Dostępny w większości aptek

 

Amotaks tabletki | 1 g | 16 tabl. | 2 blist.po 8 szt.

od 0 , 00  do 23 , 65

Wybierz odpłatność


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Substancja czynna: Amoxicillinum
Podmiot odpowiedzialny: TARCHOMIŃSKIE ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE "POLFA" S.A.

Amotaks cena

23,65Opis produktu Amotaks

Kiedy stosujemy lek Amotaks?

Wskazania do stosowania:
- Zakażenia górnych dróg oddechowych (zapalenie ucha, gardła, zatok) wywoływane przez Streptococcus spp, (szczepy-alfa i beta-hemolizujące), Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus spp., Haemophilus influenzae.
- Zakażenia dolnych dróg oddechowych wywoływane przez Streptococcus spp. (szczepy-alfa i beta-hemolizujące), Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus spp., Haemophilus influenzae.
- Zakażenia układu moczowego wywoływane przez Escherichia coli, Proteus mirabilis, Enterococcus faecalis.
- Zakażenia skóry i tkanek miękkich wywoływane przez Streptococcus spp. (szczepy-alfa i beta-hemolizujące), Staphylococcus spp., Escherichia coli.
- Ostra, niepowikłana rzeżączka wywołana przez Neisseria gonorrhoeae.
- Zapobieganie zapaleniu wsierdzia przed zabiegami torakochirurgicznymi, stomatologicznymi i na drogach oddechowych u osób ze zwiększonym ryzykiem.
Uwaga! Przed rozpoczęciem leczenia amoksycyliną należy przeprowadzić badanie lekowrażliwości wyizolowanego drobnoustroju, wywołującego zakażenie. Leczenie może być wdrożone przed uzyskaniem wyniku lekowrażliwości drobnoustroju. Po uzyskaniu wyniku antybiogramu może być konieczna odpowiednia zmiana leku.
Amotaks należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami lokalnymi, dotyczącymi właściwego stosowania leków przeciwbakteryjnych.

Amotaks - działanie leku

Antybiotyk ß-laktamowy z grupy aminopenicylin, wrażliwy na działanie ß-laktamaz. Działa bakteriobójczo na Enterococcus sp., Streptococcus sp., Listeria monocytogenes. Jego działanie wobec innych bakterii jest ograniczone do szczepów nie wytwarzających ß-laktamazy, czyli do części szczepów Staphylococcus sp., Haemophilus influenzae, Escherichia coli, Salmonella sp., Shigella sp.,Klebsiella pneumoniae, Proteus sp., Bacteroides sp., Neisseria sp. Nie działa na Pseudomonas aeruginosa. Wykazuje całkowitą oporność krzyżową z ampicyliną. Łatwo i niezależnie od obecności pokarmu wchłania się z przewodu pokarmowego. Osiąga we krwi ponad dwa razy większe stężenie (i dłużej się utrzymujące) niż ampicylina. Wiązanie z białkami osocza wynosi 17-20%. T? we krwi wynosi 1-1,5 godziny. Bardzo dobrze przenika do płynu ucha środkowego, ponadto do płynu opłucnowego, otrzewnowego, żółci, przez łożysko i do mleka matki. Słabo przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego. Jest częściowo metabolizowany w wątrobie. Wydala się głównie z moczem.


Jaki jest skład leku Amotaks?

1 tabletka zawiera 1,0 g amoksycyliny.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Amotaks?

- Nadwrażliwość na penicyliny, - mononukleoza zakaźna, - białaczka limfatyczna. Ostrożnie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na penicyliny.


Amotaks – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Wysypka skórna o charakterze alergicznym (pokrzywka) lub wysypka odropodobna, pojawiająca się dopiero 5-7 dnia leczenia i nie mająca podłoża alergicznego (szczególnie częsta u pacjentów z mononukleozą zakaźną i białaczką limfatyczną); zaburzenia żołądkowo-jelitowe (znacznie rzadziej niż po podaniu ampicyliny), nadkażenia opornymi bakteriami lub drożdżakami; bardzo rzadko przejściowe zaburzenia hematologiczne.


Charakterystyka produktu leczniczego Amotaks

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Zamienniki leku Amotaks

Zamiast tego leku można wybrać jeden z 2 zamienników. Kupując najtańszy z nich zaoszczędzisz 4,76 zł.

Ospamox interakcje ulotka tabletki powlekane 1 g 16 tabl.

Ospamox

tabletki powlekane | 1 g | 16 tabl.

lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko


Dostępny w większości aptek

Znajdź w aptekach

18,89 zł


Amotaks Dis interakcje ulotka tabletki 1 g 16 tabl. | 2 blist.po 8 szt.

Amotaks Dis

tabletki | 1 g | 16 tabl. | 2 blist.po 8 szt.

lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko


Dostępny w większości aptek

Znajdź w aptekach

23,65 zł


Interakcje Amotaks z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


Interakcje Amotaks z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Amotaks


Grupy

  • Leki przeciwbakteryjne stosowane ogólnie

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.