MYCARE STĘŻENIE GLUKOZY

MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy interakcje ulotka test - 2 szt.

MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy

test | - | 2 szt.
wyrób medyczny
Cena zależna od apteki
Brak informacji o dostępności produktu

Ulotka


Kiedy stosujemy MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy?

Wykrycie zmian stężenia glukozy we krwi; wczesne rozpoznanie stanu przed - cukrzycowego oraz cukrzycy.

MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy - działanie

Ten test opiera się na reakcji enzymatycznej (oksydazy / peroksydazy). Specjalne barwniki są aktywowane, powodując zmianę koloru proporcjonalnie do zawartości glukozy w badanej krwi. Zawartość testu nie stanowi zagrożenia pod warunkiem używania zgodnie z niniejszymi instrukcjami.

Jaki jest skład MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy?

TMB, APAC, oksydaza glukozowa, peroksydaza, stabilizator

Zawartość testu

Instrukcja użycia, 2 woreczki foliowe każdy z paskiem testowym i środkiem osuszającym każdy, 1 skala kolorów, 2 sterylne lancety, 2 plastry. Wymagana jest czysta chusteczka papierowa i zegarek z sekundnikiem, ale nie są one dołączone do zestawiu.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy?

Nie ma.

MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

NIe występują.

MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy - stosowanie

Swój poziom cukru we krwi należy zbadać na czczo, co oznacza że nie można jeść ani pić przez 12 godzin przed wykonaniem testu. Zaleca się interpretację wyniku testu w świetle dziennym, aby jak najlepiej ocenić zmiany kolorów na pasku testowym.

Kontrola jakości

Otwórz zamknięty woreczek foliowy we wskazanym miejscu gdy jesteś gotowy do przeprowadzenia testu. Wyjmij pasek testowy z opakowania i przed użyciem porównaj go z wartością „0” (nieużywany) blok koloru na karcie kolorów. Jeśli pasek testowy nie pasuje do pola koloru „0” lub pokazuje jakiekolwiek oznaki niebieskiego, nie należy go używać. Wyjmij pasek testowy i połóż go na płaskiej powierzchni. Wyrzuć załączony środek osuszający wraz z odpadami domowymi.

O lancecie

Lancet składa się z osłony, zawierającej igłę. Zapadka, która wygląda jak dźwignia, jest u góry lancetu i zwalnia igłę. Przedni koniec lancetu jest schowany i osłonięty przez nakładkę ochronną.

Nie używaj lancetu, jeżeli jego element przedłużający został usunięty lub uszkodzony.

Umyj dokładnie ręce mydłem i ciepłą wodą (aby zwiększyć dopływ krwi do palca) i wysusz dokładnie. h 970143-PL

ZANL0037-PL * Słownik Medyczny Stedman’s Medical Dictionary, Wydanie 28, 2006: App 104 Rev02 2023-10

Pobieranie próbki

Usuń nakładkę ochronną wykonując jeden pełen obrót nakładki. Podczas obrotu nie naciskaj na dźwignię, w przeciwnym razie uwolnisz igłę
Gdy nakładka będzie luźna, usuń ją i odłóż. Lancet jest gotowy do użycia.
Przyciśnij otwór lancetu do opuszki swojego środkowego palca i naciśnij dźwignię aż usłyszysz kliknięcie.

Aplikacja próbki
Trzymając całą rękę i środkowy palec skierowane w dół, odczekaj cierpliwie aż utworzy się duża kropla krwi. Konieczne może być ściśnięcie z dwóch stron palca. Należy unikać nadmiernego ściskania.
Pozwól jednej dużej kropli krwi spaść na oba pola testowe. Upewnij się, że oba pola testowe są całkowicie pokryte krwią (patrz zdjęcie 6). Unikaj dotykania pól testowych palcami. Teraz odczekaj 30 sekund. Odczyty mogą być zbyt wysokie jeżeli odczekasz zbyt długo albo zbyt niskie jeżeli nie odczekasz wystarczająco długo.
Dokładnie 30 sekund po naniesieniu krwi, zetrzyj całą krew z pól testowych przy użyciu czystej chusteczki papierowej. Nieodpowiednia technika ścierania (zbyt delikatne lub zbyt mocne wycieranie) może doprowadzić do fałszywych wyników. Po wytarciu, odczekaj kolejne 30 sekund, aby pojawiły się kolory. Można zakleić nakłuty opuszek palca załączonym plastrem.


Zastosowanie plastra:

Zdjąć folię ochronną z plastra bez dotykania części pochłaniającej. Proszę zadbać, aby oba miejsca na skórze, na których będą przylepiane części plastra, były suche, czyste, odtłuszczone i nieuszkodzone oraz że uszkodzony/nakłuty obszar skóry będzie całkowicie przykryty częscią pochłaniającą.

prawidłowego zakresu pomiędzy 4 mmol/L (72 mg/dL) a 6 mmol/L (108 mg/dL), powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu bardziej szczegółowych badań. Pomocne może być zabranie tej instrukcji ze sobą, i pokazanie jej lekarzowi, aby mógł mieć więcej informacji o rodzaju przeprowadzonego testu.

Interpretacja

Normalny zakres

Twój poziom cukru we krwi może być uważany za prawidłowy poziom dla dorosłych i dzieci powyżej 7 lat, jeżeli odczyt jest pomiędzy 4 mmol/L (72 mg/dL) a 6 mmol/L (108 mg/dL). W takim przypadku, możesz użyć drugiego testu kilka dni lub tygodni później w celu potwierdzenia wiarygodności Twojego wyniku.

Poza prawidłowym zakresem

Jeżeli Twój wynik badania jest wyraźnie poniżej 4 mmol/L (72 mg/dL) lub powyżej 6 mmol/L (108 mg/dL) oznacza to, że Twój poziom cukru nie jest prawidłowy. Odczekaj kilka dni i wykonaj test ponownie, używając drugiego testu. Jeżeli odczyt jest znów poza prawidłowym zakresem, skonsultuj się z lekarzem w celu dokładnej oceny Twojego poziomu cukru we krwi.

Nieważność testu

Test jest nieważny, jeżeli obszary testu nie zmieniły się na brązowo/zielono lub niebiesko. Możliwe przyczyny nieważności wyniku testu obejmują uszkodzoną woreczek foliowy, uszkodzone pole testowe, nieprawidłowe przechowywanie lub błąd przy wykonywaniu testu. Proszę zachować wszystkie części testu i skontaktować się z CARE diagnostica (https://www.care.co.at/en/contact).

Twój wynik testu nie może być wiarygodnie oceniony po 5 minutach.

Informacje o Twoim wyniku badania

Pole testu i wykres przedstawiają zarówno brązowe/zielone i niebieskie pola. Które miejsca powinienem odczytać, aby określić mój poziom cukru we krwi?

Oba pola kolorów mogą być użyte do określenia poziomu cukru we krwi. Różne pola kolorów mają pomóc osobom, które mają problemy wzrokowe z identyfikacją brązowych/zielonych albo niebieskich odcieni.

Wynik badania może być określony w mmol/L (milimol na litr) lub mg/dL (miligram na decylitr). Który rodzaj odczytu jest dla mnie lepszy?

Możesz wybrać oba odczyty. Jednakże, w celu porównania przyszłych wyników, zaleca się zanotowanie obu wartości uzyskanych oraz typu jednostki.

Mój odczyt nie mieści się we wskazanym zakresie prawidłowym. Co powinienem zrobić?

Jeżeli, w dwóch testach, Twój poziom cukru we krwi na czczo jest znacznie powyżej lub poniżej prawidłowego zakresu pomiędzy 4 mmol/L (72 mg/dL) a 6 mmol/L (108 mg/dL), powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu bardziej szczegółowych badań. Pomocne może być zabranie tej instrukcji ze sobą, i pokazanie jej lekarzowi, aby mógł mieć więcej informacji o rodzaju przeprowadzonego testu.


MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy – jakie środki ostrożności należy zachować?

Na poziom glukozy we krwi wpływają różne czynniki, w tym między innymi zażywane leki, alkohol, dieta, stres, podwyższone ciśnienie krwi, palenie.

Znane są następujące czynniki mające wpływ na wynik testu:

Czynniki fizyczne: nadmiernie podwyższony (> 55%) lub obniżony (< 35 %) poziom hematokrytu, nadmiernie podwyższone stężenie lipidów we krwi, zespół hiperglikemiczno-hiperosmolalny, glutation czerwonych krwinek.

Leczenie: metamizol i kwas askorbinowy w stężeniach > 0,4 g/L i alfa-metyldopa > 0,2 g/L, leczenie dializowe

Błędy wykonania: niska objętość próbki (< 5-10 µL), nieodpowiednia technika pobierania

Trzymać z dala od dzieci. Nie używać testu po upływie terminu ważności. Nie demontować paska testowego. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w temp. od 4° do 30°C.


Przyjmowanie MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy w czasie ciąży

Na poziom glukozy we krwi wpływają różne czynniki, w tym między innymi zażywane leki, alkohol, dieta, stres, podwyższone ciśnienie krwi, palenie.

Znane są następujące czynniki mające wpływ na wynik testu:

Czynniki fizyczne: nadmiernie podwyższony (> 55%) lub obniżony (< 35 %) poziom hematokrytu, nadmiernie podwyższone stężenie lipidów we krwi, zespół hiperglikemiczno-hiperosmolalny, glutation czerwonych krwinek.

Leczenie: metamizol i kwas askorbinowy w stężeniach > 0,4 g/L i alfa-metyldopa > 0,2 g/L, leczenie dializowe

Błędy wykonania: niska objętość próbki (< 5-10 µL), nieodpowiednia technika pobierania

Trzymać z dala od dzieci. Nie używać testu po upływie terminu ważności. Nie demontować paska testowego. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w temp. od 4° do 30°C.

Dawka:
-
Postać:
test
Działanie:
Podmiot odpowiedzialny:
FARMABOL SP. Z O.O.
Grupy:
Testy - poziom cukru we krwi
Typ produktu i informacja o imporcie dla leków:
Gotowy, Test diagnostyczny, Wyrób medyczny inny
Dostępność:
Apteki szpitalne, Apteki otwarte, Punkty apteczne, Sklepy zielarsko-medyczne, Sklepy zaopatrzenia medycznego, Sklepy ogólnodostępne
Wydawanie:
Sprzedaż odręczna
Rejestracja:
Zezw.(GIS,PL/DR,HŻ,RK,DEK.,CPNP)
Opakowanie handlowe:
2 szt.

Interakcje MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.

Interakcje MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.

Najnowsze pytania dotyczące MyCare Stężenie Glukozy We Krwi Test półilościowy


Wybierz interesujące Cię informacje: