Tanninum (Rec.) interakcje ulotka substancja  25 g

Brak informacji o dostępności produktu

 

Tanninum (Rec.) substancja | 25 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: składnik receptury
Substancja czynna: Acidum tannicum
Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁ. FARMACEUTYCZNY AMARA SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Tanninum (Rec.)?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Tanninum (Rec.)

Kiedy stosujemy Tanninum (Rec.)?

Acidum tannicum seu Tanninum jest surowcem farmaceutycznym przeznaczonym do wytwarzania preparatów leczniczych w zakresie receptury aptecznej.Wytwarza się preparaty do stosowania zewnętrznego (pro usu externo): roztwory wodne (solutiones aquosae), roztwory etanolowe (solutiones spirituosae) w zakresie stężeń 1 % - 20 %, w tym także płyny do natryskiwań na skórę i błony śluzowe, roztwory kolodionowe (collodia) do 3 %. Roztwory wodne do wlewów doodbytniczych – nie przekraczające stężenia 0,5 %. W okulistyce jałowe krople do oczu 0,25 % - 1 % (oculoguttae), w ginekologii i urologii do 2 %. Także maści (unguenta) i pasty (pasta) w zakresie stężeń 0,5 % - 10 % ( w tym maści proktologiczne z reguły do 4 %). Ponadto w postaci czopków doodbytniczych (suppositoria analia) 0,05 – 0,25 g i innych postaciach leku recepturowego.

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego produktu wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego produktu należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.