Menoextra APTEO interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Menoextra APTEO tabletki | 60 tabl.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: SYNOPTIS PHARMA SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Menoextra APTEO?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Menoextra APTEO

Kiedy stosujemy Menoextra APTEO?

Składniki preparatu wpływają korzystnie:
• na spokojny i komfortowy przebieg menopauzy (chmiel)
• w przypadku uderzeń gorąca, pocenia się, napięcia i nadmiernej nerwowości (chmiel)
• na masę ciała poprzez pomoc w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego (wapń)
• na utrzymanie zdrowych kości (wapń i wit. D), zdrowej skóry i prawidłowego metabolizmu żelaza (wit. A)

Menoextra APTEO - działanie

Wsparcie w okresie menopauzy.


Jaki jest skład Menoextra APTEO?

1 tabletka zawiera: 75 mg wyciągu z soi (w tym 30 mg izoflawonów sojowych), 50 mg wyciągu z szyszek chmielu, 120 mg wapnia, 12 mg a-TE witaminy E, 800 μg RE witaminy A, 5 μg witaminy D.


Menoextra APTEO zalecane spożycie

1 tabletka dziennie najlepiej w trakcie posiłku.


Menoextra APTEO – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosować z ostrożnością przy równoczesnym przyjmowaniu innego źródła witaminy A. Czerwień Allura AC może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty stosowane w menopauzie

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla kobiet sotosowane w celu łagodzenia objawów menopauzy. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek itp.

  • Menopauza

    Menopauza (klimakterium) to okres w życiu kobiety, w którym ustaje menstruacja, powodem czego jest wyraźne zmniejszenie produkcji hormonów przez jajniki. Zauważalne mogą być objawy menopauzy w postaci: wahania nastrojów, rozdrażnienia, zaburzeń snu i zasypiania, uderzeń gorąca, zwiększenia masy ciała, suchości pochwy, nietrzymania moczu. Leki na menopauzę stosowane są w celu łagodzenia objawów okresu przekwitania u kobiet. W aptekach dostępne są liczne preparaty bez recepty łagodzące objawy menopauzy. Zawierają one w swoim składzie fitoestrogeny pochodzące z soi (np. Doppelherz Aktiv-Meno Forte, Climea Forte, Olimp Menopauzin), koniczyny (np. Mabelle, Red Clover, Duo-Fem), pluskwicy (np. Remifemin, Klimaktobon). Ponadto preparaty zawierają w swoim składzie np. wyciąg z szyszek chmielu o działaniu uspokajającym, wapń i witaminę D przeciwdziałające osteoporozie, chrom regulujący metabolizm cukrów i tłuszczów, biotynę wspierającą zdrowe włosy i paznokcie. Produkty stosowane w menopauzie dostępne są w postaci tabletek, kapsułek, kropli, ziół do zaparzania.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.