Accupro 5

tabletki powlekane | 5 mg | 30 tabl. | Quinaprilum

lek na receptę | refundowany | 75+ | PFIZER EUROPE MA EEIG

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece


Accupro 5 interakcje ulotka tabletki powlekane 5 mg 30 tabl.

Wskazania

-  Nadciśnienie tętnicze samoistne

Chinapryl jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Chinapryl jest skuteczny u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym w monoterapii jak również w skojarzeniu z lekami moczopędnymi z grupy tiazydów i lekami beta-adrenolitycznymi (patrz punkty 4.3, 4.4, 4.5 i 5.1) .

-  Zastoinowa niewydolność serca

Chinapryl jest skuteczny w leczeniu zastoinowej niewydolności serca, podawany w skojarzeniu z lekami moczopędnymi i (lub) glikozydami naparstnicy.Skład


Przeciwwskazania


Działania niepożądane


Dawkowanie


Środki ostrożności

Accupro 5 cena

11,89


Zamienniki leku Accupro 5

Ten lek posiada 1 zamiennik.

Acurenal interakcje ulotka tabletki powlekane 5 mg 30 tabl.

Acurenal

tabletki powlekane | 5 mg | 30 tabl.

lek na receptę | refundowany | 75+


9,06 zł


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Na czczo/po posiłku

Interakcja
 istotna

Dotyczy leków
Accupro 5

Na czczo/po posiłku

Posiłek obniża biodostępność chinaprylu, powodując zmniejszenie lub brak efektu terapeutycznego. Należy przyjmować ten lek godzinę przed posiłkiem lub dwie godziny po posiłku.

Inne

Interakcja
 istotna

Dotyczy leków
Accupro 5

Inne

Sól kuchenna łączona z inhibitorami ACE może powodować (szczególnie u osób po 65 r.ż.) zaburzenia ukrwienia i funkcji nerek, prowadząc do uszkodzenia tego narządu. Należy ograniczyć spożycie soli i produktów solonych w nadmiernej ilości. Sole potasowe (substytut soli kuchennej) i nadmiar soku pomidorowego spożywane łącznie z inhibitorami ACE mogą powodować zwiększenie stężenia potasu we krwi, a tym samym ryzyka wystąpienia zaburzeń rytmu serca, bloku, a nawet zatrzymania akcji serca, jak również zaburzeń czucia w kończynach, bólów głowy, osłabienia mięśni, senności i splątania. Należy ograniczyć spożycie pomidorów i soku pomidorowego oraz substytutów soli.


Inne opakowania


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:

Uroda

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Słabsze włosy jesienią? Zmiana diety, właściwa pielęgnacja i odpowiednie suplementy wzmocnią je, zapobiegając ich wypadaniu. Sprawdź, jak zadbać o swo...


Statystyki Accupro 5

W okresie poprzednich 3 lat sprzedaż w zestawie układ sercowo-naczyniowy zmieniła się o 2.62% w stosunku do analogicznego okresu. Największą dynamiką kupna charakteryzują się wymienione regiony: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie. Miesiąc z najniższą sprzedażą różni się od miesiąca z najwyższą sprzedażą o 96.8%.

Accupro 5 - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Wypada ponadto dodać, że lek Accupro 5 należy do grupy układ sercowo-naczyniowy. Wymieniona kategoria znajduje się w 20% wyszukiwań na stronie KtoMaLek.pl. Z naszych danych wynika, że województwo mazowieckie to region, w którym najczęściej sięga się po układ sercowo-naczyniowy. Pozostałe popularne leki z wspomnianej grupy to Acurenal, Pulsaren 20 (WIĘCEJ).

W miesiącach listopad, lipiec, czerwiec zauważyliśmy największe ilości wyszukań dla produktu Accupro 5. Najniższa ilość wyszukiwań dla tego produktu została przez nas zaobserwowana we wskazanych miesiącach luty, marzec, maj . Pomiędzy wskazanymi miesiącami różnica wynosi ponad 500%.

Substancje czynne leku Accupro 5?

Lek zawiera wskazane substancje czynne: Quinaprilum - 1.16% opakowań z grupy układ sercowo-naczyniowy zawiera ten składnik.

Jaka jest dostępność leku Accupro 5?

Mniejszość aptek korzystających z serwisu KtoMaLek.pl ma wymieniony lek obecnie w swojej ofercie. Jest więc lekiem trudno dostępnym na terenie Polski.

Czy Accupro 5 jest lekiem refundowanym?

Accupro 5 jest lekiem refundowanym. Wysokość refundacji leku Accupro 5 wynosi R - Ryczałt, ZK - Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, Zasłużony Dawca Przeszczepu, IB - Inwalida wojenny i rodzina, IW - Inwalida wojskowy i rodzina, PO - Pełniący obowiązki obronne.

Czy Accupro 5 jest lekiem na receptę?

Accupro 5 jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na stronie internetowej KtoMaLek.pl musisz wiedzieć, że przy odbiorze leku w aptece będziesz musiał mieć przy sobie receptę.


Accupro 5 opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: