D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych interakcje ulotka kapsułki 2 000 j.m. 36 kaps.

Trudno dostępny w aptekach

 

D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych kapsułki | 2 000 j.m. | 36 kaps.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: żywność specjalnego przeznaczenia

Podmiot odpowiedzialny: OLEOFARM SP. Z O.O.


Opis produktu D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych

Kiedy stosujemy D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych?

Do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy D.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.

D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych - działanie

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Wspiera prawidłowe wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu, a także bierze udział w procesie podziału komórek.

Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej, pod wpływem promieniowania słonecznego UV. W okresie letnim synteza ta jest jednak ograniczona ze względu na stosowanie kosmetyków z filtrami UV i zalecanego osobom starszym oraz kobietom w ciąży unikania nadmiernej ekspozycji na słońce. W okresie jesienno-zimowym synteza witaminy D w skórze jest ograniczona z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. U osób po 65 roku życia obserwuje się ponadto wyraźne zmniejszenie syntezy skórnej witaminy D.


Jaki jest skład D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych?

Skład: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), żelatyna wieprzowa (składnik otoczki), witamina D3 (cholekalcyferol), polisorbat 20 (emulgator).


D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych zalecane spożycie

Sposób użycia i dawkowanie: zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.


D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych – jakie środki ostrożności należy zachować?

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.


Skład


Interakcje D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas spożywania tej żywności specjalnego przeznaczenia wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas spożywania tej żywności specjalnego przeznaczenia należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych


Grupy

  • Preparaty zawierające witaminę D
  • Witamina D

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.