Prospan interakcje ulotka płyn doustny 35 mg/5ml 21 sasz. po 5 ml

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Prospan płyn doustny | 35 mg/5ml | 21 sasz. po 5 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Hederae helicis folii extractum siccum
Podmiot odpowiedzialny: ENGELHARD ARZNEIMITTEL GMBH & CO KGOpis produktu Prospan

Kiedy stosujemy lek Prospan?

Lek Prospan jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym jako środek wykrztuśny w produktywnym kaszlu (tzw. mokry kaszel).

Prospan - działanie leku

Lek Prospan jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym jako środek wykrztuśny w produktywnym kaszlu (tzw. mokry kaszel).

Jaki jest skład leku Prospan?

5 ml płynu (1 saszetka) zawiera 35 mg wyciągu suchego z Hedera helix L., folium (liść bluszczu) (DER 5-7,5:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30 % (m/m).
Pozostałe składniki to: Woda oczyszczona, Potasu sorbinian, Kwas cytrynowy bezwodny, Sorbitol ciekły krystalizujący (E420), Guma ksantan, Aromat miętowy naturalny Frescofort Permaseal (skład: naturalna substancja aromatyczna, maltodekstryna kukurydziana, skrobia kukurydziana modyfikowana), Aromat pomarańczowy naturalny (skład: olejek eteryczny pomarańczowy, etanol), Lewomentol. 

5 ml płynu (jedna saszetka) zawiera 1,9 g sorbitolu (Ph.Eur.) (substancja słodząca) = 0,16 jednostek chlebowych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Prospan?

Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub na inne rośliny z rodziny Araliaceae (araliowate) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Prospan – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Zaburzenia układu immunologicznego
Częstość nieznana: reakcje alergiczne, np.: pokrzywka, wysypka skórna, duszności, reakcja anafilaktyczna.
Zaburzenia żołądka i jelit
Częstość nieznana: nudności, wymioty, biegunka.

Prospan - dawkowanie leku

Do podawania doustnego. 
Nierozcieńczony płyn należy przyjmować rano, (w porze obiadowej) i wieczorem. Nie przyjmować w pozycji leżącej. 
Prospan, płyn doustny jest zapakowany w saszetkę , którą łatwo otworzyć. Jej zawartość jest również łatwa do zażycia. 
Czas trwania leczenia Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż jeden tydzień podczas stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli pomimo stosowania leku dłużej niż 1 tydzień dolegliwości utrzymują się, nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej lub pojawią się takie objawy jak duszności, gorączka, ropne lub krwawe odkrztuszanie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. 
W przypadku wrażenia, że działanie leku Prospan jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej, lecz kontynuować przyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza lub zaleceniami zawartymi w tej ulotce.

Prospan – jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Prospan należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 
W przypadku utrzymywania się dolegliwości lub pojawienia się takich objawów jak duszności, gorączka, ropne lub krwawe odkrztuszanie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jednoczesne stosowanie leków przeciwkaszlowych, takich jak kodeina lub dekstrometorfan nie jest zalecane bez konsultacji z lekarzem. Zalecana jest ostrożność w przypadku stosowania u pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzodem żołądka

Przyjmowanie leku Prospan w czasie ciąży

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować tego leku w ciąży i w okresie karmienia piersią, ponieważ nie przeprowadzono wystarczających badań z udziałem kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią

Charakterystyka produktu leczniczego Prospan

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Interakcje Prospan z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Prospan z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Prospan


Grupy

  • Produkty na kaszel bez recepty

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.