Lunapret interakcje ulotka tabletki powlekane 0,25g+0,06g 20 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Lunapret tabletki powlekane | 0,25g+0,06g | 20 tabl.

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Valeriane extr.sic, Lupuli strobuli.extr
Producent: BIONORICA SEOpis produktu Lunapret

Wskazania

Preparat Lunapret jest przeznaczony do stosowania w przypadku trudności w zasypianiu oraz niespokojnego snu.Skład

Jedna tabletka powlekana produktu leczniczego zawiera jako substancje czynne: suchy ekstrakt z korzenia waleriany (Valerianae radicis extractum siccum)(4-6:1) w połączeniu z nośnikami – w ilości 250 mg, suchy ekstrakt z szyszek chmielu (lupuli strobili extractum siccum)(5-7:1) w połączeniu z nośnikami – w ilości 60 mg.Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, olej rącznikowy, krzemu dwutlenek koloidalny, polisacharydy sojowe, glikol polietylenowy, makrogol 400; -6000; -20 000, aromat waniliowy, hypromelloza, tytanu dwutlenek (E-171), indygotyna (E-132).


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne (korzeń waleriany, szyszki chmielu) lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na niewystarczającą ilość badań klinicznych , produkt leczniczy Lunapret nie powinien być stosowany u pacjentów z ostrą niewydolnością nerek lub z zaburzeniami czynności wątroby.


Działania niepożądane

Brak potwierdzonych działań niepożądanych.


Dawkowanie

Dawka dla młodzieży powyżej 12 roku życia, dorosłych i osób w podeszłym wieku wynosi zazwyczaj 2 tabletki przyjmowane na 1 godzinę przed udaniem się na spoczynek. Tabletki należy popić niewielką ilością płynu. Jeśli to konieczne dawkę można zwiększyć do 3 tabletek.


Środki ostrożności

Nie są wymagane


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy


Może Cię również zainteresować:


Lunapret - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Lek Lunapret był najchętniej poszukiwany w miesiącach: marzec, październik, listopad, natomiast najmniej w miesiącach: maj, lipiec, wrzesień. Różnica w zapytaniach między najlepszym, a najsłabszym miesiącem w roku jest równa 20.00%.

Jaka jest dostępność leku Lunapret?

Na terenie naszego kraju lek Lunapret ma na stanie mniejszość aptek. Można więc uznać bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy Lunapret jest lekiem refundowanym?

Lunapret nie jest lekiem refundowanym.

Czy Lunapret jest lekiem na receptę?

Lunapret nie jest lekiem na receptę.


Lunapret opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: