Trudno dostępny w aptekach

 

Lunapret tabletki powlekane | 0,25g+0,06g | 20 tabl.

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Valeriane extr.sic, Lupuli strobuli.extr
Podmiot odpowiedzialny: BIONORICA SE

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Lunapret?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Lunapret

Kiedy stosujemy lek Lunapret?

Preparat Lunapret jest przeznaczony do stosowania w przypadku trudności w zasypianiu oraz niespokojnego snu.Jaki jest skład leku Lunapret?

Jedna tabletka powlekana produktu leczniczego zawiera jako substancje czynne: suchy ekstrakt z korzenia waleriany (Valerianae radicis extractum siccum)(4-6:1) w połączeniu z nośnikami – w ilości 250 mg, suchy ekstrakt z szyszek chmielu (lupuli strobili extractum siccum)(5-7:1) w połączeniu z nośnikami – w ilości 60 mg.Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, olej rącznikowy, krzemu dwutlenek koloidalny, polisacharydy sojowe, glikol polietylenowy, makrogol 400; -6000; -20 000, aromat waniliowy, hypromelloza, tytanu dwutlenek (E-171), indygotyna (E-132).


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Lunapret?

Nadwrażliwość na substancje czynne (korzeń waleriany, szyszki chmielu) lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na niewystarczającą ilość badań klinicznych , produkt leczniczy Lunapret nie powinien być stosowany u pacjentów z ostrą niewydolnością nerek lub z zaburzeniami czynności wątroby.


Lunapret – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Brak potwierdzonych działań niepożądanych.


Lunapret – dawkowanie leku

Dawka dla młodzieży powyżej 12 roku życia, dorosłych i osób w podeszłym wieku wynosi zazwyczaj 2 tabletki przyjmowane na 1 godzinę przed udaniem się na spoczynek. Tabletki należy popić niewielką ilością płynu. Jeśli to konieczne dawkę można zwiększyć do 3 tabletek.


Lunapret – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie są wymagane


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

BLOZ: 8090011

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów z dniem 1 września 2019 dostępne będą pod aresem www.blozinfo.osoz.pl.

Zapytaj farmaceutę

Masz problem zdrowotny?
Zadaj pytanie farmaceucie.