GeloVox porzeczka, mentol interakcje ulotka tabletki do ssania  20 tabl.

Dostępny w ponad połowie aptek

 

GeloVox porzeczka, mentol tabletki do ssania | 20 tabl.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: SIROWA POLAND SP. Z O.O.


Opis produktu GeloVox porzeczka, mentol

Kiedy stosujemy GeloVox porzeczka, mentol?

suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła, nieproduktywny suchy kaszel – tzw. kaszel odruchowy, chrypka, wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza, paleniem papierosów


GeloVox porzeczka, mentol - działanie

Tabletki do ssania na gardło GeloVox rozpuszczając się tworzą specjalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Kompleks ten przylega do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę ochraniającą podrażnione miejsca. Dzięki swojemu specjalnemu składowi mineralnemu oraz delikatnemu działaniu musującemu, tabletki do ssania GeloVox powodują intensywną stymulację wydzielania śliny. Jest to bardzo ważne dla równomiernego rozprowadzenia utworzonego kompleksu hydrożelowego w jamie ustnej i gardle. Podrażnione miejsca mogą się zregenerować. Prowadzi to do złagodzenia objawów takich jak: chrypka, podrażnienie gardła, drapanie w gardle oraz suchość błon śluzowych prowadząca do bólu gardła. Tabletki do ssania na gardło GeloVox mają przyjemny, łagodny porzeczkowo-mentolowy smak.

Jaki jest skład GeloVox porzeczka, mentol?

GeloVox tabletki do ssania na gardło zawierają: ksantan, karbomer, hialuronian sodu.

Pozostałe składniki: izomalt, wodorowęglan sodu, ksylitol, kwas cytrynowy, makrogol, substancje smakowe (porzeczka, mentol), monowodorofosforan potasu, stearynian cynku, dwutlenek krzemu, sukraloza

GeloVox tabletki do ssania na gardło nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, glutenu ani laktozy. Mogą być stosowane przez osoby chore na cukrzycę.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania GeloVox porzeczka, mentol?

Nie stosować tabletek do ssania na gardło GeloVox w przypadku alergii na którykolwiek ze składników preparatu. Osobom ze znacznie ograniczoną produkcją śliny zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed pierwszym użyciem tabletek do ssania na gardło GeloVox.
Pacjenci z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować tabletek do ssania GeloVox, ponieważ izomalt jest częściowo przekształcany przez organizm we fruktozę. Nie należy stosować tabletek do ssania na gardło GeloVox razem z innymi środkami stosowanymi doustnie. Podczas ssania tabletek nie należy przyjmować pozycji leżącej, np. nie ssać przed zaśnięciem, ponieważ istnieje wówczas ryzyko zadławienia.

GeloVox porzeczka, mentol - stosowanie

W zależności od potrzeb GeloVox można stosować kilka razy dziennie, np. co 2 – 3 godziny ssać jedną tabletkę GeloVox®. Można stosować do 6 tabletek do ssania dziennie. Zaleca się stosowanie preparatu po posiłku. Tabletki do ssania GeloVox należy ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia, aby kompleks hydrożelowy uległ dokładnemu rozprowadzeniu na błonach śluzowych. Tabletek do ssania nie należy rozgryzać ani połykać w całości.


Przyjmowanie GeloVox porzeczka, mentol w czasie ciąży

Brak danych przemawiających przeciw stosowaniu tabletek do ssania na gardło GeloVox® w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Interakcje GeloVox porzeczka, mentol z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje GeloVox porzeczka, mentol z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania GeloVox porzeczka, mentol


Grupy

  • Środki na ból gardła

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.