Trudno dostępny w aptekach

 

Biolan 0,15% krople do oczu | 20 minims. po 0.35 ml

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: PHARM SUPPLY SP. Z O.O.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Będziesz zażywać ten lek?

Zawsze warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl


Opis produktu Biolan 0,15%

Kiedy stosujemy Biolan 0,15%?

-

Biolan 0,15% - działanie

BIOLAN® to krople do oczu, które tworzą na powierzchni oka jałową, bez substancji konserwujących, wiskoelastyczną i przejrzystą warstwę ochronną chroniącą rogówkę.
BIOLAN® zawiera hialuronian sodu, sól sodową kwasu hialuronowego. Dzięki jego właściwościom BIOLAN® tworzy równomierną, trwałą i długo utrzymującą się warstwę chroniącą nabłonek rogówki, nie powodując zaburzenia widzenia.
Z uwagi na swoje właściwości BIOLAN® zapewnia długotrwałą ulgę w objawach dyskomfortu oka związanego z:
• odziaływaniem mechanicznym na powierzchnię rogówki spowodowanym np. przez noszenie twardych lub miękkich soczewek kontaktowych, bądź spowodowanym przez niektóre okulistyczne procedury diagnostyczne
• niekorzystnymi warunkami otoczenia spowodowanymi np. przez klimatyzację, wiatr, zimne bądź suche powietrze, powietrze zanieczyszczone np. dymem papierosowym
• długotrwałe obciążenie narządu wzroku spowodowane np. pracą na komputerze, pracą związaną z używaniem mikroskopu lub innych narzędzi pomiarowych, długotrwałe prowadzenie pojazdów.


Jaki jest skład Biolan 0,15%?

1 ml preparatu zawiera: Hialuronian sodu 0,15 %, chlorek sodu, sodu cytrynian, kwas
cytrynowy, woda do wstrzyknięć.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Biolan 0,15%?

-

Biolan 0,15% – dawkowanie

Oddzielić jeden pojemnik jednorazowy (minims). Przed zastosowaniem należy upewnić się że pojemnik nie jest uszkodzony. Pojemnik należy otwierać pokręcając jego górną, płaską, częścią (nie urywać). Aby zakroplić preparat należy odchylić głowę do tyłu i kierując oczy w górę delikatnie odchylić dolną powiekę od oka. Ściskając pojemnik zakroplić jedną kroplę preparatu do worka spojówkowego 3-5 razy na dobę. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu po powierzchni oka. Jeśli uczucie dyskomfortu nie znika, lub dyskomfort wzrasta, należy skontaktować się z lekarzem okulistą!


Biolan 0,15% – jakie środki ostrożności należy zachować?

• Nie należy stosować preparatu jeśli pojemnik jest uszkodzony.
• Nie należy dotykać powierzchni oka pojemnikiem jednorazowym (minimsem).
• Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości/alergii na jeden ze składników.
• Pojedynczy pojemnik przeznaczony jest do jednorazowego użytku. BIOLAN® nie zawiera substancji konserwujących, w związku z tym pozostałą w pojemniku ilość preparatu po zakropleniu należy wyrzucić.
• W przypadku gdy stosowane są jeszcze inne niż BIOLAN® krople lub maści do oczu należy zachować odstęp 15 minut pomiędzy zakropleniami. BIOLAN® powinien być zawsze stosowany jako ostatni.
• Nie należy stosować w przypadku infekcji lub urazów oczu.
• Po zakropleniu może wystąpić krótkotrwałe zaburzenie widzenia. W przypadku jego wystąpienia nie należy w tym czasie prowadzić samochodu lub obsługiwać urządzeń mechanicznych. Należy odczekać aż powróci normalne widzenie.
• Nie należy stosować preparatu po upływie terminu ważności oznaczonego symbolem EXP na każdym pojemniku oraz na zewnętrznym kartonowym opakowaniu.

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Nawilżające krople do oczu

    W tej kategorii znajdziesz krople do oczu chroniące, kojące podrażnienia, zwalczające suchość i zmęczenia oczu, sztuczne łzy.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.