Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Brak informacji o dostępności produktu

 

Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia kapsułki | 60 kaps.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: JODAVITA SP. Z O.O.


Opis produktu Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia

Kiedy stosujemy Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia?

Uzupełnienie diety w substancje aktywne zawarte w ekstrakcie z korzenia mniszka lekarskiego. 
Produkt tylko dla osób dorosłych.

Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia - działanie

Mniszek lekarski ekstrakt z korzenia Dr Ewy Dąbrowskiej to suplement diety o wszechstronnym działaniu prozdrowotnym. Popularny dmuchawiec to niepozorna roślina o ogromnym potencjale leczniczym. Jest bowiem źródłem wielu bioaktywnych substancji, takich jak sterole roślinne, kwasy organiczne, antyoksydanty oraz witaminy i minerały. W efekcie wykazuje działanie odtruwające, oczyszczające i przeciwzapalne. Jego łacińska nazwa Taraxacum officinale może oznaczać roślinę o gorzkim smaku (z arabskiego tharakchakon) lub lekarstwo na dolegliwości (od greckich słów taraxos – dolegliwość, zaburzenie oraz akos – lekarstwo). W Polsce nazwę mniszek zawdzięcza swojemu wyglądowi, ponieważ po zdmuchnięciu przypomina nieco łysą głowę mnicha, otoczoną jedynie gdzieniegdzie włosami.

Mniszek lekarski ekstrakt z korzenia na wątrobę, nerki i detoks

Wątroba i nerki to dwa organy filtracyjne, kluczowe dla prawidłowego procesu detoksykacji organizmu. Mniszek lekarski wspiera pracę wątroby, przewodów żółciowych i procesy trawienne poprzez zwiększenie wydzielania kwasu żołądkowego, śliny i żółci. W efekcie niweluje ryzyko pojawienia się kamieni żółciowych oraz wspomaga trawienie, szczególnie tłuszczów. Chroni miąższ wątroby, przyspiesza zachodzące w niej procesy regeneracyjne i detoksykacyjne. Działa hepatoprotekcyjnie poprzez przywracanie jej nawilżenia i równowagi elektrolitowej. Badania wykazały, że mniszek lekarski spowalnia postęp zwłóknienia lub bliznowacenia wątroby.

Mniszek lekarski – ekstrakt z korzenia przyspiesza również filtrację zachodzącą w nerkach i działa moczopędnie, tym samym przyspiesza procesy detoksykacyjne zachodzące w nerkach. Częste oddawanie moczu nie tylko przyspiesza usuwanie toksyn, ale także hamuje rozwój drobnoustrojów w układzie moczowym i zapobiega infekcjom dróg moczowych. Co istotne, zawarty w nim potas uzupełnia poziom tego pierwiastka w organizmie, który tracimy wraz z moczem.

Potencjał antyoksydacyjny i przeciwnowotworowy mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski jest bogaty w przeciwutleniacze, zapobiegające niszczeniu komórek i DNA przez wolne rodniki. Tym samym mniszek spowalnia procesy starzenia w naszych komórkach. Jest bogaty w witaminy o działaniu antyoksydacyjnym, tj. witaminę C oraz A w postaci beta-karotenu. Dodatkowo wzmaga produkcję dysmutazy ponadtlenkowej w wątrobie, czyli enzymu przyspieszającego lub katalizującego rozkład ponadtlenkowego produktu ubocznego, powodującego stres oksydacyjny. Reaktywne formy tlenu z którymi walczy dysmutaza ponadtlenkowa są kluczowe w procesie nowotworzenia, dlatego mniszek lekarski może spowalniać rozwój raka, a także zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się.

Pozostałe właściwości zdrowotne ekstraktu z korzenia mniszka lekarskiego

Z uwagi na swoje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i przyspieszające procesy detoksykacji, działa korzystnie na skórę – spowalnia jej starzenie i przyspiesza gojenie ran oraz schorzeń skóry, takich jak egzema, łuszczyca czy trądzik. Dzięki zawartości inuliny bierze udział w regulacji poziomu cukru we krwi i pozytywnie wpływa na gospodarkę węglowodanową organizmu. Obniża bowiem indeks glikemiczny pokarmów i spowalnia wchłanianie cukru z pożywienia, dlatego jest polecany cukrzykom. Dzięki właściwościom moczopędnym i zawartości potasu oraz błonnika, jest korzystny dla osób dotkniętych nadciśnieniem. Witaminy, minerały i substancje aktywne w nim zawarte podnoszą odporność. Z kolei kwasy roślinne działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo (np. na grupę Candida Albicans). Jest cenionym ziołem obniżającym poziom cholesterolu całkowitego i LDL, a podnoszącym “dobry” HDL. Mniszek lekarski usprawnia również przemianę materii i reguluje procesy wypróżniania, wspomagając odchudzanie. Inulina w nim zawarta jest naturalnym prebiotykiem, wspomagającym rozrost prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Hamuje agregację płytek krwi, a więc zapobiega zatorom krwi wywołanym skrzepami.



Jaki jest skład Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia?

ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale) standaryzowany na 3% flawonoidów; substancja wypełniająca:
hydroksypropylometyloceluloza; błonnik akacjowy, L-leucyna.

Skład zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia:

Składnikiw 1 kapsułce
Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego

– w tym flawonoidy

500 mg

15 mg

Błonnik akacjowy100 mg
L-leucyna15 mg

Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia zalecane spożycie

1 kapsułka dziennie podczas posiłku. Należy popić dużą ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przyjmowanie Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia w czasie ciąży

Nie stosować u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji.

Skład


Interakcje Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Mniszek Lekarski ekstrakt z korzenia z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty na wątrobę / Produkty wspomagające pracę wątroby
  • Oczyszczanie organizmu
  • Trawienie

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.