Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Orsalit smak bananowy proszek do sporządzania zawiesiny doustnej | 10 sasz. po 4.43 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: żywność specjalnego przeznaczenia

Podmiot odpowiedzialny: INSTYTUT BIOTECHNOLOGII SUROWIC I SZCZEPIONEK BIOMED S.A.


Opis produktu Orsalit smak bananowy

Kiedy stosujemy Orsalit smak bananowy?

ORSALIT jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki i/lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. ORSALIT uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.

Orsalit smak bananowy - działanie

ORSALIT jest doustnym płynem nawadniającym (DPN) o zmniejszonej osmolarności i składzie zgodnym z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN).

Stosowanie doustnych płynów nawadniających jest zalecane zarówno przez ESPGHAN jak i WHO/UNICEF do uzupełniania płynów i składników mineralnych, głównie podczas biegunki i/lub wymiotów.

ORSALIT skutecznie nawadnia, dzięki wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wchłaniania wody, sodu i glukozy.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Orsalit smak bananowy?

Preparatu ORSALIT nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny.


Orsalit smak bananowy zalecane spożycie

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu i/lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu i/lub wymiotach.

Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przed podaniem schłodzić. Płynu nie należy dosładzać. Do odmierzania odpowiedniej objętości wody służy załączona miarka. W celu poprawy walorów smakowych płyn można podawać przez rurkę.


Interakcje Orsalit smak bananowy z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas spożywania tej żywności specjalnego przeznaczenia wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Orsalit smak bananowy z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas spożywania tej żywności specjalnego przeznaczenia należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Orsalit smak bananowy


Grupy

  • Środki przeciwbiegunkowe

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.