Monobenzone VIS interakcje ulotka maść 0,2 g/g 30 g

Trudno dostępny w aptekach

 

Monobenzone VIS maść | 0,2 g/g | 30 g

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Monobenzone
Podmiot odpowiedzialny: VIS - ZAKŁADY CHEMICZNO - FARMACEUTYCZNE SP. Z O.O.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Czy wiesz, jak bezpiecznie zażywać ten lek?

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.plOpis produktu Monobenzone VIS

Kiedy stosujemy lek Monobenzone VIS?

Produkt leczniczy Monobenzone VIS jest wskazany w leczeniu hiperpigmentacji (dermatoz z przebarwieniami) spowodowanej nadmiarem melaniny oraz w depigmentacji normalnie zabarwionych fragmentów skóry u chorych na bielactwo.Jaki jest skład leku Monobenzone VIS?

1 gram maści zawiera substancję czynną 200 mg eteru monobenzylowego hydrochinonu (Monobenzonum).

Substancje pomocnicze, patrz: punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Monobenzone VIS?

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

Lek Monobenzone VIS nie jest wskazany do stosowania w leczeniu plam przebarwieniowych jak np.: hiperpigmentacja spowodowana uczuleniem na światło po użyciu niektórych perfum, melasma (chloasma) ciężarnych, hiperpigmentacja spowodowana stanem zapalnym skóry. Produkt ten nie jest skuteczny w leczeniu plam typu cafe-au-lait, znamion barwnikowych, czerniaków oraz zmian przebarwieniowych wywołanych innym barwnikiem niż melanina.


Monobenzone VIS – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Po zastosowaniu produktu leczniczego może wystąpić przemijające uczucie świądu lub pieczenia, które zwykle ustępuje po kilku dniach. Utrzymujące się pieczenie, zaczerwienienie skóry, podrażnienie, wystąpienie zmian sączących są wskazaniem do przerwania leczenia. Czasami występuje trwałe uszkodzenie melanocytów.


Monobenzone VIS – dawkowanie leku

Miejsca przebarwione należy smarować maścią 2 do 3 razy na dobę, nie dłużej niż przez 3 miesiące. Jeśli jednak po tym czasie stosowania produktu leczniczego nie uzyska się zadowalających wyników leczenia, należy zaprzestać jego stosowania. Po uzyskaniu zadowalającego stopnia odbarwienia skóry, produkt leczniczy stosuje się w leczeniu podtrzymującym zwykle 2 razy na tydzień.

Dzieci

Brak danych dotyczących stosowania.


Monobenzone VIS – jakie środki ostrożności należy zachować?

4.4. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania W czasie stosowania produktu należy unikać nadmiernego nasłonecznienia.

Podczas ekspozycji na światło słoneczne przez całe życie po zastosowaniu tego produktu należy używać kremów z filtrem UV.

U osób o skórze nadmiernie suchej lub ze skłonnością do występowania odczynów uczuleniowych, stosowanie produktu jest niewskazane.


Przyjmowanie leku Monobenzone VIS w czasie ciąży

Ze względu na zawartość pochodnej hydrochinonu, nie zaleca się stosowania produktu podczas ciąży.

Należy zachować ostrożność w razie konieczności zastosowania produktu w okresie karmienia piersią. Nie wiadomo czy eter monobenzylowy hydrochinonu przenika do mleka matki.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.