Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format interakcje ulotka plaster leczniczy  4 szt.

Trudno dostępny w aptekach

 

Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format plaster leczniczy | 4 szt.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: URGO SP.Z O.O.


Opis produktu Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format

Kiedy stosujemy Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format?

Oparzenia I i II stopnia powstałe przy pracach domowych, i rany powierzchniowe.

Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format - działanie

URGO Oparzenia to sterylne opatrunki gotowe do użycia w przypadku oparzeń powierzchniowych pierwszego i drugiego stopnia, a także ran powierzchniowych.

Opatrunki URGO Oparzenia i rany powierzchniowe:

·Opatentowana siateczka lipidowo-koloidowa szybko łagodzi ból, przyspiesza gojenie i umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku, ponieważ nie przykleja się do rany.

·Przy zetknięciu gazy z wysiękiem z rany tworzy się lipidowo-koloidowy żel, dzięki temu powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku.

·Składa się z cienkiej, poliestrowej siateczki nasączonej cząstkami hydrokoloidu oraz wazeliny, która dzięki swoim ochronnym właściwościom minimalizuje ryzyko uszkodzenia rany podczas zmiany opatrunku


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format?

Nie stosować na głębokie oparzenia drugiego stopnia, oparzenia trzeciego stopnia oraz na oparzenia twarzy. W powyższych przypadkach konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.


Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format - stosowanie

SPOSÓB UŻYCIA

W przypadku oparzenia powierzchniowego drugiego stopnia: Na początek schłodzić ranę zimną wodą przez 15 minut, aby zapobiec rozszerzeniu oparzenia.

We wszystkich przypadkach: Oczyścić ranę roztworem antyseptycznym nie zawierającym alkoholu. Przemyć wodą lub solą fizjologiczną. W przypadku oparzenia nigdy nie stosować barwnych roztworów antyseptycznych takich jak eozyna. Starannie osuszyć przy użyciu sterylnego kompresu. W miarę możliwości zadbać o to, by powstały pęcherz nie pękł, ponieważ chroni on ranę przed zakażeniem. W przypadku pęknięcia pęcherza, zdezynfekować ranę. Nie należy usuwać warstwy martwego naskórka jeżeli nie zejdzie samoczynnie. 

Oderwać folię ochronną. Nałożyć na ranę. Stosowanie kremu przed nałożeniem opatrunku jest zbędne. Proces leczenia trwa zazwyczaj od 5 do 6 dni, przy czym pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 godzin.


Urgo na Oparzenia i Rany Powierzchniowe duży format – jakie środki ostrożności należy zachować?

Opatrunki przeznaczone do miejscowego leczenia ran, których rozmiar nie przekracza wielkości kompresu. W rozległych oparzeniach, zalecane jest aby kompres wystawał poza ranę w celu pochłaniania wysięku. Jeśli po 6 dniach stosowania nie ma poprawy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku oparzeń u dzieci skonsultuj się z farmaceutą. W przypadku wystąpienia objawów zakażenia (zaczerwienienie, pojawiające się na zdrowej skórze, ból...) skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Opatrunek URGO Oparzenia musi być zużyty od razu po otwarciu. Do jednorazowego użytku. Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Może Cię również zainteresować:

Mężczyzna w kamizelce patrzy na panoramę miasta.

Porady

Jak dbać o zdrowie psychiczne?

Dobre samopoczucie psychiczne jest jedną ze składowych stanu określanego mianem zdrowia. Niestety, jesteśmy narażeni na coraz większy stres i presję s...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.