Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Preparaty stosowane w cukrzycy bez recepty

W tej kategorii znajdziesz produkty przeznaczone dla osbób z cukrzycą wspomagające utrzymnie prawidłowego stężenia glukozy we krwi w postaci, tabletek, kapsułek, płynów doustnych, ziół i mieszanek ziołowych itp.


BALANCEME

kapsułki

BalanceMe interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

BalanceMe

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

BONATIUM CUKIER W NORMIE

BONATIUM MORWA BIAŁA

tabletki

Bonatium Morwa biała interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Bonatium Morwa biała

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

BONATIUM MORWA BIAŁA

Bonatium Morwa biała Herbatka ziołowa interakcje ulotka   20 sasz. po 2 g

Bonatium Morwa biała Herbatka ziołowa

20 sasz. po 2 g

suplement diety


Ulotka

COSMA CANNABIS GLUCO BALANCE

kapsułki

Cosma Cannabis Gluco Balance interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Cosma Cannabis Gluco Balance

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

CUKIER REGULAR HERBAPOL WROCŁAW

herbata

Herbatka ziołowa Cukier Regular fix interakcje ulotka herbata  24 sasz.

Ulotka

CYNAMON CEJLOŃSKI SOUL-FARM

kapsułki z roślinnej celulozy

Cynamon cejloński interakcje ulotka kapsułki z roślinnej celulozy  60 kaps. | + 1szt.

Cynamon cejloński

60 kaps. | + 1szt.

suplement diety


Ulotka

CYNAMON EKSTRAKT PRO SPORT

kapsułki

Cynamon ekstrakt interakcje ulotka kapsułki 250 mg 90 kaps.

Cynamon ekstrakt

250 mg | 90 kaps.

suplement diety


Ulotka

DIABEROL CONTROL

kapsułki

Diaberol Control interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Diaberol Control

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

DIABETIC COMPLEX WEGAFARM

tabletki

Diabetic Complex interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Diabetic Complex

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

Preparaty stosowane w cukrzycy bez recepty

Czy w leczeniu cukrzycy można stosować naturalne preparaty roślinne? 

Niekontrolowany, podwyższony poziom cukru we krwi może prowadzić do poważnych zaburzeń metabolicznych i przewlekłych powikłań z uszkodzeniami narządu wzroku, nerek i innych elementów naszego organizmu, dlatego też niezbędne jest właściwe leczenie. Leczenie cukrzycy typu 2 (czyli cukrzycy wieku dojrzałego) polega na modyfikacji diety i zwiększeniu aktywności fizycznej, stosowaniu doustnych leków przeciwcukrzycowych, a w ostateczności insuliny. Substancje pochodzenia roślinnego mogą wspierać terapię. Wyciągi niektórych roślin mają działanie hipoglikemizujące i skutecznie obniżają poziom cukru we krwi.  

Należy jednak pamiętać, że preparaty roślinne w żadnym razie nie zastępują leków przepisanych przez lekarza, a także nie powinny być stosowane bez porozumienia z lekarzem, aby nie zaburzać efektów leczenia. Jeśli jednak lekarz uzna, że stosowanie preparatów ziołowych dostępnych bez recepty przyniesie korzyść, można wybrać odpowiedni dla siebie suplement diety. 

Jakie preparaty bez recepty mogą obniżać poziom cukru we krwi? 

Apteki oferują szeroki wybór preparatów pomocnych w leczeniu cukrzycy: ziół, suplementów diety, zamienników cukru, witamin i związków mineralnych, pomocnych w normalizacji poziomu cukru we krwi. Preparaty z morwy białej, gymnema sylvestre (gurmar), owocni fasoli, topinamburu, berberysu lub cynamonu mogą wspomagać obniżenie poziomu cukru we krwi. Witaminy i mikroelementy – w szczególności chrom – pomagają utrzymać właściwy metabolizm węglowodanów. Zależnie od preferencji, można zdecydować się na herbatkę ziołową, tabletki, kapsułki lub soki. 

Morwa biała — czy może pomóc w leczeniu cukrzycy? 

Wyróżnia się kilkadziesiąt gatunków morwy, jednak obecnie najbardziej rozpoznawalna jest morwa biała (łac. Morus alba L.). Roślina ta pochodzi z rejonów Chin, Indii i Japonii. Owoce morwy – kształtem i wielkością zbliżone do owoców maliny – w zależności od gatunku mogą mieć barwę od białej poprzez różową i czerwoną, aż do czarnej. 

Aktywne składniki rośliny mają udowodnione właściwości hipoglikemizujące. Zarówno badania na zwierzętach, jak i kliniczne wykazały, że jest inhibitorem alfa-glukozydazy naturalnego pochodzenia, spowalnia trawienie węglowodanów w jelicie cienkim i dzięki temu obniża poziom glukozy we krwi. Dzięki tej właściwości wyciąg z morwy białej bywa pomocny w zapobieganiu lub leczeniu nieprawidłowości związanych z kontrolą poziomu cukru. 

Czy liście Gymnema sylvestre mogą obniżać poziom cukru we krwi? 

Gymnema sylvestre (gurmar) to pochodząca z rejonów Azji południowo-wschodniej roślina o właściwościach insulinomimetycznych, czyli obniżających poziom cukru we krwi. Liczne badania wykazały, że substancje czynne występujące w liściach gymnema sylvestre wpływają na zwiększenie wytwarzania oraz uwalniania insuliny poprzez działanie regenerujące wysp trzustkowych (część zewnątrzwydzielnicza trzustki).  Z tego powodu gurmar zaliczany jest podobnie jak chrom, czy kwas alfa-liponowy (ALA) do grupy insulinomimetyków, czyli związków poprawiających proces produkcji i wykorzystania insuliny w organizmie. Dodatkowo spożywanie liści gymnema sylvestre powoduje brak odczuwania słodkiego smaku, a w konsekwencji zmniejszenie apetytu na słodycze. 

Czy chrom obniża poziom cukru we krwi? 

Chrom chroni przed cukrzycą typu 2 i pomaga regulować stężenie glukozy we krwi. Gdy organizm ma wystarczającą ilość chromu, efektywnie wykorzystuje insulinę i dzięki temu stężenie glukozy we krwi u osób nie dość wrażliwych na insulinę osiąga właściwy poziom. 

Postać chromu zawartego w suplemencie diety jest istotna ze względu na biodostępność i skuteczność terapii. Udowodniono, że organiczne formy chromu (np. pikolinian chromu) są znacznie lepiej przyswajalne niż nieorganiczne. Ponadto, przyswajalność chromu mogą zwiększyć niektóre aminokwasy np. glicyna, kwas asparaginowy oraz witamina C. Wchłanianie i przyswajanie chromu zmniejsza się, kiedy jest on przyjmowany z żelazem, manganem, cynkiem czy wapniem.