Sprawdzamy dostępność
leków w 10 914 aptekach
Venożel żel | (12mg+10mg+5mg)/g | 100 g
Dowiedz się więcej
Rodzaj:
lek dostępny bez recepty
Substancja czynna:
Diclofenacum natricum, Tribenosidum, Escin
Podmiot odpowiedzialny:
BAUSCH HEALTH IRELAND LTD.
Opis produktu Venożel
Kiedy stosujemy lek Venożel?
- zapalenia żył kończyn dolnych;- obrzęki pooperacyjne i pourazowe, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych;- zespoły bólowe związane z chorobami kręgosłupa;- pourazowy ból mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania);- ograniczone i łagodne postaci zapalenia stawów.Jaki jest skład leku Venożel?
1 g żelu zawiera substancje czynne: diklofenak sodu (12 mg), trybenozyd (10 mg) i escynę (5 mg).
Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Venożel?
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: należy ostrożnie stosować Venożel w przypadku, gdy produkt leczniczy stosowany jest na duże powierzchnie skóry lub długotrwale. Ponadto, w okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium). Nie należy stosować produktu leczniczego Venożel: - na błony śluzowe oraz do oczu; w razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć obficie spłukując wodą; pod opatrunki (bandaże, plastry);- doustnie. Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu oraz propylu parahydroksybenzoesanu produkt leczniczy może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).- rozpoznana nadwrażliwość na diklofenak, trybenozyd, escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; - uszkodzona lub zmieniona zapalnie skóra oraz otwarte rany;- trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią; - u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka czy ostre nieżyty nosa są wywołane po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Venożel – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
W rzadkich przypadkach może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, świąd, pieczenie, wysypka, reakcje nadwrażliwości na światło, obrzęk), które ustępuje po odstawieniu produktu. W przypadku długotrwałego stosowania produktu na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania diklofenaku (np. nudności, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy, zapalenie skóry, obrzęk naczynioruchowy, wysypka grudkowata).
Venożel - dawkowanie leku
Venożel należy stosować miejscowo na skórę, 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednorazowo użyć pasek żelu o długości około 4 cm. Po aplikacji, produkt leczniczy rozprowadzić i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu produktu należy umyć ręce, chyba, że to ręce są miejscem leczonym.
Charakterystyka produktu leczniczego Venożel
Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.
Interakcje Venożel z innymi lekami
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.
Interakcje Venożel z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Inne opakowania Venożel
Grupy
Może Cię również zainteresować:
Krokosz barwierski – właściwości i zastosowania
Pieprz syczuański — właściwości lecznicze, działanie, zastosowanie
Co nowego na liście leków refundowanych? (listopad 2021 r.)
GIF wycofuje z obrotu serię leku Andepin i Tresuvi
Dodatkowe informacje
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.