Colpofix interakcje ulotka żel  20 ml | butelka

Trudno dostępny w aptekach

 

Colpofix żel | 20 ml | butelka


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: SOLINEA SP. Z O.O. SP.K.


Opis produktu Colpofix

Kiedy stosujemy Colpofix?

Zapobieganie i leczenie zmian szyjki macicy wywołanych przez HPV dzięki możliwości kontroli i utrzymywania warunków fizjologicznych obszaru zmian błony śluzowej szyjki macicy i pochwy.

Colpofix - działanie

Colpofix® jest innowacyjnym preparatem pod względem formuły i sposobu użycia. To żel o właściwościach tiksotropowych, który w czasie dozowania pod wpływem mechanicznej kompresji zamienia się w płyn, a po aplikacji ponownie przekształca się w żel. Cecha ta pozwala na równomierne i efektywne rozprowadzenie preparatu mukoadhezyjnego, bezpośrednio i dogłębnie na błonę śluzową szyjki macicy i pochwy, bez wycieków, dzięki ergonomicznej kaniuli. Colpofix® zawiera następujące substancje czynne: polikarbofil i karboksymetylo-beta-glukan. Colpofix® to skuteczny żel dopochwowy o wielokierunkowym działaniu: - tworzy mukoadhezyjną powłokę ochronną, która chroni błonę śluzową pochwy przed zewnętrznymi czynnikami mikrobiologicznymi, - wspomaga gojenie ran i cofanie się zmian w szyjce macicy oraz przyczynia się do utrzymania i kontroli warunków fizjologicznych błony śluzowej poprzez jej nawilżenie, - utrzymuje oraz przywraca mikroflorę pochwy poprzez regulację jej pH i działanie prebiotyczne.

Jaki jest skład Colpofix?

Woda, sorbitol, karboksymetylo-beta-glukan, usieciowany polimer akrylowy (polikarbofil), mocznik imidazolidynowy, dehydrooctan sodu

Colpofix – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Żelu nie należy stosować  w przypadku nadwrażliwości  na jakikolwiek składnik produktu. Dotychczasowe badania produktu nie wykazały żadnych uczuleń  ani innych skutków ubocznych. W przypadku utrzymującego się dyskomfortu należy skonsultować się z lekarzem.

Colpofix - stosowanie

Zaleca się wykonanie 1 aplikacji ( 5 przyciśnięć dozownika) dziennie przez 10 dni na noc. Wznowić stosowanie zgodnie ze wskazaniami lekarza. 1 buteleczka wystarcza na 10 dni kuracji.

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty ginekologiczne

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla kobiet stosowane w celach zabobiegania oraz łagodzenia objawów dyskomfortu w okolicach intymnych. Dostępne w postaci, tabletek i kapsułek doustynych; globulek, tabletek, żeli, kapsułek dopochwowych; roztworów do irygacji itp.

https://ktomalek.pl/blog

Może Cię również zainteresować:

jak-zadbac-o-uklad-moczowy

Zdrowie

Jak zadbać o układ moczowy?

Dolegliwości ze strony układu moczowego dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Bywają bardzo dokuczliwe, bolesne i mogą wymagać interwencji lekarskie...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.