Sprawdzamy dostępność
leków w 10 912 aptekach
Cingal iniekcja | 88 mg | 1 amp. po 4 ml
Dowiedz się więcej
Rodzaj:
wyrób medyczny
Podmiot odpowiedzialny:
BIOTECH SP. Z O.O.
Opis produktu Cingal
Kiedy stosujemy Cingal?
Preparat Cingal® wskazany jest do zastosowania jako wiskoelastyczny dodatek lub materiał zastępczy dla mazi stawowej w ludzkich stawach. Cingal® doskonale nadaje się do szybkiego i długotrwałego łagodzenia objawów dysfunkcji stawowych u ludzi, w tym osteoartrozy. Działanie preparatu Cingal® to długotrwałe złagodzenie objawów dzięki właściwościom smarującym oraz mechaniczne wsparcie uzupełnione tymczasowym złagodzeniem bólu dzięki działaniu heksacetonidu triamcynolonu.Cingal - działanie
Kwas hialuronowy (HA) to złożony cukier z grupy glikozaminoglikanów. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem macierzy pozakomórkowej i znajduje się w dużym stężeniu w mazi stawowej w stawach. Kwas hialuronowy jest z natury biokompatybilny, a ścieżka jego degradacji jest zgodna z normalnymi procesami fizjologicznymi. Kwas hialuronowy odpowiada za wiskoelastyczne właściwości mazi stawowej. Maź stawowa w stawach objętych chorobą zwyrodnieniową zawiera niższe stężenie kwasu hialuronowego, przy czym masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego jest niższa niż ma to miejsce w przypadku zdrowych stawów. Wykazano, że produkty poprawiające właściwości wiskotyczne zawierające hialuronian sodu są dobrze tolerowane przez objęte chorobą zwyrodnieniową stawy maziówkowe oraz że łagodzą one ból i poprawiają funkcjonowanie stawów poprzez właściwości smarujące i zapewnienie wsparcia mechanicznego.Będący substancją pomocniczą heksacetonid triamcynolonu stosowany w postaci zastrzyku dostawowego w objętych chorobą zwyrodnieniową stawach działa jako środek przeciwzapalny zapewniający tymczasowe złagodzenie bólu.Jaki jest skład Cingal?
Cingal® jest białawym, nieprzezroczystym, jałowym, przeznaczonym do jednorazowego użytku roztworem usieciowanego żelu kwasu hialuronowego (HA) i heksacetonidu triamcynolonu (TH)
Jakie są przeciwwskazania do stosowania Cingal?
W skład preparatu Cingal® wchodzi usieciowany kwas hialuronowy, heksacetonid triamcynolonu oraz składniki nieaktywne. Względnym lub bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Cingal® mogą być następujące, wcześniej zaistniałe stany:• nadwrażliwość na substancje aktywne lub jakiekolwiek substancje pomocnicze zawartew preparacie Cingal®;• wcześniej zaistniałe infekcje skory w okolicy miejsca planowanego wstrzyknięcia;• stwierdzona infekcja stawów, ktore mają zostać poddane zabiegowi;• stwierdzone ogólnoustrojowe zaburzenia krzepliwości.Przeciwwskazaniem do stosowania dodatkowej substancji leczniczej, heksacetonidu triamcynolonu, są następujące stany:• aktywna gruźlica;• opryszczkowe zapalenie rogówki;• ostre psychozy;• układowe grzybice i zasiedlenie przez pasożyty (zainfekowanie węgorkiem)
Cingal – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
Działania związane z kwasem hialuronowymKwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem w tkankach organizmu ludzkiego. Preparat Cingal® poddawany jest skrupulatnym testom mającym na celu sprawdzenie, czy każda partia spełnia wymagania w zakresie jakości produktu. W rzadkich przypadkach po zabiegu dostawowego wstrzyknięcia środków z kwasem hialuronowym obserwowano przejściowy obrzęk i dyskomfort o łagodnym lub umiarkowanym stopniu nasilenia. Zabiegi wstrzykiwania substancji do stawów wiążą się z ryzykiem wystąpienia infekcji.Działania związane z heksacetonidem triamcynolonuDla celów oceny reakcji niepożądanych stosowane są następujące terminy dotyczące częstości występowania:bardzo częste (> 1/10) częste (> 1/100 do < 1/10)niezbyt częste (> 1/1000 do < 1/100) rzadkie (> 1/10000 do < 1/1000) bardzo rzadkie (< 1/10000)o nieznanej częstości występowania (nie można jej określić na podstawie dostępnych danych) Działania niepożądane są zależne od dawki i czasu trwania leczenia. Ogólnoustrojowe działania niepożądane występują rzadko, ale mogą pojawić się w wyniku wielokrotnych iniekcji okołostawowych. Podobnie jak w przypadku innych dostawowych terapii steroidami, | w pierwszym tygodniu po iniekcji zaobserwowano przejściowe zahamowanie czynności kory nadnerczy. Działanie to jest spotęgowane, jeżeli jednocześnie stosowana jest kortykotropina lub steroidy doustne
Interakcje Cingal z innymi lekami
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Interakcje Cingal z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Grupy
Może Cię również zainteresować:
Odtrucie alkoholowe w Krakowie – kompleksowa terapia alkoholowa
Modzele – czyli specyficzne odciski na stopach? Jak powstają modzele? Jak zapobiegać? Domowe sposoby na modzele
e-Recepta – cyfryzacja w służbie pacjentom
Dodatkowe informacje
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.