Orsalit nutris interakcje ulotka   10 sasz.

Trudno dostępny w aptekach

 

Orsalit nutris 10 sasz.

Rodzaj: żywność specjalnego przeznaczenia

Podmiot odpowiedzialny: INSTYTUT BIOTECHNOLOGII SUROWIC I SZCZEPIONEK BIOMED S.A.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Orsalit nutris?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Orsalit nutris

Kiedy stosujemy Orsalit nutris?

ORSALIT® nutris o nowym, lepszym smaku jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, przeznaczonym do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia.

ORSALIT® nutris uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. ORSALIT® nutris wzbogacony jest laktoalbuminą, białkiem  występującym w mleku. Laktoalbumina dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem. Dzięki zawartości glukozy, soli mineralnych i laktoalbuminy ORSALIT ® nutris pełni również funkcje odżywcze. ORSALIT® nutris to nowy, smaczny doustny płyn nawadniający o zredukowanym słonym smaku.

 

Orsalit nutris - działanie

ORSALIT® nutris to nowy, smaczny doustny płyn nawadniający o zredukowanym słonym smaku. Dzięki zawartości glukozy, soli mineralnych i laktoalbuminy ORSALIT® nutris pełni również funkcje odżywcze.

ORSALIT® nutris jest doustnym płynem nawadniającym (DPN) o zmniejszonej osmolarności i składzie zgodnym z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Stosowanie doustnych płynów nawadniających jest zalecane zarówno przez ESPGHAN jak i WHO/UNICEF* do uzupełniania płynów i składników mineralnych, głównie podczas biegunki lub wymiotów.

ORSALIT® nutris wzbogacony jest laktoalbuminą, białkiem występującym w mleku. Laktoalbumina dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem. ORSALIT® nutris o smaku malinowo - jagodowym przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca życia. Dzięki innowacyjnej formule, słony smak jest słabo wyczuwalny.

* Światowa Organizacja Zdrowia / Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom

ORSALIT® nutris o smaku malinowo-jagodowym wzbogacony laktoalbuminą skutecznie nawadnia, odżywia, a ponadto smakuje. ORSALIT® nutris przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca życia.Jaki jest skład Orsalit nutris?

Zawartość substancji odżywczych w ORSALIT® nutris

Składniki

Zawartość
w 100 ml produktu, sporządzonego zgodnie

z instrukcją przygotowania

Zawartość

w 100 g produktu w saszetkach

Zawartość

w mmol/l

Glukoza

1,62 g

61,07g

90

Cytrynian

0,19 g

7,16 g

10

Chlorki

0,18 g

6,70 g

50

Sód

0,14 g

5,20 g

60

Potas

0,08 g

2,97 g

20

Laktoalbumina**

0,20 g

7,55 g

< 0,01

*skład ORSALIT® nutris jest objęty zgłoszeniem patentowym

**Laktoalbumina - białko pochodzące z mleka krowiego


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Orsalit nutris?

Preparatu ORSALIT® nutris nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny oraz u osób ze stwierdzoną alergią na białka mleka krowiego. Produkt może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi.


Orsalit nutris – dawkowanie

Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka. Płynu nie należy dosładzać. ORSALIT® nutris można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często, małymi porcjami (łyżeczką).

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

Przykładowe dawkowanie preparatu ORSALIT® nutris

Osoba otrzymująca

ORSALIT® nutris

FAZA NAWADNIANIA

(pierwsze 3 – 4 godziny nawadniania)

FAZA NAWADNIANIA PODTRZYMUJĄCEGO

(dalsze etapy nawadniania)

Masa ciała od 8 do 12 kg

(wiek: od 6 miesięcy do 1 roku)

3 saszetki rozpuszczone zgodnie

z zaleceniem (600 ml)

Podawać w ciągu 3–4 godzin

1 saszetka rozpuszczona zgodnie

z zaleceniem (200 ml)

Podawać 100 ml po każdym biegunkowym

stolcu lub wymiotach

Masa ciała od 12 do 15 kg

(wiek: od 1 roku do 2 lat)

4 saszetki rozpuszczone zgodnie

z zaleceniem (800 ml)

Podawać w ciągu 3–4 godzin

1 saszetka rozpuszczona zgodnie

z zaleceniem (200 ml)

Podawać po każdym biegunkowym stolcu

lub wymiotach

Masa ciała powyżej 15 kg

(wiek: powyżej 2 lat)

6 saszetek rozpuszczonych zgodnie

z zaleceniem (1200 ml)

Podawać w ciągu 3–4 godzin

 

W przypadku zastosowania schematu dawkowania zgodnego z powyższą tabelą, w pierwszej kolejności należy kierować się podaną masą ciała.

 

Profilaktyka (zanim dojdzie do odwodnienia) – preparat stosować jak w fazie nawadniania podtrzymującego.

 

Stosowanie i dawkowanie płynu nawadniającego ORSALIT® nutris zostało opracowane w oparciu o zalecenia ESPGHAN, WHO/UNICEF.

Ilość, dobowa dawka oraz czas stosowania preparatu ORSALIT® nutris, które wpływają na uzyskanie efektu zdrowotnego, są uzależnione od wieku, masy ciała i fazy nawadniania.

 


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Środki przeciwbiegunkowe

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwbiegunkowe dla dorosłych i dzieci. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, proszku i granulatu do sporządzania doustynych roztworów i zawiesin, ziół do zapatzania itp.

  • Elektrolity

    Wszystkie produktu polecane do uzupełnienia elektrolitów. W przypadku gdy produkt oprócz elektrolitów ma także probiotyki czy multiwitaminę należy dodać dodatkową kategorię Witaminy i minerały czy Probiotyki.


Może Cię również zainteresować:

Co spowalnia Twój metabolizm?

Porady

Co spowalnia Twój metabolizm?

Metabolizm, inaczej tempo przemiany materii, u każdego jest inny. Istnieją jednak czynniki, które mogą go przyspieszać lub spowalniać. Jakie błędny po...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

BLOZ: 4471051

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów z dniem 1 września 2019 dostępne będą pod adresem www.blozinfo.osoz.pl.

Zapytaj farmaceutę

Masz problem zdrowotny?
Zadaj pytanie farmaceucie.