Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Preparaty przeciwzakrzepowe do stosowania zewnętrznego

W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w objawach związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych, uczuciem ciężkości nóg, bólami nóg, dolegliwościmi związanymi z żylakami odbytu, zapobieganiem postawaniu zakrzepów, pajączków, siniaków oraz krwiaków. Dostępne w postaci żelu, maści, kremu.


AESCIN

żel

Aescin interakcje ulotka żel (20mg+50mg+50j.m.)/g 40 g

Aescin

(20mg+50mg+50j.m.)/g | 40 g

lek dostępny bez recepty


Ulotka

AKTYWNY ŻEL DO NÓG OPTIMAL ALPEPHARMA

ALLENOGI FORTE

Allenogi Forte Żel interakcje ulotka   100 g

Allenogi Forte Żel

100 g

kosmetyk


Ulotka

BOTANIC HELP

Żel Z Kasztanowcem Forte interakcje ulotka   200 ml

Ulotka

CYCLOGEL MAX

DETRAMAX

DIOSMED KREM

krem

Diosmed Krem na zmęczone nogi interakcje ulotka krem  40 g | tuba

Ulotka

DIOSMILEGS GEL

Diosmilegs Gel interakcje ulotka   100 ml

Diosmilegs Gel

100 ml

kosmetyk


Ulotka

DIOSMINEX SZYBKA ULGA DLA NÓG

DR BETA ANTIVERON

Preparaty przeciwzakrzepowe do stosowania zewnętrznego

Jak pomóc zmęczonym i opuchniętym nogom? 

Zaburzenia krążenia żylnego kończyn dolnych, uczucie ciężkości nóg i obrzęki – w leczeniu tych dolegliwości doskonale sprawdzą się leki o działaniu przeciwobrzękowym oraz przeciwzapalnym. Zaburzenia krążenia żylnego objawiają się początkowo bólem nóg, uczuciem ciężkości, pieczenia i puchnięcia. Później pojawiają się „pajączki”, czyli sieci rozgałęzionych, drobnych żyłek, które są widoczne pod skórą. Choroba postępuje najczęściej wiele lat, podczas których żyły coraz bardziej się rozszerzają i powstają na nich wybrzuszenia, zmieniające się stopniowo w mocno widoczne żylaki. 

W aptekach dostępne są liczne preparaty bez recepty, które wspomagają mikrokrążenie żylne poprzez zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych, zmniejszając w ten sposób stany zapalne i obrzęki oraz wykazują działanie ochronne na naczynia. Poza doustnymi produktami w formie tabletek i kapsułek, możemy sięgnąć także po aktywne preparaty do stosowania zewnętrznego (żele, maści, aerozole). 

Preparaty przeciwzakrzepowe do stosowania zewnętrznego 

Niestety żadne dostępne leki nie usuną żylaków, jednak ich regularne stosowanie może pomóc łagodzić uciążliwe objawy niewydolności żylnej. Warto sięgnąć po żel lub maść na żylaki, gdyż działają one miejscowo, zmniejszając ból i obrzęki. Regularne stosowanie preparatów na żylaki na zmienione chorobowo miejsce, skutecznie pomaga w walce z żylakami, działając także przeciw zakrzepowo. W składzie produktów do stosowania zewnętrznego znajdziemy m.in. wyciąg z kasztanowca, escyna i heparyna oraz ekstrakt z owoców borówki. 

Preparaty na żylaki z wyciągiem z kasztanowca działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, co jest pomocne w leczeniu takich schorzeń jak żylaki kończyn oraz hemoroidy (żylaki odbytu). Preparat redukuje przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych oraz  zwiększa napięcie naczyń i zastawek żylnych. Kora, kwiaty oraz nasiona są źródłem saponin triterpenowych, z których najważniejsza i najbardziej ceniona jest escyna. Związki zawarte w wyciągu z nasion kasztanowca mają szerokie właściwości: hamują rozwój stanu zapalnego, działają przeciwwysiękowo i ściągająco, uszczelniają ściany naczyń krwionośnych i przywracają im elastyczność, hamują powstawanie obrzęków oraz ułatwiają ich łagodzenie, zmniejszają ból, działają przeciwzakrzepowo i zwiększają prawidłowe ukrwienie tkanek. 

Preparaty do stosowania zewnętrznego z heparyną posiadają właściwości przeciwzakrzepowe, a także przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Heparyna aplikowana miejscowo, czyli w postaci żelu lub maści, będzie oddziaływać na konkretne miejsce. Maści i żele z heparyną zaleca się osobom, które mają zapalenie żył (w tym zakrzepowe zapalenie żył), żylaki kończyn dolnych, a także posiadają krwiaki podskórne, obrzęki lub stłuczenia, bądź chcą zapobiec powstawaniu blizn. 

Na rynku aptecznym istnieje też wiele złożonych preparatów stosowanych miejscowo na skórę w problemach związanych z uczuciem ciężkości nóg, obrzękami i żylakami. Mogą one zawierać w swoim składzie naturalne wyciągi roślinne z: kasztanowca, winorośli, ruszczyka, alg, miłorzębu, arniki i wiele innych aktywnych składników. Systematyczne stosowanie takich preparatów poprawia mikrokrążenie, pomaga obkurczyć rozszerzone naczynka, łagodzi opuchnięcia nóg oraz siniaki, przywracając komfort zmęczonym i ociężałym nogom. Produkty na obolałe i spuchnięte nogi mogą zawierać dodatek mentolu, który przyjemnie chłodzi, dając natychmiastowe uczucie ulgi. 

Profilaktyka żylaków nóg 

Warto jednak wiedzieć, że żylakom można skutecznie zapobiegać, a przynajmniej opóźnić moment ich wystąpienia. Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiedniej dawce ruchu i aktywności fizycznej (spacery, jazda na rowerze, pływanie) oraz utrzymywaniu prawidłowej masy ciała. Ruch jest szczególnie ważny dla osób, wykonujących pracę stojącą lub siedzącą: długotrwałe przebywanie w takich pozycjach utrudnia przepływ krwi w żyłach, co może prowadzić do ich niewydolności i w konsekwencji do powstawania żylaków. 

Istotną kwestią jest również odpowiedni ubiór i obuwie. Prawidłowa praca żył utrudniona jest w bardzo obcisłych ubraniach, dlatego należy w miarę możliwości z nich zrezygnować, warto też unikać np. skarpetek z mocnym ściągaczem. Lepiej zrezygnować też z wysokich obcasów. 

Osoby ze skłonnościami do pękania naczynek lub z genetycznymi predyspozycjami do żylaków powinny unikać gorących kąpieli i długiego przebywania w saunie i opalania.