Sprawdzamy dostępność
leków w 10 940 aptekach
PURITE OLEUM ŻYWOKOSTOWE
Oleum Żywokostowe
Ulotka
- Kiedy stosujemy Oleum Żywokostowe?
- Oleum Żywokostowe - działanie
- Jaki jest skład Oleum Żywokostowe?
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania Oleum Żywokostowe?
- Oleum Żywokostowe – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
- Oleum Żywokostowe - stosowanie
- Czy Oleum Żywokostowe wchodzi w interakcje z innymi lekami?
- Czy Oleum Żywokostowe wchodzi w interakcje z alkoholem?
Kiedy stosujemy Oleum Żywokostowe?
Przeznaczone do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Idealne dla osób intensywnie uprawiających sporty, narażonych na zwichnięcia. Ma właściwości znieczulające i zmniejsza obrzęki pourazowe. Dobrze działa na bolące stawy, kolana i korzonki.Oleum Żywokostowe - działanie
OLEUM – magiczne połączenie leku i kosmetyku – cudownie działający koktajl złożony ze świeżych ziół pozyskiwanych z własnych ekologicznych plantacji oraz organicznych olejów i maseł roślinnych sprowadzanych z całego świata. To wszystko zamknięte w aptecznym, poddającym się recyklingowi słoiczku. Terapia i pielęgnacja w jednym – zdrowie i uroda… a w prezencie kropelka aromaterapii ;-)Żywokost lekarski to zioło, które w niewiarygodny sposób pomaga w odbudowie uszkodzonych skóry, mięśni i kości. Użyty zewnętrznie jest bardzo szybko wchłaniany przez skórę właściwą, a dzięki zawartości alantoiny przyspiesza odbudowę zniszczonych komórek. Ponadto jego działanie ściągające zmniejsza obrzęki pourazowe. Ma właściwości znieczulające.
Arnika górska dzięki rzadkiej kombinacji substancji czynnych ma wyjątkowe właściwości lecznicze. Kwiaty arniki zawierają substancje o szerokim spektrum działania, jak laktony seskwiterpenowe, m.in. helenalinę, liczne flawonoidy, fitosterole, karotenoidy, triterpeny, garbniki, kwasy organiczne. Bardzo dobrze przenikają one przez naskórek, docierając do głębiej położonych warstw skórnych i włosowatych naczynek krwionośnych, powodując ich obkurczenie i wzmacniając ich ścianki. Arnika pobudza krążenie krwi, a tym samym rozprasza nagromadzone płyny z uszkodzonych tkanek oraz ma wyjątkowo silne właściwości przeciwzapalne. Ma wyjątkowe właściwości rozgrzewające i przeciwbólowe.?Kumaryna zawarta w ekstrakcie z ziela nostrzyka żółtego wzmacnia naczynia limfatyczne i pobudza przepływ krwi, zapobiega łamliwości drobnych naczyń krwionośnych i ich zakrzepicy.
Olej z pestek winogron jest najbogatszym źródłem kwasu linolowego oraz naturalnej witaminy E, która jest doskonałym antyutleniaczem. Ponadto zawiera witaminę B6, lecytynę, przeciwutleniające flawonoidy i resweratrol, a także wiele minerałów. Dzięki temu pomaga hamować procesy starzenia się skóry, regeneruje ją i odżywia, ma właściwości łagodzące podrażnienia, tonizujące i przeciwzapalnePo zastosowaniu bezpośrednio na skórę doskonale się wchłania, nie pozostawiając na niej tłustej warstwy. Skóra staje się gładka i rozświetlona, poprawia się jej jędrność i napięcie, wzmocniona zostaje lipidowa struktura naskórka.
Masło shea, zwane również masłem karité (z francuskiego ŻYCIE), jest aromatycznym tłuszczem otrzymywanym z nasion drzewa masłowego.Stanowi naturalny filtr UV, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, przeciwstarzeniowo, zmniejsza rozstępy. Jest to również wspaniały środek leczniczy, ponieważ przyśpiesza bliznowacenie ran i oparzeń. Ponadto zawiera witaminę F, która przynosi ulgę zmęczonym, napiętym i bolącym mięśniom, powodując ich rozluźnienie.
Do 90% składa się z kwasu oleinowego i stearynowego. Ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych znacznie przewyższa tą zawartą w maśle kakaowym czy innych naturalnych masłach roślinnych. Nienasycone kwasy tłuszczowe są kluczowym składnikiem przy odmładzaniu i nawilżaniu skóry - dzięki głębokiej penetracji skóry, natłuszczają ją oraz nawilżają. Masło shea pomaga więc utrzymać wilgoć i zmniejszyć utratę wody tworząc barierę ochronną na powierzchni skóry, poprzez wiązanie wody (obniża współczynnik TEWL) zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry.Jednocześnie doskonale się wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy, długo zaś pozostaje w głębszych warstwach skóry.Niezaprzeczalnie dzięki swemu pochodzeniu wnosi też powiew egzotyki do kosmetyków.Wosk pszczeli naturalny tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające). Dzięki temu kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę, nadaje jej połysk, wykazuje działanie regenerujące.Amatorów miodu urzeka ponadto swoim cudownym słodkim zapachem.
Jaki jest skład Oleum Żywokostowe?
SKŁAD / INGREDIENTS: olej z pestek winogron, wosk pszczeli, masło Karite, korzeń żywokostu, kwiat arniki, ziele nostrzyka żółtego, witamina E
INCI:
Vitis Vinifera Seed Oil, Cera Flava, Butyrospermum Parkii (Shea) Fruit Butter, Symphytum officinale, Melilotus officinalis, Arnica Montana Flower Extract, Tocopherol Acetate
NIE ZAWIERA KONSERWANTÓW, SZTUCZNYCH AROMATÓW I BARWNIKÓW.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania Oleum Żywokostowe?
w związku z tym u osób podatnych mogą występować reakcje uczuleniowe.
Oleum Żywokostowe – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
w związku z tym u osób podatnych mogą występować reakcje uczuleniowe.
Oleum Żywokostowe - stosowanie
- Dawka:
- -
- Postać:
- maść
- Działanie:
- Podmiot odpowiedzialny:
- DSS SP. Z O.O.
- Grupy:
- Bóle mięśni i stawów
- Typ produktu i informacja o imporcie dla leków:
- Gotowy, Kosmetyk
- Dostępność:
- Apteki szpitalne, Apteki otwarte, Punkty apteczne, Sklepy zielarsko-medyczne, Sklepy zaopatrzenia medycznego
- Podawanie:
- Naskórnie
- Wydawanie:
- Sprzedaż odręczna
- Rejestracja:
- Zezw.(GIS,PL/DR,HŻ,RK,DEK.,CPNP)
- Opakowanie handlowe:
- 30 ml
Interakcje Oleum Żywokostowe z innymi lekami
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Interakcje Oleum Żywokostowe z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Wybierz interesujące Cię informacje: