ZDRÓJ Szamp. leczniczy interakcje ulotka   130 ml

Trudno dostępny w aptekach

 


Opis produktu ZDRÓJ Szamp. leczniczy

Kiedy stosujemy lek ZDRÓJ Szamp. leczniczy?

- Łuszczyca skóry głowy- Łojotokowe zapalenie skóry głowy- Nasilony łojotok owłosionej skóry głowy- Do mycia włosów przetłuszczających się

ZDRÓJ Szamp. leczniczy - działanie leku

- przeciwłuszczycowe- przeciwłojotokowe- przeciwzapalnie- przeciwgrzybiczoSzampon zawiera aktywne biologicznie związki siarki (siarka dwuwartościowa, jon wodorosiarczkowy, siarka koloidalna). Ich funkcja terapeutyczna wspomagana jest przez zawarte w wodach leczniczych jony: wapnia, magnezu, jodu, bromu oraz inne cenne mikroelementy.Składniki te działają na skórę:- przeciwzapalnie,- przeciwgrzybiczo,- przeciwpasożytniczo zmniejszając świąd skóry i wydzielanie łoju. Siarka poprzez grupy sulfhyrdylowe (SH) i wiązania dwusiarczkowe wpływa korzystnie na keratynę naskórka i włosów. Odczulające właściwości wód siarczkowych związane są z hamowaniem procesu zapalnego oraz niszczeniem wolnych rodników wpływających na reakcje immunologiczne.Wody siarczkowe modyfikują potencjał oxydoredukcyjny skóry, co zostało wykorzystane w leczeniu łuszczycy. Dzięki właściwościom keratolitycznym (złuszczającym) skóra głowy delikatnie złuszcza się i oczyszcza. Równocześnie działanie keratoplastyczne (odnawiające) poprzez wpływ na metabolizm skóry stymuluje odnowę tkankową.


Jaki jest skład leku ZDRÓJ Szamp. leczniczy?

W 100 g szamponu leczniczego zawiera: Substancja czynna: 58,8g 2,1% wody chlorkowo-sodowej(solanka) siarczkowej, jodkowej z odwiertu Szyb Solecki Substancje pomocnicze: Plantacare 818 UP, Texapon NSO, Dehyton PK 45, Eumulgin HRE 455, Dehyquart E, Lamesoft PO 65, Bronidox L.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ZDRÓJ Szamp. leczniczy?

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.Zachować szczególną ostroSność stosując Zdrój, gdyż leku nie należy stosować na uszkodzoną skórę (np. rany).

ZDRÓJ Szamp. leczniczy – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby.

ZDRÓJ Szamp. leczniczy – dawkowanie leku

Stosować codziennie lub co drugi dzień w zależności od nasilenia zmian chorobowych przez okres około 3 tygodni w rozcieńczeniu 1:4 (jedna część szamponu i 4 części wody).

interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty na łuszczyce

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w łagodzeniu objawów łuszczycy. Dostępne w postaci kremów, balsamów, maści, płynów, szamponów, sprayu itp.


Może Cię również zainteresować:

Najlepsze sposoby na zgagę

Zdrowie

Najlepsze sposoby na zgagę

Piekący ból w klatce piersiowej zaraz po posiłku, kwaśny smak w ustach i częste odbijanie to najczęstsze objawy zgagi. Powoduje ona dyskomfort i utrud...


ZDRÓJ Szamp. leczniczy - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Zgodnie z statystykami wyszukiwarki internetowej KtoMaLek.pl wynika, że lek ZDRÓJ Szamp. Leczniczy jest wyszukiwany przez użytkowników następujących regionów lubelskie, małopolskie, mazowieckie. Potrafimy poza tym udzielić wiadomości na temat miejscowości, w których najwięcej mieszkańców poszukuje ZDRÓJ Szamp. Leczniczy. Są to wymienione lokalizacje: Kraków, Lublin, Sulejówek.

Z pomocą zebranych przez naszą wyszukiwarkę KtoMaLek.pl informacji jesteśmy w stanie napisać, iż w miesiącach marzec, grudzień przeprowadzono najwięcej zapytań dla produktu ZDRÓJ Szamp. Leczniczy. Najmniej intensywnie lek był natomiast wyszukiwany przez ludzi w następujących miesiącach marzec, grudzień. 25.00% to ilość, która równa jest różnicy między opisanymi porami roku.

Jaka jest dostępność leku ZDRÓJ Szamp. Leczniczy?

Na terenie naszego kraju lek ZDRÓJ Szamp. Leczniczy ma na stanie mniejszość aptek. Jesteśmy w stanie więc poinformować bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy ZDRÓJ Szamp. Leczniczy jest lekiem refundowanym?

ZDRÓJ Szamp. Leczniczy nie jest lekiem refundowanym.

Czy ZDRÓJ Szamp. Leczniczy jest lekiem na receptę?

ZDRÓJ Szamp. Leczniczy nie jest lekiem na receptę.


ZDRÓJ Szamp. leczniczy opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: