Bilomag interakcje ulotka kapsułki twarde 0,08 g 120 kaps.

Trudno dostępny w aptekach

 

Bilomag kapsułki twarde | 0,08 g | 120 kaps.

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Ginkgonis extr.sic.raffinatum et quantif.
Podmiot odpowiedzialny: NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Czy wiesz, jak bezpiecznie zażywać ten lek?

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.plOpis produktu Bilomag

Kiedy stosujemy lek Bilomag?

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany:
• w łagodnych zaburzeniach krążenia w obrębie kończyn objawiających się uczuciem zimna nóg i rąk,
• pomocniczo w niewielkim obniżeniu sprawności umysłowej związanej z wiekiem.  
Bilomag jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym, którego wskazania wynikają wyłącznie z długotrwałego stosowania.Jaki jest skład leku Bilomag?

Każda kapsułka zawiera 80 mg suchego wyciągu kwantyfikowanego z liści miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba L., folium) DER: 39,6-49,5:1, odpowiadającego:
17,6-21,6 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe;
2,2-2,7 mg ginkgolidów A, B i C;
2,1-2,6 mg bilobalidu
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 50% (v/v)

Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Bilomag?

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Równoczesne przyjmowanie preparatów wpływających na krzepliwość krwi (heparyna i jej pochodne, kumaryny, np. warfaryna, acenokumarol).
Hemofilia.


Bilomag – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Częstość występowania działań niepożądanych określono jako:

Bardzo często  (≥1/10)
Często (≥1/100 do < 1/10)
Niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100)
Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000)
Bardzo rzadko (< 1/10 000), nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
Ekstrakt Ginkgo biloba stosowany doustnie w zalecanych dawkach jest zwykle dobrze tolerowany i odnotowano tylko nieliczne działania niepożądane.

Rzadko występują zaburzenia żołądkowe, nudności, zaparcia, biegunki, bóle głowy, zaburzenia snu, kołatanie serca, zawroty głowy, niepokój, skórne reakcje uczuleniowe (swędzenie, wysypka).

Bardzo rzadko po zastosowaniu ekstraktu Ginkgo biloba występowały powikłania związane z nagłym krwawieniem. W piśmiennictwie opisano pojedyncze przypadki powstania obustronnego krwiaka podtwardówkowego, co przypuszczalnie było spowodowane długotrwałym (do dwóch lat) przyjmowaniem ekstraktu Ginkgo biloba. To działanie niepożądane może występować częściej u pacjentów, którzy przyjmują równocześnie leki przeciwpłytkowe lub leki przeciwzakrzepowe, takie jak kwas acetylosalicylowy lub warfaryna.

Po podaniu dużych dawek ekstraktu Ginkgo biloba w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić drgawki, szczególnie u pacjentów z drgawkami w wywiadzie lub stosujących inne preparaty obniżające próg drgawkowy.

Uwaga: Większość dostępnych danych dotyczy wyciągów acetonowo-wodnych z liści miłorzębu, a nie etanolowo-wodnych, jak wyciąg wchodzący w skład tego produktu. Jednak ze względu na podobieństwo w składzie fitochemicznym przyjmuje się, że możliwe jest wystąpienie tych samych objawów niepożądanych, jak po wyciągach acetonowo-wodnych.


Bilomag – jakie środki ostrożności należy zachować?

U pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi nie należy stosować ekstraktu Ginkgo biloba bez konsultacji i nadzoru lekarskiego.

Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwpłytkowe, np. kwas acetylosalicylowy, klopidogrel, dypirydamol, tyklopidynę, ekstraktu Ginkgo biloba nie należy stosować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przypadku równoczesnego stosowania tych produktów leczniczych nie zaleca się stosowania produktu Bilomag, a ewentualne leczenie można prowadzić tylko pod ścisłą kontrolą lekarza.

Na co najmniej 36 godzin przed planowanym zabiegiem chirurgicznym lub stomatologicznym przerwać leczenie ekstraktem Ginkgo biloba.

Nie należy stosować ekstraktu Ginkgo biloba podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Ekstrakt Ginkgo biloba nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat).

Ten produkt leczniczy zawiera laktozę jednowodną i nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.


 


Przyjmowanie leku Bilomag w czasie ciąży

Ekstraktu Ginkgo biloba nie należy stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie prowadzono badań z udziałem ludzi dotyczących stosowania preparatów zawierających ekstrakt Ginkgo biloba w okresie ciąży i karmienia piersią.
Badania na zwierzętach wykazały, że ekstrakt Ginkgo biloba wykazuje działanie przeciwpłytkowe i może wydłużyć czas krwawienia, stąd nie należy go stosować szczególnie w okresie okołoporodowym (patrz także punkt 5.3).
Dotychczas nie jest w pełni poznane bezpieczeństwo stosowania ekstraktu Ginkgo biloba w okresie ciąży oraz karmienia piersią, stąd produktów zawierających ten ekstrakt nie należy stosować, dopóki bezpieczeństwo stosowania nie zostanie wykazane poprzez przeprowadzenie wysokiej jakości badań klinicznych. 


Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Preparaty stosowane w profilaktyce miażdżycy

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, ziół i mieszanek ziołowych do zaparzania itp.

  • Naczynia krwionośne

    Naczynia krwionośne to żyły, tętnice i naczynia włosowate, które z czasem tracą elastyczność i wytrzymałość przez co mogą pojawiać się żylaki, obrzęki i pajączki. Zaburzenia krążenia żylnego kończyn dolnych, żylaki, a także hemoroidy to schorzenia, w leczeniu których warto sięgnąć po preparaty wzmacniające naczynia krwionośne o działaniu przeciwobrzękowym oraz przeciwzapalnym. W szerokiej gamie preparatów znaleźć można substancje czynne takie jak: diosmina, hesperydyna, dobesylan wapnia, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z ruszczyka kolczastego. Diosmina i hesperydyna (np. Detramax, Cyclo 4 Dios) skutecznie pobudzają mikrokrążenie poprzez zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych, a w konsekwencji stanów zapalnych i obrzęków. Wyciąg z kasztanowca i ruszczyka (np. Aescin, Cyclo 3 Fort) zmniejszają podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych i wykazują działanie ochronne na naczynia. W tej kategorii można znaleźć suplementy diety w postaci tabletek, tabletek musujących, kapsułek, doustnych płynów, ziół do zaparzania.

  • Pamięć i koncentracja

    Pamięć i koncentracja to kategoria obejmująca suplementy diety stosowane w celu poprawy sprawności umysłowej. W przypadku zwiększonej aktywności umysłowej lub w spadku koncentracji, problemach z zapamiętywaniem warto sięgnąć po kapsułki lub tabletki na pamięć dostępne w aptekach bez recepty, które poprawią ukrwienie mózgu i usprawnią pracę układu nerwowego. Preparaty te zawierają w swoim składzie m.in miłorząb japoński (ginkgo-biloba), lecytynę, żeń-szeń, olej lniany zawierający kwasy omega-3 i 6, guaranę, magnez (np. Ginkofar Forte, OLIMP Guaranax, Pamicon, Vitrum Memory). Zła dieta, stres, siedzący tryb życia mogą powodować problemy z koncentracją i pamięcią. Dlatego warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, wprowadzając do swojej diety zdrowe, pełnowartościowe produkty. Duże znaczenie ma także aktywność fizyczna, szczególnie spacery na świeżym powietrzu, które dotleniają organizm i poprawiają jakość snu. Prawidłowa pamięć i koncentracja pozwala na radzenie sobie z codziennymi obowiązkami, przyswajanie nowych informacji, a także właściwe reagowanie na stresujące sytuacje.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.