Trudno dostępny w aptekach

 

D-Vitum forte Calcium tabletki | 60 tabl.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: OLEOFARM SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania D-Vitum forte Calcium?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu D-Vitum forte Calcium

Kiedy stosujemy D-Vitum forte Calcium?

Zastosowanie: preparat polecany jest osobom dorosłym, w tym osobom starszym oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, w celu codziennego uzupełniania diety w wapń i witaminę D3.

D-Vitum forte Calcium - działanie

Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości oraz zębów, a także: pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych i przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Witamina D pomaga w: prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu, utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego, utrzymaniu zdrowych kości i zębów.Jaki jest skład D-Vitum forte Calcium?

Składniki: węglan wapnia z muszli ostryg (60,81%) (węglan wapnia z muszli ostryg, maltodekstryna), substancja wypełniająca: sorbitole, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, cholekalcyferol, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja słodząca: sukraloza.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania D-Vitum forte Calcium?

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.


D-Vitum forte Calcium – dawkowanie

Zalecane spożycie: 2 tabletki dziennie. Tabletkę można połknąć lub ssać do momentu rozpuszczenia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dzienna porcja (2 tabletki) zawiera: 1625 mg węglanu wapnia z muszli ostryg, w tym 600 mg wapnia (75%*), 25 μg (1000 j.m.) witaminy D3 (500%*).

* % zalecanego dziennego spożycia


D-Vitum forte Calcium – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty zawierające wapń

    W tej kategorii znajdziesz produkty zawierajace wapń z kwercetyną stosowany w alergiach, a także w połączeniach z witaminami C, D i K w postaci tabletek musujących, tabletek, tabletek do ssania, proszków do rozpuszczania w wodzie itp.

  • Kości

    Kombinacje Wapnia z Witaminą D, Fosforem oraz połączenie witaminy D i K.


Może Cię również zainteresować:

Objawy i przyczyny nerwicy

Zdrowie

Objawy i przyczyny nerwicy

Zaburzenia nerwicowe coraz rzadziej są tematem temu. To dobra wiadomość, bowiem mogą one dotykać znaczną część społeczeństwa. Ich źródłem są pewne kon...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.