabletkę dziennie po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Nie stosować na czczo. Nie rozgryzać, nie ssać. Tabletkę można dzielić.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Zaleca się stosowanie zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia. Suplementy diety nie mogą być stosowane w zastępstwie zróżnicowanej diety.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty zawierające magnez

    W tej kategorii znajdziesz produkty zawierajace magnez w postaci tabletek, kapsułek, tabletek do ssania, tabletek musujących, żelków, płynów doustnych itp.

  • Magnez

    Magnez to pierwiastek, który bierze udziała w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka. Problemy z koncentracją, rozdrażnienie, przewlekłe zmęczenie, kłopoty ze snem, skurcze mięśni i drżenie powiek – to najczęściej obserwowane objawy niedoboru magnezu. na niedobory magnezu szczególnie narażone są osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną, osoby uczące się i narażone na silny stres, kobiety w ciąży i w okresie menopauzy oraz osoby stosujące restrykcyjne diety. Warto wprowadzić do codziennej diety naturalne produkty bogate w magnze jak np. orzechy, kasze, kakao, gorzka czekolada,ryby, owoce morza itp. Jeśli objawy niedoboru magnezu są silnie odczuwalne, wtedy można sięgnąć po preparaty magnezu dostępne w aptekach (np. Filomag B6, Laktomag, Magne B6, Olimp Chela-Mag B6 Skurcz, Slow-Mag). wybierając preparat magnezu należy zwrócić uwagę na dawkę magnezu oraz na źródło magnezu (związek magnezu w postali soli, tlenku, chelatu). Magnez najlepiej przyswaja się ze związków organicznych takich jak: asparaginian, mleczan lub cytrynian, gorzej postali z postaci nieorganicznych jak tlenek czy chlorek magnezu.W aptekach dostępny jest także siarczan magnezu w postaci proszku, który znajduje zastosowanie jako środek przeczyszczający. Ważnym składnikiem preparatów magnezowych jest witamina B6. Zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ułatwia transport do komórek i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zasoby na właściwym poziomie.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.