Diclostim interakcje ulotka roztwór do płukania jamy ustnej i gardła 0,74 mg/ml 250 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Diclostim roztwór do płukania jamy ustnej i gardła | 0,74 mg/ml | 250 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Diclofenacum
Podmiot odpowiedzialny: SOLINEA SP. Z O.O.Opis produktu Diclostim

Kiedy stosujemy lek Diclostim?

Leczenie objawowe stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).


Jaki jest skład leku Diclostim?

Diclostim, 0,74 mg/mL (0,074%), roztwór do płukania gardła / jamy ustnej Każdy mL roztworu do płukania gardła / jamy ustnej zawiera 0,74 mg diklofenaku (Diclofenacum) w postaci diklofenaku sodowego.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Diclostim?

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą Podobnie jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), nie należy stosować produktu leczniczego Diclostim u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn, może być przyczyną napadu astmy, pokrzywki lub alergicznego nieżytu nosa. Produktu leczniczego Diclostim jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Pacjenci z dziedziczną nietolerancją fruktozy nie mogą przyjmować tego produktu leczniczego. Produktu leczniczego Diclostim nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Diclostim – jakie środki ostrożności należy zachować?

Podczas stosowania produktu leczniczego miejscowo, szczególnie długotrwale, może dojść do rozwoju nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie produktu leczniczego i zastosować odpowiednie leczenie, jeśli jest to konieczne. Należy unikać kontaktu produktu leczniczego Diclostim z oczami. Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania produktu leczniczego u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Teoretycznie istnieje możliwość kumulacji produktu oraz jego metabolitów w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, lecz jej znaczenie kliniczne jest nieznane


Charakterystyka produktu leczniczego Diclostim

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Interakcje Diclostim z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje Diclostim z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Interakcja istotna

Dotyczy leków
Diclostim

NLPZ stosowane na czczo mogą podrażniać śluzówkę żołądka, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku osób cierpiących na wrzody żołądka i dwunastnicy. Pokarm nie wpływa na biodostępność diklofenaku, ale znacząco opóźnia wystąpienie jego maksymalnego stężenia we krwi. Zaleca się spożycie lekkiego posiłku przed zażyciem tego leku.


Inne opakowania Diclostim


Grupy

  • Środki na ból gardła

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.