MD-TISSUE interakcje ulotka iniekcja  10 amp. po 2 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

MD-TISSUE iniekcja | 10 amp. po 2 ml

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: AMBRA GROUP S.C.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania MD-TISSUE?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu MD-TISSUE

Kiedy stosujemy MD-TISSUE?

W medycynie estetycznej:

MD-TISSUE jest nowym produktem z linii Medical Devices opracowanym przez GUNA aby pomóc zarówno kobietom jak i mężczyznom wyglądać młodziej, nawilżyć dojrzałą skórę i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy starzenia się skóry.

W leczeniu bólu:

MD-TISSUE jest wyrobem medycznym stosowanym w celu ułatwienia poruszania się poprzez redukcję fizjologicznych zwyrodnień stawów i tkanek oraz równoważenie wszelkich uszkodzeń spowodowanych przez:
- procesy starzenia
- wady postawy
- współistniejące choroby przewlekłe
- uderzenia i urazy
- zanieczyszczenia

MD-TISSUE jest wyrobem medycznym poprawiającym zdolność ruchową poprzez zapobieganie fizjologicznym procesom starzenia zachodzącym w tkance łącznej. Do jego głównych oddziaływań leczniczych zalicza się:

- Efekt bariery
- Działanie smarujące
- Wsparcie mechaniczne przy podawaniu innych leczniczych substancji farmakologicznych.

MD-TISSUE jest wyrobem medycznym, który może być stosowany przez wykwalifikowany personel w prywatnych i państwowych placówkach medycznych aby:

- działać jako bariera obronna przeciw wolnym rodnikom
- ograniczać fizjologiczne procesy starzenia zachodzące w tkance łącznej
- uśmierzać miejscowy ból podczas poruszania się

MD-TISSUE - działanie

W medycynie estetycznej:

MD-TISSUE może być wstrzykiwane bezpośrednio w określone obszary skóry aby mechanicznie remodelować tkanki i wygładzać zmarszczki. Aby stworzyć formułę najwyższej klasy, GUNA LABORATORIES wzbogaciło swój preparat w składniki dodatkowe: kwas askorbinowy (wit. C), magnez, chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), ryboflawinę (wit. B2), tiaminę (wit.B1). Są one często stosowane i mają ogromne znaczenie w medycynie estetycznej. Ponadto innowacyjna formuła do wstrzyknięć pozwala lekarzowi działać bezpośrednio na konkretne obszary skóry oraz uzyskać większą skuteczność i oczekiwane rezultaty.

MD-TISSUE może być użyte jako samodzielne, bardzo efektywne leczenie przeciwstarzeniowe, metodami wstrzyknięć śródskórnych czy metodą tunelową.

Może być również wsparciem dla innych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej, takich jak kwas hialuronowy czy botox.

W leczeniu bólu:


MD-TISSUE:
może być stosowany jako osobny zabieg, lub w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi z serii COLLAGEN MEDICAL DEVICES, aby odpowiednio dostosować leczenie, w zależności od poprawy klinicznej.


Jaki jest skład MD-TISSUE?

Skład: Kolagen

Substancje pomocnicze:Ascorbic acid, Magnesium gluconate, Pyridoxine hydrochloride, Riboflavin, Thiamine hydrochloride, NaCl, woda do wstrzyknięć.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania MD-TISSUE?

Brak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-TISSUE. Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani testowi poprzez iniekcję miejscową wykonaną na ramieniu, a następnie obserwowani przez 1 godzinę.


MD-TISSUE - stosowanie

W medycynie estetycznej:

Protokół leczenia:

Przez pierwsze 2 tygodnie 2 zabiegi tygodniowo, następnie 1 zabieg tygodniowo do osiągnięcia zadowalających rezultatów (średnio 8-10 sesji). Możliwe jest kontynuowanie leczenia: 1 zabieg przez 10 tygodni. W przypadku przewlekłych zmian: kontynuować zabiegi 1 raz w tygodniu przez miesiąc, do uzyskania zadowalających rezultatów a następnie 1 zabieg w miesiącu.

Technika wstrzyknięć śródskórnych:
Obszar leczonej skóry zdezynfekować. głębokość wkłuć 1-3 mm, obj. preparatu na 1 wkłucie- 0.2-0.3 ml w leczonym obszarze.

Technika tunelowa:
Wstrzykuje się 0.3 ml na zmarszczkę. Wkłuć igłę pod skórę na całą długość, podawać preparat w trakcie wycofywania strzykawki, delikatnie poruszając igłą w prawo i w lewo,pod zmarszczką.

 W leczeniu bólu:

Protokół leczenia:

2 zabiegi w ciągu pierwszych 2 tygodni, 1 zabieg tygodniowo do momentu poprawy objawów (średnio 8-10 sesji). Można kontynuować leczenie wykonując jeden zabieg co tydzień, nie dłużej niż przez 10 tygodni.
W przypadku patologii chronicznych: kontynuować leczenie stosując 1 zabieg tygodniowo przez 1 miesiąc do wystąpienia poprawy w objawach, następnie 1 zabieg raz na miesiąc.

Metoda iniekcji przezskórnej: miejsce wkłucia musi być sterylneMikroiniekcje: wprowadzić igłę na głębokość 1-3 mm i wstrzykiwać 0,2 – 0,3 ml w chore miejsca. 

Metoda iniekcji tunelowej: wstrzyknąć 0,3 ml w fałd skóry. Całą długość igły wprowadzić pod skórę, kaniulować fałd poruszając delikatnie igłą w lewo i w prawo podczas wstrzykiwania zawartości strzykawki i wycofując igłę.

Metoda iniekcji okołostawowej: miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę do stawu na głębokość 2-4 mm.

Przygotowanie do iniekcji

W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:

Materiały do aseptycznego przygotowanie powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóry

Igły do mikroiniekcji: sterylne 27 G, 4 mm
Igły do iniekcji tunelowej: sterylne 30 G, 13 mm
Strzykawki: rozmiar 5 lub 10 cc, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięcia


MD-TISSUE – jakie środki ostrożności należy zachować?

Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły, lub z powierzchownej reakcji skóry.

Oczyszczenie skóry / dezynfekcja jest konieczna przed i po podaniu. Bakterie ropotwórcze mogą spowodować, że w okolicy wkłucia utworzy się ropień.

PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA MAŁYCH DZIECI. 

Nie używać po upływie terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktów prawidłowo przechowywanych w nieotwartym opakowaniu. Po otwarciu, należy zużyć produkt natychmiast.

Zalecenia w przypadku uszkodzenia sterylnych ampułek

Nie używać jeśli naklejka uszczelniająca jest otwarta, lub jeśli ampułka nie jest całkowicie szczelna.
Zawartość ampułki musi zostać wstrzyknięta natychmiastowo po jej otwarciu.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Preparaty wzmacniające kości, mięśnie i stawy

    W tej kategorii znajdziesz produkty wzmacniające kości, mięśnie i stawy zawierajace m.in. chondroitynę, glukozaminę, kolagen, ekstrakt z kurkumy, kwas hialuronowy. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, proszków do rozpuszczania w wodzie itp.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.