Sprawdzamy dostępność
leków w 10 940 aptekach
GINKGO BILOBA JODAVITA
Ginkgo Biloba
Ulotka
Kiedy stosujemy Ginkgo Biloba?
Uzupełnienie diety w substancje aktywne zawarte w ekstrakcie z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo Biloba).
Ginkgo Biloba - działanie
Ginkgo biloba (miłorząb japoński) to roślina zaliczana do adaptogenów, wspierających organizm w adaptacji do niesprzyjających warunków. Suplement diety Ginkgo biloba Dr Ewy Dąbrowskiej to preparat dedykowany osobom prowadzącym intensywny tryb życia, narażonym na stres, chcącym w naturalny sposób wesprzeć swój układ nerwowy i krwionośny. Ekstrakt z Ginkgo biloba znany jest ze swoich właściwości wspierających funkcje umysłowe i poznawcze, takie jak pamięć i koncentracja. Ekstrakt z Ginkgo Biloba skutecznie wspiera terapię choroby Alzheimera, Parkinsona i innych zaburzeń związanych z układem nerwowym. W efekcie może przynieść korzyści w leczeniu tzw. mgły mózgowej po zakażeniu Covid-19. Miłorząb japoński jest częstym składnikiem suplementów dedykowanych kobietom w okresie okołomenopauzalnym. Wykazuje bowiem potencjał w łagodzeniu wahań nastroju, uderzeń gorąca i zawrotów głowy. Badania wykazały również, że suplementacja Ginkgo biloba łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, m.in. tkliwość piersi.
Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba)Ginkgo Biloba to pochodzące z Chin długowieczne drzewo (najstarsze okazy mają ponad 3500 lat). Chińczycy nazywają miłorząb japoński „kaczą łapą”, z uwagi na charakterystyczny wygląd jego liści. Wyróżnia się doskonałą odpornością na różne warunki środowiskowe. Ze względu na zawartość ponad 50 bioaktywnych substancji, jego liście od ponad tysiąca lat stosowano w celach leczniczych. Liczne badania wykazały, że Ginkgo biloba działa m. in. hepatoprotekcyjne, fotoprotekcyjne, naprawczo na DNA, przeciwutleniająco i przeciwzapalne. Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego jest źródłem m.in. glikozydów, bilobalidów, flawonoli, kwercetyny, biflawonoidów, fitosteroli, kemferolu, proantocyjanidynów, kwasów (askorbinowego, szikimowego, anakardowego) i cyklitoli.
Właściwości Ginkgo bilobaMiłorząb japoński przede wszystkim poprawia pamięć i koncentrację. Wpływa pozytywnie na elastyczność naczyń krwionośnych i krążenie krwi – tym samym zwiększa dopływ tlenu oraz substancji odżywczych do komórek nerwowych. Reguluje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu LDL. Zaliczany jest do roślin o działaniu afrodyzyjnym, ponieważ w wyniku poprawy krążenia może wspierać funkcje seksualne i ułatwiać erekcję.
Jako antyoksydant niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników, w efekcie opóźnia wszelkie procesy starzenia organizmu. Chroni osłonki mielinowe w komórkach nerwowych, poprzez zapobieganie formowaniu się złogów beta-amyloidu uszkadzającego komórki nerwowe. Działa korzystnie na skórę, dzięki hamowaniu aktywności szkodliwych dla skóry enzymów (kolagenazy i hialuronidazy). Jednocześnie zwiększa syntezę kolagenu odpowiedzialnego za prawidłowy stan skóry, stawów i więzadeł. Z uwagi na jego dobroczynny wpływ na układ krwionośny, poleca się go w przypadku przypadłości takich jak: problemy ze wzrokiem i słuchem, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, szumy uszne, obrzęk, ciężkość lub drętwienie kończyn, uczucie zimnych dłoni i stóp, pajączków, żylaków, cellulitu, skłonności do zaczerwienień i podrażnień skóry, zaburzenia popędu płciowego i erekcji.
Błonnik z akacjiBłonnik akacjowy jest bogatym źródłem rozpuszczalnego błonnika pokarmowego o wysokiej tolerancji pokarmowej u człowieka. Pobudza perystaltykę jelit i wiąże wiele niekorzystnych substancji ze światła jelita oraz umożliwia ich wydalenie. Działa prebiotycznie, będąc pożywką dla korzystnej mikroflory jelitowej. Zmniejsza wchłanianie glukozy, dzięki czemu może pomóc w leczeniu cukrzycy typu 2. Wykazuje właściwości redukujące poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi i obniżające ciśnienie, dlatego może być stosowany w profilaktyce chorób sercowo – naczyniowych. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym może pomóc w leczeniu chorób zwyrodnieniowych, układu żołądkowo – jelitowego i sercowo – naczyniowego.
Jaki jest skład Ginkgo Biloba?
ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba), substancja wypełniająca: hydroksypropylometyloceluloza 76 mg, błonnik z akacji; L-leucyna.
Składniki | w 1 kapsułce | |
Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) 10:1 | 240 | mg |
Błonnik z akacji | 40 | mg |
Inulina | 20 | mg |
Ginkgo Biloba zalecane spożycie
1 kapsułka dziennie podczas posiłku. Należy popić dużą ilością wody.
- Dawka:
- -
- Postać:
- kapsułki
- Działanie:
- Wewnętrzne
- Podmiot odpowiedzialny:
- JODAVITA SP. Z O.O.
- Grupy:
- Preparaty na pamięć i koncentrację
- Błonnik
- Pamięć i koncentracja
- Typ produktu i informacja o imporcie dla leków:
- Gotowy, Suplement diet.
- Dostępność:
- Apteki szpitalne, Apteki otwarte, Punkty apteczne, Sklepy zielarsko-medyczne, Sklepy zaopatrzenia medycznego, Sklepy ogólnodostępne
- Podawanie:
- Doustnie
- Wydawanie:
- Sprzedaż odręczna
- Rejestracja:
- Zezw.(GIS,PL/DR,HŻ,RK,DEK.,CPNP)
- Opakowanie handlowe:
- 60 kaps.
Skład
Interakcje Ginkgo Biloba z innymi lekami
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Interakcje Ginkgo Biloba z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Wybierz interesujące Cię informacje: