Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Preparaty, tabletki na wzmocnienie serca - Ktomalek

W tej kategorii znajdziesz produkty wykazujące działanie ochronne na serce i układ krwionośny. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, kropli, płynów doustnych, ziół, herbat itp.


ANGIO PROTECT

kapsułki

Angio Protect interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Angio Protect

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

APICARD

płyn doustny

ApiCard interakcje ulotka płyn doustny  500 ml

ApiCard

500 ml

suplement diety


Ulotka

APICARD

syrop

ApiCard interakcje ulotka syrop  500 ml

ApiCard

500 ml

suplement diety


Ulotka

ARJUNA EXTRACT PRO SPORT

kapsułki

Arjuna bark extract interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Arjuna bark extract

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

ASMAG B6 MAX CARDIO

tabletki

Asmag B6 Max Cardio interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Asmag B6 Max Cardio

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

ASPARGINIAN CARDIODUO

tabletki

Asparginian CardioDuo interakcje ulotka tabletki  50 tabl.

Asparginian CardioDuo

50 tabl.

środek spożywczy


Ulotka

AVET HERBS GŁÓG

kapsułki

Głóg AVET HERBS interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Głóg AVET HERBS

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

BICAPS B CARDIO+

kapsułki

BICAPS B CARDIO+ interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

BICAPS B CARDIO+

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BIO GŁÓG SOK

płyn

BIO Głóg interakcje ulotka płyn  250 ml

BIO Głóg

250 ml

suplement diety


Ulotka

BLUMAG CARDIO JEDYNY

kapsułki miękkie

BluMag Cardio jedyny interakcje ulotka kapsułki miękkie  30 kaps.

BluMag Cardio jedyny

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

Środki na wzmocnienie serca

Jak wspomagać pracę serca?

Serce nigdy nie odpoczywa, ponieważ przez całe życie, bez przerwy kurczy się i rozkurcza, tłocząc krew. W ciągu doby przepompowuje ponad 8 tysięcy litrów krwi. To pierwszy organ, jaki wykształca się u ludzi. Kiedy człowiek się starzeje, naczynia krwionośne stają się mniej elastyczne, a serce musi pracować jeszcze bardziej, żeby zaopatrywać wszystkie organy w tlen.
Przewlekły stres, niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej, a także podeszły wiek to czynniki, które mogą dodatkowo obciążać mięsień sercowy. Aby wzmocnić serce i jak najdłużej utrzymać jego dobrą kondycję, warto uzupełniać dietę w składniki korzystnie wpływające na zdrowie serca. Świeże warzywa i owoce są bogatym źródłem antyoksydantów i potasu, ryby i orzechy – nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kasze i pełnoziarniste zboża to bogactwo witamin z grupy B i magnezu, które także są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serca.

Jakie preparaty mogą wspomóc pracę serca?

Zdarza się, że nieodpowiednia dieta nie zaspokaja wszystkich potrzeb organizmu. W takiej sytuacji można rozważyć zastosowanie ziół i suplementów diety bogatych w aktywne substancje wzmacniające serce. Preparaty na wzmocnienie serca mają na celu wspomaganie prawidłowej pracy serca u osób narażonych na choroby układu krwionośnego (niewłaściwa dieta, używki, brak aktywności fizycznej). Pośród preparatów wzmacniających mięsień sercowy można znaleźć produkty wykazujące działanie ochronne na serce zawierające m.in.  kwas acetylosalicylowy, wyciąg z głogu, konwalii, czosnku, kwasy omega-3, magnez. Kwas acetylosalicylowy stosowany w niskich dawkach jest wskazany w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca i wtórnego zawału, a także w zapobieganiu powikłaniom pozawałowym. Wyciągi z głogu (HERBAYA Głóg zdrowe serce) rozszerzają naczynia krwionośne i skutecznie obniżają ciśnienie krwi. Preparaty na bazie ziela konwalii wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego, stosowane są w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca. Spożywanie większej ilości ryb lub przyjmowanie suplementów zawierających kwasy omega-3 zmniejsza ryzyko występowania chorób serca i udaru mózgu. Preparaty na wzmocnienie serca dostępne w postaci tabletek, kapsułek, kropli, płynów doustnych, surowców ziołowych.

Jakie są domowe sposoby na mocne serce?

Sojusznikiem mocnego serca jest sok z cytryny. Każdego dnia, rano i wieczorem, należy wypić szklankę wody z sokiem z połówki cytryny i łyżeczką miodu. Serce będzie pracowało o wiele sprawniej. Regulatorem jego pracy jest też pietruszka (działa moczopędnie, więc obniża ciśnienie), której natkę i korzeń warto wprowadzić do codziennego jadłospisu. Ważny dla serca jest też czosnek, który obniża ciśnienie tętnicze. Jedzony regularnie pomaga utrzymać serce w dobrej kondycji.
Wzmocnienie serca jest szczególnie ważne w przypadku osób w wieku dojrzałym i podeszłym, ponieważ wraz z upływem lat (zwłaszcza przy niezdrowym trybie życia) traci ono zdolność do pełnienia wszystkich swoich funkcji. Należy unikać palenia papierosów i stosowania innych używek, kontrolować masę ciała, wprowadzić zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz zadbać o odpowiednią dawkę ruchu.