
Sprawdzamy dostępność
leków w 11 003 aptekach
Sprawdzamy dostępność
leków w 11 003 aptekach
Termometr służy do pomiaru temperatury ciała (w uchu i na czole) w warunkach domowych.
· Bardzo niebezpieczna jest samodzielna ocena stanu zdrowia i wdrożenie leczenia w oparciu o wynik temperatury ciała uzyskany za pomocą tego termometru. Wszelkie dalsze działania medyczne mogą być podjęte, wyłącznie według zaleceń i wskazań lekarza.
*Samodzielna ocena stanu zdrowia może doprowadzić do jego pogorszenia.
· Zanieczyszczenie czujnika podczerwieni może spowodować nieprawidłowe wyniki pomiarów.
· Po każdym użyciu termometru należy zdezynfekować czujnik podczerwieni za pomocą alkoholu do zastosować medycznych (np. alkohol izopropylowy).
· Nie wolno dotykać ani dmuchać na czujnik podczerwieni.
*Jeśli czujnik podczerwieni jest uszkodzony lub zanieczyszczony, może to prowadzić do uzyskania nieprawidłowych wyników pomiarów.
· Jeśli czujnik podczerwieni jest zabrudzony, do usunięcia zanieczyszczeń należy użyć patyczka higienicznego (z bawełnianą końcówką) lub miękkiej szmatki zamoczonej w alkoholu, a następnie delikatnie wytrzeć
*Do czyszczenia czujnika nie używać materiałów o szorstkiej strukturze np. papieru toaletowego lub chusteczek, które mogą doprowadzić do porysowania powierzchni czujnika, a w konsekwencji doprowadzić do uzyskiwania błędnych wyników pomiaru
· Termometr przechowywać poza zasięgiem dzieci.
*Pomiar temperatury w uchu u dzieci musi odbywać się wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej, gdyż użycie nadmiernej siły przez dziecko może doprowadzić do zranienia lub uszkodzenia ucha. W przypadku połknięcia baterii należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
· Bezpośredni pomiar temperatury u osoby leżącej w pozycji tzw. Na boku, może doprowadzić do otrzymania nieprawidłowego wyniku, gdyż ciśnienie w uchu może spowodować wzrost temperatury. Po przebudzeniu należy chwilę poczekać z pomiarem. Również pomiar temperatury bezpośrednio po gorącej kąpieli, długiej ekspozycji na słońcu, a także po intensywnym wysiłku fizycznym nie jest wskazany, gdyż zmierzona wartość temperatury będzie wyższa niż jej rzeczywista wartość. W tych sytuacjach należy również chwilę odczekać z wykonaniem pomiaru.
· Nie wykonywać bezpośrednio pomiaru temperatury po powrocie do domu w okresie zimowym. Z pomiarem należy chwilę poczekać, aż ucho się zagrzeje.
*Mierzenie temperatury bezpośrednio u osób po śnie lub po wypoczynku na poduszce wodne lub specjalnym worku z wodą, a także po powrocie do otoczenia o innej temperaturze (np. zimą) może doprowadzić do uzyskania nieprawidłowych wyników temperatury (wyniki będą zbyt niskie) .
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Cena Termometr na podczerwień KFT-22M może się różnić w zależności od apteki, regionu, co wynika z indywidualnej polityki cenowej poszczególnych aptek.
Termometr na podczerwień KFT-22M nie jest refundowany. Jest to preparat, którego koszt pacjent pokrywa w całości, niezależnie od wskazań medycznych czy uprawnień.
Termometr na podczerwień KFT-22M można nabyć bez konieczności okazywania recepty. Powinien być stosowany zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce oraz zaleceniami farmaceuty. W razie wątpliwości warto skorzystać z porady farmaceuty lub zapoznać się z dodatkowymi materiałami informacyjnymi.
Dla Termometr na podczerwień KFT-22M nie ma zamienników bez recepty. Warto skonsultować się z farmaceutą, by dobrać odpowiedni preparat.
Dla Termometr na podczerwień KFT-22M nie ma odpowiedników bez recepty. Warto skonsultować się z farmaceutą, by dobrać odpowiedni preparat.
Wybierz interesujące Cię informacje: