Trudno dostępny w aptekach

 

Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn 150 ml | but.z atom.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: kosmetyk

Podmiot odpowiedzialny: PHARMENA S.A.


Opis produktu Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn

Kiedy stosujemy Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn?

- Wypadanie włosów u mężczyzn

- Pierwsze objawy łysienia typu męskiego (przerzedzanie się włosów, powstawanie zakoli)

- Wzmocnienie włosów osłabionych i wypadających

- Łagodzenie podrażnień skóry głowy, również ze współistniejącym przetłuszczaniem się włosów

Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn - działanie

dermena®men jest produktem innowacyjnym, chronionym prawem patentowym. Powstał z myślą o mężczyznach obserwujących u siebie nadmierne wypadanie włosów, również o podłożu androgenowym. Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę głowy.

Lotion dermena®men dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych składników aktywnych, hamuje miniaturyzację mieszka włosowego spowodowaną działaniem DHT. Poprawia mikrokrążenie skóry głowy i stymuluje proces odrastania włosów. Wpływa na cykl wzrostu włosa, przyspieszając i wydłużając fazę anagenu. Reguluje pracę gruczołów łojowych chroniąc przed zaczopowaniem ujść mieszka włosowego. Chroni przed powstawaniem podrażnień skóry głowy. Lotion  dermena®men zawiera substancje kondycjonujące i ułatwiające wnikanie dobroczynnych składników aktywnych. Po jego zastosowaniu włosy są gęstsze, wyraźnie odżywione i mocniejsze. Lekka, nie obciążająca włosów formuła powoduje szybkie wchłanianie preparatu. Lotion nie skleja i nie przetłuszcza włosów, nie utrudnia również ich układania. Atomizer zapewnia przyjemność i łatwość użycia preparatu.

Lotion dermena®men dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych składników aktywnych, hamuje wypadanie włosów u mężczyzn, reguluje proces wydzielania sebum oraz stymuluje proces odrastania włosów. Sprawia, że włosy stają się gęstsze, odżywione i wyraźnie mocniejsze. Multikompleks aktywny H-VIT hamuje przekształcanie testosteronu w dihydrotestosteron (DHT) poprzez blokowanie aktywności 5-alfa-reduktazy. Reguluje tym samym pracę gruczołów łojowych i zmniejsza ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych na drodze androgenowej. Działa dotleniająco i energetyzująco na mieszek włosowy i skórę głowy. H-VIT bogaty jest także w składniki odżywcze i ochronne (witaminy z grupy B, witaminę F, biotynę, mikroelementy – cynk, wapń, mangan, aminokwasy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe) działające wzmacniająco i regenerująco zarówno na skórę głowy jak i strukturę włosów. Chlorek 1-metylonikotynamidu poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. Wpływa na jego odżywienie, wydłużając cykl życia włosa w fazie anagenu i stymulując odrastanie włosów. Jest substancją o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstaniem podrażnień (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Reguluje pracę gruczołów łojowych i utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji. Chlorek 1-metylonikotynamidu jest substancją pochodzenia witaminowego i nie powoduje podrażnień skóry.

Efekt związany z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku zwykle obserwuje się w 3-4 tygodniu codziennego stosowania kuracji dermena®men. Im wcześniej rozpocznie się terapię tym lepsze efekty można uzyskać. Kurację powinno się rozpocząć po zaobserwowaniu pierwszych objawów łysienia (przerzedzanie się włosów i powstawanie zakoli).


Jaki jest skład Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn?

1. Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiący metabolit nikotynamidu (witaminy PP), substancja chroniona prawem patentowym.

2. H-VIT multikompleks aktywny pochodzenia naturalnego zawierający wyciągi roślinne (glycyrrhiza gabra, rosa centifolia, cichorium intybus, rhodophycea extract, bertholletia excelsa) oraz biotynę.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn?

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.


Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn - stosowanie

Najlepsze efekty osiąga się, stosując lotion dermena®men dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Stosować na włosy wilgotne (po ich umyciu szamponem dermena®men) lub suche. Równomiernie spryskać preparatem skórę głowy (5-7 rozpyleń). Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca powstawania zakoli i przerzedzania się włosów. Następnie opuszkami palców delikatnie wmasować preparat okrężnymi ruchami w skórę głowy. Masaż pobudza dodatkowo krążenie i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych. Przeczesać włosy i układać jak zwykle. Nie  spłukiwać. Nie rozpylać preparatu w kierunku oczu. W przypadku dostania się produktu do oczu przemyć je wodą. Lotion dermena®men może być używany w sposób ciągły.

Zaleca się równoczesne stosowanie lotionu z szamponem dermena®men, przeznaczonym do codziennego stosowania. W przypadku nasilonego wypadania włosów poleca się zastosowanie intensywnej kuracji w ampułkach dermena®men.


Interakcje Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Dermena Men Lotion hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn


Grupy

  • Produkty dla mężczyzn

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.