Interakcja bardzo istotna
- Dotyczy leków
- Apap
Inne
Kofeina wzmaga działanie paracetamolu. Przewlekłe spożywanie czosnku w nadmiernej ilości w czasie przyjmowania leku, zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.
Sprawdzamy dostępność
leków w 10 773 aptekach
Dostępny w większości aptek
Rodzaj:
lek dostępny bez recepty
Substancja czynna:
Paracetamolum
Podmiot odpowiedzialny:
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne.
Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Jedna tabletka powlekana zawiera:
Paracetamolum (paracetamol) 500,0 mg
Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ostre uszkodzenie wątroby występujące zwykle w wyniku przedawkowania;
Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa; Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości na lek, wstrząs anafilaktyczny;
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: agranulocytoza, trombocytopenia.
Dorośli: 1-2 tabl. 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę.
Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby, nerek i astmą oskrzelową. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu.
Badania na zwierzętach nie wykazały ryzyka dla płodu, jednakże nieznane są wyniki kontrolowanych badań u kobiet w ciąży.
Paracetamol przenika do mleka matki w ilości 0,1% do 1,85% dawki przyjętej przez matkę. Tak jak inne leki paracetamol może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w razie zdecydowanej konieczności.
Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.
Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.
Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :
Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.
Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.
Interakcja bardzo istotna
Kofeina wzmaga działanie paracetamolu. Przewlekłe spożywanie czosnku w nadmiernej ilości w czasie przyjmowania leku, zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.
Interakcja bardzo istotna
Addytywne działanie toksyczne alkoholu i paracetamolu powoduje zaistnienie szczególnie dużego ryzyka uszkodzenia wątroby.
Apap
tabletki powlekane
50 tabl. | butelka | 500 mg
Apap
tabletki powlekane
12 tabl. | blister | 500 mg
Apap
tabletki powlekane
100 tabl. | butelka | 500 mg
Apap
tabletki powlekane
6 tabl. | blister | 500 mg
W tej kategorii znajdziesz preparaty przeciwbólowe dla dorosłych stosowane w bólach towarzyszących przeziębieniu i grypie, bólach gardła, głowy (także migrenach), zatok, zębów, bólach menstruacyjnych. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, granulatu itp.
Kolka u noworodka spędza rodzicom i ich pociechom sen z powiek. Co jest przyczyną kolek u dzieci? Co można zrobić, aby ulżyć maluszkowi?
Popularna owsianka - dla jednych to ulubione śniadanie, dla innych koszmar dzieciństwa. Jednak już od dawna wiadomo, że jej spożywanie niesie ze sobą ...
Kwas foliowy to niezbędny składnik diety przyszłych mam. Jednak niewiele osób wie, że o odpowiednią podaż kwasu foliowego powinni zadbać wszyscy. Dlac...
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu serię popularnych kropli z witaminą D. Co było przyczyną wycofania tego preparatu? Sprawdź, czy nie...
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.