AVICENUM PHLEBO

Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura interakcje ulotka rajstopy przeciwżylakowe - 1 szt.

Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura

rajstopy przeciwżylakowe | - | 1 szt.
wyrób medyczny
Cena zależna od apteki
Brak informacji o dostępności produktu

Ulotka


Kiedy stosujemy Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura?

• przewlekła niewydolność żylna – jej subiektywne i obiektywne objawy, prewencja
• pierwotne i wtórne żylaki kończyn dolnych
• powierzchowne zakrzepowe zapalenie żył
• obrzęk związany z zespołem pozakrzepowym po wyleczeniu zakrzepicy żył głębokich
• obrzęki i żylaki w ciąży
• stany po zakrzepicy i zakrzepowym zapaleniu kończyn dolnych
• zapobieganie zakrzepicy żył głębokich przy leczeniu chirurgicznym, a następnie także chorobach zakrzepowo-zatorowych (zwłaszcza chirurgii, ortopedii, ginekologii)
• obrzęki kończyn dolnych (pooperacyjne i pourazowe, limfatyczne, obrzęki przy nadwadze, idiopatyczne obrzęki kończyn dolnych)
• wsparcie kompresyjne po skleroterapii żylaków kończyn dolnych
• wsparcie kompresyjne po chirurgicznym usunięciu żylaków (chirurgia klasyczna, ablacja radiowa lub ablacja laserowa żylaków)
• zakrzepica podczas podróży (zespół klasy ekonomicznej)


Jeżeli używasz kompresyjnych wyrobów medycznych po raz pierwszy, wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym w celu ustalenia klasy kompresji, ewentualnie regularna kontrola stanu zdrowia przez lekarza.

Wyrób medyczny przeznaczony do komresjoterapii stosowanej w chorobach naczyń żylnych i różnego pochodzenia obrzęków kończyn dolnych.

Avicenum PHLEBO 250 jest wyrobem medycznym przeznaczonym do stosowania zarówno w warunkach domowych, jak i placówkach opieki zdrowotnej.



Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura - działanie

Avicenum PHLEBO 250 to kompresyjne medyczne wyroby pończosznicze I klasy kompresji (I KT, CCL 1). Zostały wykonane za pomocą technologii okrężnego splotu. Materiały użyte do wykonania kompresyjnych wyrobów medycznych są niedrażniące i nie zawierają lateksu. Mechanizm działania kompresyjnych wyrobów medycznych polega na działaniu precyzyjnie określonego stopniowanego nacisku na kończynę dolną, który stopniowo zmniejsza się od kostki w kierunku serca. Ciśnienie w okolicy kostki w punkcie b (patrz tabela rozmiarów) jest najwyższe i osiąga wartości 18 – 21 mmHg. Aby osiągnąć pożądany efekt, konieczny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Kompresyjnych medycznych wyrobów pończoszniczych należy używać podczas obciążania przy aktywności fizycznej, w czasie dłuższych przerw na odpoczynek należy zdjąć produkty kompresyjne (chyba, że lekarz prowadzący zaleci inaczej).


Jaki jest skład Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura?

Rajstopy: 65 % PAD Nylon, 35 % elastan LYCRA®

Wyroby kompresyjne nie zawierają żadnych substancji czynnych, w tym pochodnych z krwi, osocza lub tkanek ludzkich czy zwierzęcych


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura?

• uciążliwe sączące się uszkodzenia skóry
• ostre niedokrwienie kończyn
• krytyczne niedokrwienie kończyn
• zdekompensowana niewydolność serca
• phlegmazia coerulea dolens, phlegmazia alba dolens
• nadwrażliwość na użyte materiały
• zaburzenia tkliwości kończyn (np. neuropatia peryferyjna przy diabetes mellitus)


Ze względu na występujące przeciwwskazania, lekarz prowadzący musi rozważyć zastosowanie kompresyjnych medycznych wyrobów pończoszniczych i ocenić potencjalne ryzyko wobec korzyści terapeutycznych wyrobu medycznego

Kiedy nie używać:

Należy natychmiast zaprzestać użytkowania w przypadku, gdy:

• zauważysz mechaniczne uszkodzenia (wyrób wymień na nowy)

• zauważysz niepokojącą zmianę stanu zdrowia, która może wynikać z używania wyrobu kompresyjnego, natychmiast zaprzestań korzystania z wyrobu i skontaktuj się z lekarzem prowadzącym



Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Efekty uboczne:

Działania uboczne mogą występować zwłaszcza w przypadku nieprawidłowo dobranego rozmiaru lub podczas stosowania pończoszniczych medycznych wyrobów kompresyjnych pomimo przeciwwskazań. Zbyt mocno obciskające kończynę dolną wyroby, mogą powodować owrzodzenia, pogorszenie krążenia krwi z powodu ucisku naczyń krwionośnych, pogorszenie tkliwości poprzez nadmierny ucisk nerwów. U alergików i wrażliwych osób może wystąpić podrażnienie skóry (zaczerwienienie, swędzenie, pęcherze) w miejscu styku z materiałem, z którego wykonane są pończosznicze medyczne wyroby kompresyjne.

Wszelkie działania niepożądane, które wystąpiły w związku z użytkowaniem pończoszniczego medycznego wyrobu kompresyjnego, należy zgłaszać do producenta lub do właściwego organu państwa członkowskiego, w miejscu zamieszkania użytkownika i/lub pacjenta:

Czechy

Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10

Słowacja

Štátny ústav pre kontrolu liečiv, Kvetná 1024/11, 821 08 Bratislava

Polska

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa

Niemcy

Das Bundesinstitut für Arzneimittel und Medizinprodukte, Kurt Georg Kiesinger Allee 3, 53175 Bonn

Rosja

Roszdravnadzor, Address: 4, bld. 1, Slavyanskaya Square, Moscow, 109074

Ukraina

Ministry of Health Ukraine, 7 Hrushevskoho Street, Kyiv, 01601

Australia

The Therapeutic Goods Administration, 136 Narrabundah Lane, Symonston ACT 2609


Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura - stosowanie

Grupą docelową są :

Pacjenci z żylakami pierwotnymi, pacjenci z zakrzepicą żył w wywiadzie i pacjenci z powyższymi wskazaniami. Pończosznicze medyczne wyroby kompresyjne przeznaczone są do stosowania tylko na zdrową, nieuszkodzoną skórę. Pończosznicze medyczne wyroby kompresyjne przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych i obu płci. Nie ma ograniczeń co do stosowania w ciąży.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar:

Aby osiągnąć pożądany efekt, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Rozmiar można określić jedynie na podstawie pomiaru obwodów kończyny w miejscach wskazanych na rysunku.

Ostrzeżenie:

Wszelkie obrzęki kończyn dolnych powinny być ocenione przez lekarza. Jeśli obrzęki zaobserwowano po raz pierwszy, przed rozpoczęciem użytkowania pończoszniczych medycznych wyrobów kompresyjnych należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaczynaj samoleczenia medycznymi wyrobami kompresyjnymi, jeśli nie znasz przyczyny obrzęku. Jednoczesne stosowanie z innymi wyrobami medycznymi (np. opaskami kompresyjnymi czy ortezami) należy zawsze skonsultować z lekarzem.

• do pomiaru użyj centymetra krawieckiego

• pomiaru dokonuj najlepiej rano po przebudzeniu – później kończyny mogą puchnąć

• poproś o pomoc drugą osobę

• pomiary kończyny mogą się od siebie różnić w trakcie leczenia, może to skutkować wymianą pończoszniczego medycznego wyrobu kompresyjnego na inny rozmiar.

TABELA ROZMIARÓW:

ROZMIAR

a

b

b1

c

d            

e

f

g

h

t

S

19 – 25

20 – 23

25 – 30

32 – 38

 31- 37

33–39  

41 – 49

47 – 57

110

80

M

22 – 28

23 – 26

28 – 33

35 – 41

34 – 40

36 – 42

45 – 53

52 – 62

120

90

L

25 – 31

26 – 29

31 – 36

38 – 44

37 – 43

39 – 45

49 – 57

57 – 67

120

90

XL

28 – 34

29 – 32

34 – 39

41 – 47

40 – 46

42 – 48

53 – 61

62 – 72

130

100

DŁUGOŚĆ

normal

long

AD

34 – 38

38 – 43

AG

62 – 71

71 – 82

a
b

obwód stopy
obwód nad kostką

b1

obwód 10 cm nad kostką

c
d
e
f
g
h
t
A – D
A – G

obwód łydki
obwód pod kolanem
obwód nad kolanem
obwód uda (środek uda)
obwód uda (5 cm poniżej kroku)
obwód bioder
obwód pasa
podkolanówki
pończochy

A – T rajstopy

Jeśli na podstawie pobranych pomiarów ,nie można jednoznacznie określić rozmiaru (np. obwód b odpowiada roz. S, a obwód d już roz. L), należy skontaktować się bezpośrednio z producentem lub wyspecjalizowanym sklepem medycznym. Być może zajdzie potrzeba wyprodukowania wyrobu kompresyjnego pod indywidualne wymiary pacjenta.

Jeśli pomiary lewej nogi różnią się znacznie od pomiarów prawej nogi , należy skontaktować się bezpośrednio z producentem lub wyspecjalizowanym sklepem medycznym. Być może zajdzie potrzeba wyprodukowania wyrobu kompresyjnego pod indywidualne wymiary pacjenta.

Jeśli pomiar znajduje się na granicy dwóch rozmiarów, wybierz rozmiar większy. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru rozmiaru pończoszniczego medycznego wyrobu kompresyjnego, należy skonsultować się z wyspecjalizowanym sklepem medycznym lub bezpośrednio z producentem.

Jeśli pończosznicze medyczne wyroby kompresyjne ciężko się zakładają, odwiedź specjalistyczny sklep medyczny i poproś o pokazanie techniki sprawnego zakładania wyrobu. Należy skorzystać z dostępnych przyrządów ułatwiających zakładanie pończoch.

Jeśli lamówka czy koronka nie trzyma się na udzie (pończochy), należy przetrzeć paski silikonu lub guzki silikonowe roztworem alkoholowym, w razie potrzeby zgolić owłosienie w miejscu kontaktu lamówki/koronki ze skórą.

Odpowiednio dobrany rozmiar, gdy:

• odczuwa się zauważalny, ale nie nieprzyjemny ucisk wzdłuż kończyny, na której naciągnięty jest wyrób

• wyrób kompresyjny podczas chodzenia nie marszczy się, nie zbiera pod kolanem i na podbiciu stopy

• lamówka czy koronka pończoch nie wżyna się w skórę uda

Rozmiar i dane dotyczące producenta można znaleźć na metce wszytej w górnej części pończoszniczego medycznego wyrobu kompresyjnego. W przypadku, gdy metka zostanie odcięta z wyrobu w trakcie użytkowania, informacje o rozmiarze są wyplecione na podeszwowej stronie wyrobu uciskowego.

Zakładanie wyrobów kompresyjnych:

Pończoszniczy medyczny wyrób kompresyjny naciągaj na kończynę stopniowo, nie ciągnij za jego górną krawędź. Najwygodniej jest zakładać wyrób uciskowy z samego rana (na siedząco), jeszcze przed codziennym obciążeniem kończyn dolnych i pojawieniem się obrzęków. Dla łatwiejszego zakładania wyrobu posłuż się załączonym nawlekaczem do wyrobów kompresyjnych Avicenum. Instrukcja wraz z obrazkami objaśniająca posługiwanie się nawlekaczem jest załączona do każdego opakowania wyrobu. Podczas zakładania wyrób kompresyjny nie powinien mieć kontaktu z ostrymi przedmiotami (biżuterią) lub długimi paznokciami. Dokładna pielęgnacja stóp (usuwanie szorstkiej skóry na piętach) zmniejsza ryzyko uszkodzenia wyrobu i przedłuża jego żywotność. Wyrób uciskowy naciągaj równomiernie bez zgięć, dzięki czemu nastąpi efektywne rozłożenie ucisku na kończynie. Podczas stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych należy odczekać około 15 minut przed założeniem wyrobu uciskowego. W przypadku widocznego uszkodzenia mechanicznego wyrobu, należy wyrób uciskowy zdjąć i najlepiej wymienić na nowy.

Dawka:
-
Postać:
rajstopy przeciwżylakowe
Działanie:
Podmiot odpowiedzialny:
ARIES POLSKA SP. Z O.O.
Typ produktu i informacja o imporcie dla leków:
Gotowy, Wyrób medyczny inny
Dostępność:
Apteki szpitalne, Apteki otwarte, Punkty apteczne, Sklepy zielarsko-medyczne, Sklepy zaopatrzenia medycznego
Wydawanie:
Sprzedaż odręczna
Rejestracja:
Zezw.(GIS,PL/DR,HŻ,RK,DEK.,CPNP)
Opakowanie handlowe:
1 szt.

Interakcje Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.

Interakcje Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.

Najnowsze pytania dotyczące Avicenum PHLEBO 250 rajstopy kompresyjne CCL1 cz. zamknięty M LONG (2D) natura


Wybierz interesujące Cię informacje: