ZDRÓJ Szamp. leczniczy interakcje ulotka   130 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

ZDRÓJ Szamp. leczniczy 130 ml

Rodzaj: lek dostępny bez recepty

Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE SULPHUR ZDRÓJ EXIMOpis produktu ZDRÓJ Szamp. leczniczy

Wskazania

- Łuszczyca skóry głowy- Łojotokowe zapalenie skóry głowy- Nasilony łojotok owłosionej skóry głowy- Do mycia włosów przetłuszczających się

Działanie

- przeciwłuszczycowe- przeciwłojotokowe- przeciwzapalnie- przeciwgrzybiczoSzampon zawiera aktywne biologicznie związki siarki (siarka dwuwartościowa, jon wodorosiarczkowy, siarka koloidalna). Ich funkcja terapeutyczna wspomagana jest przez zawarte w wodach leczniczych jony: wapnia, magnezu, jodu, bromu oraz inne cenne mikroelementy.Składniki te działają na skórę:- przeciwzapalnie,- przeciwgrzybiczo,- przeciwpasożytniczo zmniejszając świąd skóry i wydzielanie łoju. Siarka poprzez grupy sulfhyrdylowe (SH) i wiązania dwusiarczkowe wpływa korzystnie na keratynę naskórka i włosów. Odczulające właściwości wód siarczkowych związane są z hamowaniem procesu zapalnego oraz niszczeniem wolnych rodników wpływających na reakcje immunologiczne.Wody siarczkowe modyfikują potencjał oxydoredukcyjny skóry, co zostało wykorzystane w leczeniu łuszczycy. Dzięki właściwościom keratolitycznym (złuszczającym) skóra głowy delikatnie złuszcza się i oczyszcza. Równocześnie działanie keratoplastyczne (odnawiające) poprzez wpływ na metabolizm skóry stymuluje odnowę tkankową.


Skład

W 100 g szamponu leczniczego zawiera: Substancja czynna: 58,8g 2,1% wody chlorkowo-sodowej(solanka) siarczkowej, jodkowej z odwiertu Szyb Solecki Substancje pomocnicze: Plantacare 818 UP, Texapon NSO, Dehyton PK 45, Eumulgin HRE 455, Dehyquart E, Lamesoft PO 65, Bronidox L.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.Zachować szczególną ostroSność stosując Zdrój, gdyż leku nie należy stosować na uszkodzoną skórę (np. rany).

Działania niepożądane

Nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby.

Dawkowanie

Stosować codziennie lub co drugi dzień w zależności od nasilenia zmian chorobowych przez okres około 3 tygodni w rozcieńczeniu 1:4 (jedna część szamponu i 4 części wody).

interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty na łuszczyce

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w łagodzeniu objawów łuszczycy. Dostępne w postaci kremów, balsamów, maści, płynów, szamponów, sprayu itp.


Może Cię również zainteresować:

niedobór potasu

Zdrowie

Objawy niedoboru potasu

Niedobór potasu, inaczej hipokalemia, może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jakie są objawy tego niedoboru i jak można go uzupełnić? Sprawdź czy...


ZDRÓJ Szamp. leczniczy - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Z pomocą zebranych przez naszą wyszukiwarkę KtoMaLek.pl informacji jesteśmy w stanie napisać, iż w miesiącach marzec, lipiec, listopad przeprowadzono najwięcej zapytań dla produktu ZDRÓJ Szamp. Leczniczy. Najmniej intensywnie lek był natomiast wyszukiwany przez ludzi w następujących miesiącach styczeń, sierpień, październik. 7.14% to ilość, która równa jest różnicy między opisanymi porami roku.

Jaka jest dostępność leku ZDRÓJ Szamp. Leczniczy?

Na terenie naszego kraju lek ZDRÓJ Szamp. Leczniczy ma na stanie mniejszość aptek. Jesteśmy w stanie więc poinformować bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy ZDRÓJ Szamp. Leczniczy jest lekiem refundowanym?

ZDRÓJ Szamp. Leczniczy nie jest lekiem refundowanym.

Czy ZDRÓJ Szamp. Leczniczy jest lekiem na receptę?

ZDRÓJ Szamp. Leczniczy nie jest lekiem na receptę.


ZDRÓJ Szamp. leczniczy opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: